Marvels (2023)

“Moderní” zhovadilost. Co nejvíc rasově zastoupit, ženy nahradí muže, mizerný vtip a detinske zápletky, ztraceny čas..

Tísňová linka (2013)

Závěr ustřelil celý film do zcela jiného hodnocení než by si zasloužil... Poslední Saw bouchnutí dveří tomu dalo korunu, ale jinak celý film svižně utíká a je dobře natočený

Warrior (2011)

Výborné nápady převzaté z bojových filmů, na které se již pomalu zapomíná, vojáci, odvod hlavního hrdiny, vykloubené rameno, lví srdce, Koba místo Attilly a další a další, ale proč ne, když to takhle super funguje a vznikne z toho akční, dokonalý film jak ze staré školy, není to nic špatného... Pro mne příjemné překvapení a jen houšť..

Muž, který plakal (2000)

No tak v tomhle filmu jsou cikáni jako z utopie, jediný co sedělo byla scénka s ukradeným kolem, ale hned se zase vrátilo a cikáni byli nadšený že mají hosta :-) Jinak celkem pěkný filmek, ale nebylo to úplně ono

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nejmenší dvě poastavičky na upoutávacím plakátu budou tím jediným, co mi po shlédnutí filmu zůstane v hlavě. Mnich a dokonalá, smyslná mořská pana stahující ho do blubin. Díky tomuto příběhu ve filmu dávám vyšší hodnocení, než bych jinak dal.

Jonesovi (2009)

Pro mne hlavní myšlenkou filmu je zdůraznění kam až je člověk schopen zajít když se ponoří do práce a přepychu. Že jednou musí nadejít okamžik, kdy otevře oči a uvědomí si, že je mnoho věcí na světě o které je škoda přijít a žádné peníze na světě je nemohou nahradit. Kdyby to v životě šlo stejně jako ve filmu a místo hrabání a tunelování přišlo uvědomnění a lidé žili s ohledem na ostatní, byl by život mnohem kvalitnější pro každého ve společnosti a ubíral by se konečně nějakým směrem, který má smysl. Za tuhle symboliku prokletí současné doby film moc chválim

Opičí král (1986) (seriál)

Přidávám se k zástupu kdysi ovlivněných a zcela pohlcených tímto seriálem. Dříve jsem nemohl dočkat dalšího dílu a dnes na sledování už nemám nervy.. Pro mě nehodnotitelný seriál kvůli tomuto rozporu.

Vánoční koleda (2009)

Úžasná povídka která byla něklikrát skvěle natočená, ale jejíhlavní síla tví v síle lidskosti a v síle kouzelných vánočních svátků, jejichž smysl lidem čím dál více uniká. Bohužel tato ačkoli 3D vydařená podívaná nezvládla zachytit to nejdůležitější a z prázdné skořáky, kterou film je učarovává jen to 3D zpracování. Bohužel jsem se ještě nestihnul trojrozměrného sledování nabažit a tak dávám vyšší hodnocení, než bych jinak dal

Legenda o sovích strážcích (2010)

Čekal jsem hodně, kombinace Snydera s tak zajímavým tématem a trailerem klterý to celé podporoval. Ve výsledku ale bohužel dětinskost pojetí nevyvážila dokonalost po technické stránce a film mne zklamal. Na druhou stranu podle reakcí maminek v kině, je i jako pohádka pro děti nemířen film trochu špatně. Škoda, mohlo to být výborné fantasy

Kniha přežití (2010)

Tak zajímavé obsazení a tak nezajímavý film, navíc křesťanská propaganda. Hlavnímu hrdinovy se kulky vyhýbají, jeho úryvky z bible před bitkou nemá účinek jako v Pulp Fiction, zkrátka tu pro mě v tomto filmu nic nefunguje tak jak bych chtěl. Jediný v čem měl ten film pravdu je, že se na víře dá vidělat majland a kdo jí ovládá zfanatizované lidi, nepotřebuje žádný náklady na to aby mu sloužili a odevzdali mu majetek