Charlotte, mladá skotská žena, která studovala ve Francii, žije během II. světové války v Londýně. Tady se zamiluje do Juliena, pilota britského královského letectva. Protože umí dobře francouzsky, je Charlotte zverbována britskou rozvědkou jako kurýr mezi Anglií a francouzským hnutím odporu. Kdykoliv se vydá za nepřátelskou linii, stává se z její mise i mise čistě osobní - na vlastní pěst pátrá po svém Julienovi, kterého sestřelili někde nad Francií. Charlotte se dostává na seznam gestapa a je tak v permanentním nebezpečí. Na své misi poznává všechny hrůzy války... (oficiální text distributora)

k212

Valéčný film to určitě není, to ne, ani mě to nepřijde jako milostné drama, takže vcelku nevím, kam tohle dílko zařadit. Mám opravdu ráda filmy, ve kterých se toho moc nevysvětluje slovy ale spíš vizuálnem (no v asociaci na Blanchetovou mě napadá výtečné Nebe), jenže tenhle film zoufale potřebuje slova a děj, který by osvětloval. Přijde mě totiž jako shluk scén, mezi nimiž není žádné pojítko vyjma postav (a i to je někdy zmatené), kusé epizody -leckdy bez pořádné pointy- tvoří podivuhodný slepenec, asi to zavinil scenář - hádám, nebo možná střihači (stopáž je docela slušná). No, ale proč dávám *** , no to je naprosto jasné, jen kvůli snaživým hercům. Výtečná Cate Blanchetová, standardní Michael Gambon, jen v případě Billiho Crodupa jsem trochu na pochybách - zda svou roli spíš nebral s lehkou ironií a odstupem (fakt se mi zdá, že občas se šibalsky směje, nicméně proč ne, je příjemné se na něj dívat). ()

Smok

Celkom slušná "odbojárska" dráma, tentokrát z malebného prostredia francúzskeho vidieka. Tie veci, ktoré sa tam diali v 1944om až tak malebné neboli. Každopádne, mňa asi neprestanú zarážať pohľady na učiteľov posielajúcich svojich žiakov do pracovných táborov a francúzskych vojakov nakladajúcich svojich ľudí do vlakov smerujúcich kdesi do Poľska. Shit! ()

Slarque

Průměrné milostné drama se skvělou Cate Blanchett, která naštěstí téměř nesleze z plátna. Na nejdražší britský film působí celkem levně a nevýrazně - působí na mne dojmem, že nemohl stát více než polovinu udávaného rozpočtu (60 milionů dolarů). Pokud čekáte výpravný film, pusťte si Tmavomodrý svět. ()

FrodoF

Nebylo tak špatné, jak jsem čekal, ale od nejdražšího britského filmu všech dob bych rozhodně čekal více. ()

Chrustyn

Cate je fajn, výprava také docela slušná, ale děj je neuvěřitelně, ale neuvěřitelně utahaný a po celé dvě hodiny nemá šťávu, ani napětí. A to je u daného tématu obrovská chyba. ()

Stanislaus

Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný, co se tehdejšího antisemitismu týče. Celý film je doprovázen krásnou hudební stránkou a vizuální dojem zajistila skvělá kamera. Herci byli vybráni dobře - skvělá Cate Blanchett a skvělý Billy Crudup s Michaelem Gambonem. Opravdu film, který kvalitu nepostrádá a jeho jedinou výraznější modřinou na celkové vizáži byla pro mě stopáž a pár dalších zanedbatelných malých much. ()

MontyBrogan

Európu zmáha 2. svetová vojna. Napriek tomu stretnete človeka, kvôli ktorému ste ochotní ísť niekam ďaleko od všetkého, čo poznáte, bez ohľadu na to, že o ňom skoro nič neviete. Na mieste sa však zoznámite s niekým iným, a musíte s ním tráviť čas, aj keď spočiatku len z povinnosti. Neskôr si v duchu sľúbite, že raz ho niekde za priaznivejších okolností znovu navštívite. Neviem, či sa mi to podarilo aspoň trochu načrtnúť, no všetko, včítane samotného prežitia, je tu o kompromisoch. Vraví sa, že svet leží mladým pri nohách. Ale počas vojny ležia mladí pri nohách svetu, kde (našťastie) neprestávajú vnímať, cítiť a pamätať. Charlotte Gray je jedna z nich. Akosi som nepostrehol, v čom bol taký markantný rozdiel medzi týmto filmom a napríklad takou Čiernou knihou, ak nepočítam lokalitu, do ktorej je príbeh zasadený. _ Videné v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

m.krudenc

Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný. ()

Turiec

Je mi ťažko ohodnotiť to ináč ako len jeden z mnohých vojnových príbehov, tentoraz z Francúzska. Ničím moc nevytŕča. ()

nirvanafan

Příběh se od začátku odvíjí velmi přirozeně dobrovázen skvělou kamerou a okouzlující Cate Blanchet v hlavní roli. Výjimečně musím ocenit i poměrně happyendní závěr, který byl tentokrát po téměř dvouhodinové strastiplné cestě hlavní hrdinky, zaslouženou tečkou. ()

Laxik

Když vidím ve výprodeji DVD s obalem přeplácnutým vznášející se hlavou Cate Blanchett, které navíc stojí deset korun, v jeho nákupu mi nic nezabrání. Ani to, že se jedná o romanťárnu. Film je to ale hlavně dramatický a docela povedený. Nejvíc mu asi škodí, že není francouzská část namluvená francouzsky. Jeho druhým problémem je trošku hloupější scénář, který je ale aspoň trochu neobvyklý. Trochu. ()

blackrain

Název zní tak trochu jako luxusní francouzský parfém, ale tady o ten vůbec nejde. Má jen prostý a výstižný název, který nám občas napoví daleko víc. Je to dojemná romance o lásce v období 2. světové války. Mladá žena ztratila svou milovanou lásku, zbavila se své indentity, pod velkým tlakem se rozhodla pro dráhu špionky a vydávala se na území tehdejší okupované Francie. ()

Damiel

68 % - Solidní film ze druhé světové války, který mě ale nestrhl tak, jak jsem předpokládal. Navíc ten stupidně předvídatelný závěr... Cate ale byla výborná. ()

Thomassi

Cate Blanchett seskakuje coby britská agentka na francouzskou půdu, aby našla svého přítele letce, který se zde ztratil. Zamiluje se ale do odbojáře, se kterým prožívá dobrodružství a zklamání na okupovaném území. Vše probíhá na pozadí odbojové války. Musím se přiznat, že tento příběh mě nenadchnul. Až na nějaké pasáže jsem se celé dvě hodiny jsem se nudil. Celkový dojem zachraňuje jen ústřední dvojice Blanchett a Crudup a jelikož mám rád filmy z druhé světové války, dávám 55%. ()

Skip

Není to vůbec špatný film, ale člověk má pořád pocit, že to mohlo být mnohem, mnohem lepší. Skvělá hlavní hrdinka v podání Cate Blanchett, je největší devizou tohoto filmu, ale ani ona nedokázala překonat jakousi plochost celého příběhu, kterému chyběl ten opravdový náboj, který by diváka vtáhl do děje. ()

d-fens

Cate Blanchett a Michael Gambon sú skvelí, rovnako ako kamera Diona Beebeho .... a nesklamal ma ani presvedčivý herecký výkon Billyho Crudupa, hudba Stephena Werbecka, krásna "francúzsko-vidiecka" výprava Josepha Bennetta, dobový styling postáv.... P.S. po tomto filme som musel Cate Blanchett zaradiť medzi moje obľúbené herečky (a ako rozumná a netuctová "pani herečka" na mňa zapôsobila aj v bonusovom rozhovore na DVD) ()

kinderman

Kdysi jsem v kině viděl legrační film Záblesk, který byl ovšem úmyslně pojat jako odkaz k naivním vlasteneckým špionážním romancím ze 40.let. Obávám se, že konspiraci Charlotty Grayové zamýšleli tvůrci zcela vážně, včetně scény, v níž vůdce francouzské komunistické odbojové buňky vykřikuje na projíždějící kolonu německých vojáků jména svých zatčených soudruhů. ()

Diamant

Veľmi pekný film z obdobia druhej svetovej vojny o pozitívnych, ale aj negatívnych prístupoch človeka k človeku, muža k žene, ženy k mužovi. Hlavná hrdinka nám nie je sympatická len pre jej zovňajšok, ale aj pre jej spolucítenie s trpiacimi a obetavú pomoc. Vo filme sa skrýva aj veľmi závažné posolstvo, aby sa slobodní neunáhlili pri výbere svojho životného partnera - manžela, manželky. Celý príbeh pôsobí presvedčivo, reálne. ()

Streeper

Cate Blanchett je ve své roli naprosto úžasná. Film je dojemný, ale není to tak kvalitní film, abych mu dala čtyři hvězdičky. Něco filmu chybělo. Každopádně, je to skvělé téma, skvělý herci, skvělý děj a skvělá hudba. Film = Skvělý. Některé scény mě nutily se rozplakat, hlavně předávání dopisu u vlaku, podle mě byla jedna z nejemotivnějších scén ve filmu. ()