Otevři oči

• Španělsko Abre los ojos (více)

Vyhlášený frajírek a holkař César (Eduardo Noriega) se na jednom večírku seznámí s dívkou Sofií (Penelope Cruz) a zamiluje se do ní. Césarova žárlivá přítelkyně Nuria se rozhodne mu pomstit a narazí schválně do betonové zdi. César nehodu přežije, ovšem následky jsou tragické: má znetvořený obličej. Lékaři mu sdělí, že by nepomohl ani chirurgický zákrok. César však stále miluje Sofii, ale jednoho dne se všechno změní, protože doktoři objevili nový způsob... (oficiální text distributora)

Mlle odpad!

Strašná slátanina. Hlavní hrdinové mi lezli neskutečně na nervy, "příběh" byl už úplně o ničem. Jen těžko jsem si představovala, že tihle muži v době vzniku filmu pro někoho zosobňovali chlapský sex-appeal a už vůbec nepobírám tak vysoké hodnocení tohoto snímku. ()

amarth

Penelope je věrohodná herečka, navíc moc sympatická. Remake jsem neviděl, avšak originál mi opravdu "oči otevřel". Chvílemi zabrousíme do psychydelických obrazců, ze kterých nás Amenábar vkusně a nenásilně vrací do reality,. Než si však reálnější obraz uvědomíme, cirkulujeme v začarovaném kruhu, ze kterého nám jde hlava kolem, ještě dlouho po závěrečných titulkách. Záměr režiséra je více než originální. Více takových podívaných... ()

agassi68

Rozhodne som sa nenudil. Penelope Cruz je niečo ako Julia Roberts a tú príliš nemusím. Jej oponentka Nimri bola dosť nevýrazná, čo bol zrejme zámer režiséra aby vynikla Cruz. Muži hrali ako z partesu a celé sa to stále viac a viac zamotávalo a veľmi som bol zvedavý na koniec, ktorý nesklamal. A nejaký remake ma už nezaujíma.. ()

Rockerman

Zajímavý filmek, který tak trochu předjímá téma, které pak Ch.Nolan přivedl k dokonalosti v "Počátku". Žít život ve snu. Nebylo by to nakonec lepší? Obávám se ale, že by to zas tak jednoduché nebylo. Nakonec tento snímek nám to i ukazuje. Film je sice trochu překombinovaný, ale když si dáte pozor, dá se tomu i rozumět. Uprostřed filmu bylo pár hluchých míst proto "jen" 4*. ()

BOURQUE

Možno trošinku prekombinované, ale celkom slušne natočený a zahraný film. Samotný nápad dobrý a zaujímavý, ale nie je to dotiahnutý do konca. P. Cruz je prekrásna! Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

xmy

Velmi zamotaný španělský film, který pravděpodobně postavil základy pro Matrix a následně i Inception. Toto se Amenábarovi povedlo, vymyšlené, napsané i zrežírované skvěle. Více se o tom říci asi nedá, nutno vidět. Abre los ojos. ()

cuneus

Totální schizofrenie až skoro do konce. Že by sukničkářství dohnalo Césara až do tohoto stavu? Naštěstí pro mě se vysvětlení dostalo na konci. Ani nemám chuť podívat se na americký remake. Bude to jistě slabý odvar. ()

Skleni

Och do boha! To čo bolo? Čo toto do rite malo znamenať?!!!???!!??! Po 120 minútach strávených pri pozeraní tohoto .. no dajme tomu filmu, som sa chcel ist opit a veru som tak aj spravil. A zabudol som o čom ten film bol. Chvalabohu! Dačo strašné. Herecké výkony pod bodom mrazu. Dej neuhladený a roztiahnutý. Samotný námet ma neoslovil. koniec strašný. som sa tešil na rozoberanie otázok ohľadom zničeného života či mystiku okolo možnej vraždy. nič z toho. Všetko bolo nudné!! ()

siloalampa

Bolo tam napätie, bolo očakávanie, no prišla záverečná polhodinka a ja som mal dojem, že si zo mňa niekto začal robiť peknú prču. Schizofrénia hlavnej postavy prešla postupne i na režiséra a tak jediné, prečo by som po druhý krát otvoril ako každý zdravý chlap oči, boli svižné prsia Penelope. Naozaj škoda... ()

Othellko

Zo začiatku som bol dosť skeptický, a hlavne stratený v tomto kúsku. Časom ma však dej vtiahol a zaujal. Dosť zložité dielko s veľmi zaujímavým príbehom. Koniec ma dostal, priam som ostal v šoku. Kto má rád zložité filmy, vrelo odporúčam. 80% ()

kersten

Otevři oči, bol rozhodne oveľa lepší ako jeho remake Vanilkové nebo, ktorý ma rozhodne neoslovil (hlavne kvôli Tomovi). Ale táto pôvodná verzia, tak to bolo samozrejme iné kafé. Právom zaradení do 1001 filmov ktoré musíte vidieť než zomriete. ()

emdvojka

Realita a sny sa miešajú dokopy spoločne s nočnými morami, a hlavný hrdinovia hľadajú cestu von zo začarovaného kruhu otázok bez odpovedí v atmosférickom a tajuplnom príbehu o láske a nádeji, že nie sme taký povrchný, ako sa zdáme. Koniec koncov realita je len to čo vidia naše oči a počujú naše uší... ()

AloeB

Mohlo by se zdát, že se Amenábar snaží být po dějové stránce druhým Almodóvarem, to je ale naštěstí hodně daleko od pravdy. Více než z počátku očekávaný nejednoznačný milostný trojúhelník (případně čtverec) se dílo mění v paranoidní drama pochybující o vlastní realitě a nechávající diváka až do posledního záběru, kde si navíc může pozorný sledující rozhodnout, co se vlastně skutečně stalo - třeba že si troufám tvrdit, že se zde o více než jedné interpretaci moc mluvit nedá. A samozřejmě se po filmu dá i nad něčím přemýšlet, ať už o tom klasickém dilematu, zda sami nejsme jen x tou počítačovou simulací, o tom, jak společnost přijímá či spíše nepřijímá vzhledově odpudivé lidi, a nebo jednoduše o tom, že s takto mladou Penelope Cruz by stálo za to vidět více filmů už jenom kvůli tomu rozhodně neodpudivému vizuálnímu zážitku. ()

arkie

Problém je, že som to videl až po Vanilkovom nebi, takže ma zápletka už veľmi nezaujímala. Obom verziam by som vytkol pár slabśích miest, ale ak by som si mal vybrať, ktorú vidieť znovu - vybral by som ti tú americkú, je to aspoň vizuálne väčšia sranda. ()

E lan

Výborný film s vynikajícím příběhem, atmosférou a hereckými výkony. Navíc hudební doprovod fantasticky doplňuje atmosféru. Otevřený konec jakoby dokumentuje nejasnost naší existence. Celkově skvělé! ()

ecis

Jednoznacne mnohonasobne lepsie ako Vanilla Sky. Originalne a specificke spracovanie. Amenabarova reziserska stolicka funguje genialne. Vynikajuce puzzle - pre niekoho mozno prilis komplikovane. Spanielske obsadenie dava filmu caro, a dokonca aj Cruzova je vynimocnejsia ako v remaku. Takto ma vyzerat miesanie filmovych stylov - ani drama, ani sci-fi, ani thriller - vsetko a nic. ()

Perr

Skvělý napínavý film, kde si celou dobu myslíte, že sledujete prolínání reality a snu a na konci zjistíte, že je vše možná jinak, ale jen možná. Filmu není moc co vytknout herci jsou skvělí, hudba a střih taky, vytkl bych jen přidané scény, které měly plést, myslím, že děj nepotřeboval víc komplikovat. ()

Amenábarův scenárista točí sci-fi

Amenábarův scenárista točí sci-fi