Generace singles

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák
  • dobytek

Dokument je úplně o něčem jinym, než co se píše v oficiálnim textu distributora. Jako natočit dokument o singles, kde účinkující pořád řikaj, jak teď si někoho našli a že by pomalu chtěli založit rodinu a podobně, to je jako natočit dokument o horolezcích a ptát se tam lidí, co jeli lanovkou na Petřín a omylem vystoupili už na Nebozízku a museli ten zbytek dojít pěšky. Výběr těch lidí mi připadal úplně na hovno. Třeba já jsem single a to z toho důvodu, že vykazuju nejrůznější znaky asociálního chování a zaujímám antisociální postoje a názory. Ještě bych dodal, že ty účinkující tam prezentujou jako nějaký lidi, který by teoreticky neměli mít sebemenší problém někoho sbalit, ale můj názor je, že ty holky byly jedna vyloženě hnusná, druhá úplně divná a třetí by těma svejma femínkovskejma kecama o tom, jak všechno zvládne sama, odradila snad i toho 38-letýho panice s ojkou, kterej se přišel seznamovat na kurs vaření.(10.9.2011)

Jana Počtová měla taky "hrát" neb je singles, ale nakonec se nehodila do konceptu a natočený materiál o sobě nepoužila.(2.3.2012)

Nápad zajímavý, zpracování tématu ne. Jde o sledování několika single osob v průběhu blíže neurčeného období a jejich výpovědi do kamery. Nic víc. Chybí názory nějakého odborníka (sociologa, psychologa,...), chybí větší hloubka, či nějaká pointa.(26.2.2014)

"Moje nová kamarádka mokrá skvrna."Fajn dokument do televize, ale vzhledem k názvu bych od něj čekal odbornější vhled do tématu. Názory sociologů nebo psychologů chybí a stanoviska oslovených samotářů, jakkoli srozumitelně formulovaná a bez nadbytečných emocí podaná, je nahradit nedovedou. Bez širšího kontextu jde vlastně jen o kroniku životů několika inteligentních osob, s nimiž se buď ztotožníte, nebo jejich názory odmítnete, nejspíš na základě vašeho aktuálního stavu (nikoli psychického). Čili v zásadě o singles podle singles a pro singles. 60%(26.8.2011)

• Z0oMb3E

Som mladý, sprostý a dlhodobo nezadaný. Trpím tapetovým efektom všetkých tých polhodinových amerických sitcomov, ktoré mi neustále tlačia do hlavy, že svatba okolo 30-tky po milióne známostí a vybudovaní akej takej karéry...Som sebestačná intelektuálka s 20 titulmi pred a za menom a žiadne podradné permanentne nadržané mužské plemeno so mnou nedokáže viesť debatu na mojej úrovni...Ťažko sa mi hodnotí dokument o životnom štýle ľudí. Je samozrejme rozdiel, či si tento život dobrovoľne vybrali, alebo obrazne stáli na konci radu. Je síce pravda, že mnoho sa už so svojím osudom stotožnilo, ale zúfalé masové zoznamovacie pokusy vzpurných singlov sú pre nezainteresovaného diváka k smiechu. Koho nezaujíma bulvár, či sa rád nehrabe v súkromí iných, dokument absolútne nezaujme.(25.2.2012)

• - Režisérka Jana Počtová měla v dokumentárním filmu také "hrát", neboť je singles. Nakonec však natočený materiál o své osobě nepoužila, protože se nehodil do konceptu. (mr.filo)

• - Do filmového projektu se hlásilo přes 80 osob. (AngelusCZ)

• - Natáčení trvalo přes tři roky. (AngelusCZ)