Generace singles

Jana Počtová

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák

Pokud člověk nesplňuje ani jednu z podmínek kategorie singles, tak mu tento dokument opravdu nic nepřinese. Já se vlastně za singla považovat nemůžu. Všechny podmínky zdaleka nesplňuju. Je to docela fuška se tam dostat, ale komu se to povede, tak si může konečně říct, dokázal jsem to, jsem úplně v prdeli! Potěšil mě výběr lidí. Někteří mi nakonec nebyli příliš sympatičtí (děvkař), ale někteří mě svými moudry přinutili jen uznale přikyvovat (blonďák). Co se týče žen, tak mám rozporuplné pocity. Většinou to v životě neměly lehké, ale to zavilé odmítání mužů a neustálé potvrzování toho, že jim je bez chlapů dobře, mě přesvědčovalo spíše o opaku. K žádné velké pointě to sice jako vždy nedospělo, ale nechybí kupa nechutných seznamovacích akcí pro neschopné, u kterých jsem se válel smíchy.(7.1.2012)

Snímek, který je sice docela vtipný, ale chybí mu to podstatné - představitelé těch tzv. singles. Jinak jde totiž z valné části o lidi, kteří partnera zrovna nemají, ale strašně by chtěli, takže těžko je pak řadit k singles.(15.7.2011)

Těžko říct z kolika procent je zábavnost a "kvalita" dokumentu Generace singles způsobena prací režisérky, nebo jde jenom o kvalitně vybrané ústřední charaktery, ale je důležité, že v celku snímek překvapivě funguje. Sledovaní lidé dostávají zajímavé, a občas i netuctové, otázky a sympaticky na ně také otevřeně odpovídají - a že to není snadné téma. Relativně mladou režisérku Janu Počtovou budu ještě sledovat a na její další projekt se teď i celkem těším. 70 %(25.1.2012)

• lena60

Připojím jen poznámku k obsahu: Žádní odborníci, kteří by se vyjádřili k tématu, ve filmu nevystupují.(13.8.2011)

Několik osudů Českých zombies(22.2.2012)