Generace singles

Jana Počtová

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák

Zvláštní. Všichni protagonisté mi přišli, že jsou na tom lépe než já, a přitom jsem je chvílema litoval. Vypadá to, že celý projekt „bez cenzury“ je nastaven podobně a pouze různí režiséři tráví rok života s jinak zaměřenými skupinkami lidí. Pak už záleží na tom, zda má člověk náladu koukat na panoptikum individuí seznamující se metodou „mazání medu kolem huby“, a nebo nějakou jinou úchylárnu. :-/(5.9.2011)

nadprůměrné! (Praha, Atlas)(30.9.2011)

"Moje nová kamarádka mokrá skvrna."Fajn dokument do televize, ale vzhledem k názvu bych od něj čekal odbornější vhled do tématu. Názory sociologů nebo psychologů chybí a stanoviska oslovených samotářů, jakkoli srozumitelně formulovaná a bez nadbytečných emocí podaná, je nahradit nedovedou. Bez širšího kontextu jde vlastně jen o kroniku životů několika inteligentních osob, s nimiž se buď ztotožníte, nebo jejich názory odmítnete, nejspíš na základě vašeho aktuálního stavu (nikoli psychického). Čili v zásadě o singles podle singles a pro singles. 60%(26.8.2011)

Škoda, že je dokument po mnoha stránkách tak odfláknutý, protože téma samotné má ohromný potenciál. Jana Počtová se v podstatě omezila jen na jediné a sice na zpovědi šesti singles. Ačkoliv jsou rozhovory s nimi a sledování jejich aktivit zajímavé, velmi mi chyběl odborný vhled sociologa nebo psychologa. A pár statistických údajů v titulcích, navíc snadno přehlédnutelných, to nemůže napravit.(2.9.2011)

Několik osudů Českých zombies(22.2.2012)

• - Film získal roku 2012 cenu Václava Táborského na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší dokumentární film. (JoranProvenzano)

• - Režisérka Jana Počtová měla v dokumentárním filmu také "hrát", neboť je singles. Nakonec však natočený materiál o své osobě nepoužila, protože se nehodil do konceptu. (mr.filo)

• - Do filmového projektu se hlásilo přes 80 osob. (AngelusCZ)