poster

Generace singles

Dokumentární

Česko, 2011, 77 min

Režie:

Jana Počtová

Scénář:

Jana Počtová

Producenti:

Filip Čermák

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lena60
  *

  Připojím jen poznámku k obsahu: Žádní odborníci, kteří by se vyjádřili k tématu, ve filmu nevystupují.(13.8.2011)

 • neoBlast
  ****

  Těžko říct z kolika procent je zábavnost a "kvalita" dokumentu Generace singles způsobena prací režisérky, nebo jde jenom o kvalitně vybrané ústřední charaktery, ale je důležité, že v celku snímek překvapivě funguje. Sledovaní lidé dostávají zajímavé, a občas i netuctové, otázky a sympaticky na ně také otevřeně odpovídají - a že to není snadné téma. Relativně mladou režisérku Janu Počtovou budu ještě sledovat a na její další projekt se teď i celkem těším. 70 %(25.1.2012)

 • Kracken
  ****

  Několik osudů Českých zombies(22.2.2012)

 • mr.filo
  ***

  Jana Počtová měla taky "hrát" neb je singles, ale nakonec se nehodila do konceptu a natočený materiál o sobě nepoužila.(2.3.2012)

 • Mefistofelle
  ***

  Škoda, že je dokument po mnoha stránkách tak odfláknutý, protože téma samotné má ohromný potenciál. Jana Počtová se v podstatě omezila jen na jediné a sice na zpovědi šesti singles. Ačkoliv jsou rozhovory s nimi a sledování jejich aktivit zajímavé, velmi mi chyběl odborný vhled sociologa nebo psychologa. A pár statistických údajů v titulcích, navíc snadno přehlédnutelných, to nemůže napravit.(2.9.2011)

 • - Režisérka Jana Počtová měla v dokumentárním filmu také "hrát", neboť je singles. Nakonec však natočený materiál o své osobě nepoužila, protože se nehodil do konceptu. (mr.filo)

 • - Film získal roku 2012 cenu Václava Táborského na festivalu českých filmů Finále v Plzni v kategorii nejlepší dokumentární film. (JoranProvenzano)

 • - Natáčení trvalo přes tři roky. (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace