Nemilosrdná spravedlnost

• slovenský

Nemilosrdná spravodlivosť

Akční / Thriller / Krimi

USA, 1991, 88 min

Seagal začal 3* a nad 3* se pravděpodobně ve své kariéře nepodívá. Někdo touží po Oscaru, někdo po kladných hodnoceních svých filmů...(30.7.2005)

[imdb: 5.3/10] | me: Jednoduchá zápletka a nabrúsený Steven v dobrom tempe s brokovnicou a AIKIDOm láme čo mu príde pod ruku. Na ľudskom tele sa dá zlomiť všetko,... dôkaz namiesto sľubov.(26.8.2009)

Jakkoli slovo 'nekompromisní' ve spojení s filmy mám čím dál méně ráda, neb je poněkud nadužíváno, zde se mu neubráním - nekompromisní, osmdesátkami dýchající svižná akce. Seagal ozlomvaz láme končetiny i střílí, chutě běhá, sype ze sebe jednu drsnou promluvu za druhou, je-li člověk v náladě na takový typ filmu, nejspíš se bude dobře bavit, alespoň mně se to poštěstilo. Navíc se nemohu ubránit luzné představě S. S., kterak se po dokončení čištění Brooklynu od italské mafie vydává do matičky stověžaté očistit tuto od buddhistů z Vinohrad.(15.6.2011)

Segal opět v akci. Tentokrát jako policajt. Každopádně se nám dostane zase mírně nadprůměrné bitkařiny, která neurazí ani nenadchne.(22.6.2010)

Nikdy nezapomenu na akční scénu v baru, jak Seagal vrátí zpět nepřítele do telefonní budky. Vlastně jediné pěstí souboje jsou vymyšleny dobře, ostatně jako ve všech "Seagalovkách". Jinak v ničem zajímavý film. Typický příběh s typickým řešením situací.(18.6.2005)

• - Shannon Whirry v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 20. Richie Madano (William Forsythe) zabil celkem 8 osob. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film sa mal pôvodne volať The Price of Our Blood ale tvorcovia ho neskôr zmenili na Out for Justice. (Seag)