Jako za starých časů

• SK název

Ako za starých čias

Komedie / Romantický

USA, 1980, 100 min

Takové komedie se už opravdu netočí (nebo jich je málo.) Dva z nejvýraznějších komických talentů (Chevy Chase a Goldie Hawn) se sešli v této úžasně vtipné komické hříčce Neila Simona. Je to film, který vás ani na chvíli nenudí a pokud to hrozí, vždy se najde nějaký ten konverzační fórek, který vás udrží ve stavu bdělosti.(25.8.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $43,995,918Tržby Celosvetovo $-(3.3.2010)

"Dát se dohromady, bude z nás tří pěkný pár." Kvalita a úspěch spolu nemusejí vůbec souviset, Chevy a Goldie by mohli vyprávět. Rok 1980 pro oba znamenal separátní úspěchy se slabými filmy Caddyshack, resp. Vojín Benjaminová, a taky katastrofální neúspěch v podobě téhle skvělé komedie. Proč u diváků propadla, je mi záhadou. Neil Simon tradičně napsal scénář s potenciálem třaskaviny a obsazení by už mohlo vylepšit jen kdyby Grodinovu roli hrál Steve Martin. Jediným kamenem úrazu je režisér Jay Sandrich, který trochu nezvládá svižné tempo, nezbytnou součást každé konverzačky. Taky právem skončil u druhořadých sitcomů. Jinak ovšem nemám co vytknout. Film s tak vtipnými dialogy se nevidí každý den. 80 %(18.11.2003)

1- Co mám dělat? 2 - S čím? 3 - Myslí s kuřetem, je totiž vegetarián a nikdy to nejedl. 2 - A proč se ptá zrovna 4? 3 - Protože 4 byl kdysi taky vegetarián, tak s tím má zkušenosti. 2 - Aha. 4 - Kousej to......dialogy jsou občas skutečně kouzelné. Příjemná komedie, která pobaví, ale uplná špička to taky není.(2.12.2007)

Škoda několika málo pasáží, v nichž jakoby do plachet nefoukal vítr, jinak to však byla luxusní plavba, která rozčeřila stojatou vodu - jako za starých časů. Místy až divadelní galakoncert ústředního tria, ze kterého jasně vyčnívá kouzelný Chevy Chase. No a kdyby se rozdávaly metály za dialogy, měli bychom tu horkého favorita.(14.2.2012)

Přes místy možná až trochu šarádní nádech je další filmy s Goldie Hawn a Chevy Chasem (sešli se už o dva roky dříve v Podlé hře) zárukou dobrého humoru, zejména v závěru. V českém znění Dagmar Čárová, Petr Oliva, Jiří Schwarz.(24.8.2011)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : NOMINÁCIE (1) : Najhorší herec VR - Charles Grodin.(11.2.2008)

Zatraceně dobrá oddychovka, ktera mě hodně pobavila. Klasický kvalitní humor 80. let, který mě nikdy neomrzí. Goldie byla v mnoha momentech lepší než Chevy, každopádně poslední třetinu už ruluje Chevy.(12.7.2013)

Bravo!(14.2.2012)

• Perry-

Dost kolísavé tempo... hlavně začátek a konec je super, prostředek ale nějak "drhne". Chevy Chase je sympaťák, Goldie Hawn hraje tak nějak svojí klasickou polohu (bohužel v tomhle mi přišla spíše otravná, možná proto, že nesnáším psy). 2,5*(13.3.2012)

• JohnSmith

Nepříliš vtipná komedie. Goldie Hawn mám velice rád,ale Chevy Chase nemůžu ani cítit. škoda.(19.9.2012)

Dle mého názoru velmi povedená a příjemná komedie, která vyniká nejen svýma hláškama, ale i svou nadprůměrností. V půlce filmu jsem se přistihl, že sedím a s napětím čekám na další hlášku...Vynikající !(14.2.2012)

Strhující soudní drama,tento žánr v USA velmi populární ,zde doveden k popukání.(16.2.2012)

Abych byl uprimny, nechal jsem bezet televizi a jak vidim ten obraz tak si rikam jezisi to bude nejaka blbost, ale opak je pravdou.Opravdu jsem se zasmal."Nasi indiani" :D(14.2.2012)