Druhá míza

• Velká Británie Crush (více)

Kate, Janine a Molly, pohledné čtyřicátnice, jsou nerozlučné kamarádky. V malém středoanglickém městě, kde žijí, mají významná postavení, ale když se každé pondělí sejdou, baví se při cigaretách a sladkostech raději o mužích než o své práci. Nejzkušenější je Molly, která má za sebou tři dramatické rozvody, a Janine ze studentské lásky zůstal nezvládnutelný syn, jenž se právě potýká s pubertou. Není divu, že muži v jejich očích nedopadají právě nejlépe, a dosud svobodná Kate jim ochotně přizvukuje. Až do okamžiku, kdy na pohřbu kolegyně přeskočí jiskra mezi ní a mladým Jedem, jejím někdejším žákem. Z chvilkové vášně se rodí hlubší vztah a kamarádky zneklidní, že jejich "spolku" hrozí rozpadnutí. Navíc jsou šokovány patnáctiletým věkovým rozdílem mezi milenci, a tak Molly vymyslí plán, jak "nešťastnou" Kate zachránit. Její počínání má fatální následky...

Film v komediální nadsázce promlouvá o tom, že ani nejlepší přátelé se sobě navzájem nemohou nadměrně plést do života. (oficiální text distributora)

dracekt

Andie je úžasně vypadající, příběh není špatný, pokud tak ve třech čtvrtinách vypnete, tak budete spokojeni. Konec mhm zkaženej, prostě si to neodpustěj. ()

moorks

Nejsem moc velkým příznivcem britské kinematografie ani Andie MacDowell, ale tento film mě zaujal, potěšil a líbil se mi! Taková nevtíraná pohodovka, která neurazí a zpříjemní večer nejen ve dvou. Příběh, který se může stát každému z nás a s optimistickým koncem, který není zbytečně kýčovitý ani trapný! Příběhy o lásce jsou snad nejčastějším tématem řady filmů zdařilých či méně zdařilých! Díky své nenucenosti, se tento příběh o lásce zdařil! ()

Martyjoker

Takový pokus o "Sex in the city" v anglickém maloměstě.....Ze začátku slibná romantická komedie, která se vyvine v drama s koncem uprostřed filmu. Od toho momentu scénář výrazně pokulhává a jde už jenom o to, nějak zaplnit zbylých 40 minut filmu. 4 hvězdy dávám za to, že film donutí člověka poměrně hluboce popřemýšlet o tom, kam až můžou vést předsudky a mylná představa o tom, že co je dobré pro mě, musí být dobré i pro nejlepšího přítele. ()