Hra na schovávanou

Hide and Seek

Hra na skrývačku

Thriller / Horor / Drama

USA / Německo, 2005, 102 min

vidět jak se z neviné hry, stává smrt beroucí životy.. to viděsí... ale k tomu ještě vidět vyděšenou malou holčičku.. to pak tuhne krev v žilách... kdyby tenhle film měl jiné obazení, určitě by byl podprůměrný.. ale úžasný herecký výkon Dakoty z tohohle snímku dělá nadprůměrný.. svoji postavu stvárnila tak věrohodně, že jsem byla napjatá jak guma u spodků :) bála jsem se, co se ještě stane a co Charlii ještě vyvede.. a nemyslím si, že konec atmosféru zničil.. ať chce nebo ne.. ta dolní čelist Vám klesne, i kdyby jen i píď ;)(31.3.2009)

• POMO

Pomaly a dôkladne budované napätie z nuly až na sto percent, ktoré vo vrcholnej forme vydrží tak 5 minút a následne je potopené tak debilnou pointou, že vás "prekvapí" aj keď budete pripravení na tú najdebilnejšiu. Respektíve najotrepanejšiu. Réžia je slušná a Dakota lepšia než De Niro. Scenárista za mreže.(15.4.2005)

• akisha

Hra na nudu. Nuda zaplavující každej kout obrazovky. A ta originalita, uh! Uvidíte věci, co jste nikde jinde neviděli! Vana s krví, ó! Závěs s krví! Záhadný nápis krví! A není to zrovna "Zabil mě sousedovic malý Mirek", ale opět něco jako "Už vidíš?" nebo "Podívej se pořádně", popřípadě "Otevři oči." Duchové (a jiní) by si to měli v hlavě líp srovnat, pokud chtěj, aby někdo jejich zprávy přijímal. Neskutečně inteligentní dialogy. "Já to nepsala." "Nikdo jinej tu není, muselas to bejt ty!". "Byl to Charlie!" "Charlie neexistuje, už si to konečně uvědom!" "Ne, Charlie existuje, já si s ním povídám!". Ha, tajemná postavička objevující se na kresbičkách malého, zádumčivého dítěte. "Kdo je to?" "To je Charlie, můj nový kamarád." Niro se tím prodral s jedním výrazem (znáte to, jak má pusu trochu nakřivo, a uprostřed se mu rty dotýkaj, ale po stranách ne), ale on to žádnej námět na oskarovej výkon nebyl, takže chápu, že se nenamáhal. A na to, že tam měli hned dvě sexy baby - Elisabeth Shue a Famke - je mohli využít trochu víc, aby aspoň bylo na co koukat. Opravdu dosti slabý podprůměr.(29.11.2011)

Průměrný horor, který sice zkušeného hororového fanouška příliš nezaujme, ale já za sebe můžu říci, že se mi to docela líbilo. Pointa je docela průhledná, ale to nevadí, funguje velice dobře. Herci skvělí, co si budeme povídat. Atmosféra je chvílemi taky velmi hustá. Tento horor bych zařadil mezi povedenější kousky tohoto žánru. 60%(24.6.2010)

Príbeh filmu nie je nijako prevratný (zomrie im mama, presťahujú sa na samotu do lesa a tam sa začnú diať čudné veci). Tak takýchto filmov sme už myslím videli dosť, ani Hra na schovávačku z nich nevyčnieva, no rozhodne nie je zlým filmom. Má slušná atmosféru, herci sa mi tiež páčili, tentokrát dokonca Dakota Fanning viacej ako De Niro. Škoda tých nudných miest, aj nad tým konečným rozuzlením by sa dalo pochybovať, ale inak sa jedná o solídny film.(8.6.2007)