Hra na schovávanou

Hra na skrývačku

Thriller / Horor / Drama

USA / Německo, 2005, 102 min

• kinej

Divím se, že tak hlopý scénář někdo v Hollywoodu postoupí dál. Ono to sice chvilkami napínavé je, ale je to hovadina, které kraluje dementí pointa. Dakotta Fanning hraje excelentně, ale De Niro si po Taxikářovi a Mysu Hrůzy bude muset na roli nezapomenutelného magora ještě počkat. Tady to nezvládl ani on, ani režisér a vlastně ani scénárista.(4.11.2005)

De Niro a jeho druhý prešľap v horrorovom štýle už asi naznačil, že týmto smerom to asi nepôjde. Ale znova je chyba v scenári. A vôbec nie až taká ako pri 'Godsend' a pár krát vás táto hra s osviežením Dakoty Fanning aj dostatočne postraší a uspokojí horrorové chúťky, ale toť vše. Na drámu je tam toho až moc alebo primálo. 65%.(15.1.2006)

Ani si nepředstavujte, jak moc se mi chvěly ruce, když jsem zasunoval Hru na schovávanou do přehrávače. Vidět totiž film Roberta De Nira v modrém čtverečku a navíc s komentáři typu: "Bobby to neukočíroval, tak jak by se mu líbilo..." jsou přeci jen pro zatvrzelého fanouška onoho chlapíka silným kafem. Nicméně Hra proběhla, skončila. A můj život probíhá pořád stejně. Režisér možná chtěl zapůsobit a taky, že se mu to v některých scénách povede, ovšem ohranou zápletku jen tak pod koberec nezamete, spíš jí rozvíří a vy akorát kýcháte a naříkáte, jak moc to bolí. Záporem budiž i fakt, že jsem se nejvíce lekl, když má kamárádka odsunula židli v tu nejnevhodnější dobu (otvírání skříně+ Charly)a ta nechutně zapištěla. A Robert? Myslím, že Bobby to neukočíroval, tak jak by se mu líbilo...(9.1.2009)

• sepp

Prvni pulka je opravdu natolik nudna, ze clovek ma asi tak 10x nutkani prepnout na jiny kanal. Nicmene zvedavost nedovoli a nuti se koukat dale, pricemz napeti je stupnovano postupne a kvalitne. Zaverecna pointa je vsak predvidatelna uz zhruba z pulky filmu, ale konec je i celkem napinavy. Znacne rozpacity snimek, u ktereho jsem predlouho vahal s hodnocenim, ale nakonec slabe 2 hvezdy. Mimochodem, prvni film, ve kterém mě malá Dakota z duše neiritovala!(19.4.2009)

• Kaka

Psychologická konstrukce filmu je chatrná jako domeček z karet, nemluvě o naprosto připitomělém konci, který jsem sice nečekal, ale zároveň mi přišel jako naprosto nevyhovující a film jakožto celek tímto ztratil i ten nejmenší kousek realističnosti, kterou bylo minimálně do poloviny snímku cítit.(10.9.2005)