Hra na schovávanou

Jeffrey Ford

Scénografie:

Steven J. Jordan
  • kinej

Divím se, že tak hlopý scénář někdo v Hollywoodu postoupí dál. Ono to sice chvilkami napínavé je, ale je to hovadina, které kraluje dementí pointa. Dakotta Fanning hraje excelentně, ale De Niro si po Taxikářovi a Mysu Hrůzy bude muset na roli nezapomenutelného magora ještě počkat. Tady to nezvládl ani on, ani režisér a vlastně ani scénárista.(4.11.2005)

De Niro a jeho druhý prešľap v horrorovom štýle už asi naznačil, že týmto smerom to asi nepôjde. Ale znova je chyba v scenári. A vôbec nie až taká ako pri 'Godsend' a pár krát vás táto hra s osviežením Dakoty Fanning aj dostatočne postraší a uspokojí horrorové chúťky, ale toť vše. Na drámu je tam toho až moc alebo primálo. 65%.(15.1.2006)

Príjemne staromódna variácia na hororovú tému "na samote pri lese" resp. "straší nám na povale". Vždy, keď je vonku sychravo a mám náladu na dobrý horor, pozriem si HRU NA SKRÝVAČKU. Paradoxne, kvalitný horor to príliš nie je a zaslúženejších by bolo skôr 40, než 60%. Falošných (?) stôp je v ňom zbytočne až otravne veľa a rozuzlenie je o ničom, ale herecké výkony, réžia Austrálčana Polsona a temná atmosféra s pôsobivou jesennou výpravou (a hŕstka scén, ako je prvé stretnutie s Charliem v pivnici, v ktorej práve vypadne prúd), tomu dosť dávajú (v dobrom). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/187151/Hra-na-skryvacku-60.html(8.9.2005)

• POMO

Pomaly a dôkladne budované napätie z nuly až na sto percent, ktoré vo vrcholnej forme vydrží tak 5 minút a následne je potopené tak debilnou pointou, že vás "prekvapí" aj keď budete pripravení na tú najdebilnejšiu. Respektíve najotrepanejšiu. Réžia je slušná a Dakota lepšia než De Niro. Scenárista za mreže.(15.4.2005)

• petero

Začiatok nudný, ľakanice celkom fungujú no pointa je absurdná. Kašlem na to, že tam hrala kopa dobrých hercov (Dakota Fanning, Elisabeth Shue, Robert De Niro a Famke Janssen), ja som chcel vidieť dobrý film...(18.5.2005)

• - Famke Janssen tvrdí, že kdyby ve filmu nebyl De Niro, tak by se do projektu nezapojila. (akisha)

• - Tehdy poprvé ve své historii rozeslalo studio 20th Century Fox film do kin bez posledního kotouče, který byl doručen zvláštními kurýry přímo do promítacích místností. Mělo se tak zabránit predčasnému vyzrazení zápletky filmu. (imro)

• - Během úvodního víkendu (28. - 30. 1. 2005) si 30milionový thriller s držitelem Oscara Robertom De Nirem vystrašil v amerických kinech překvapivých 21,9 milionu amerických dolarů. Slavný herec tak měl zároveň spolu s Jeho fotr, to je lotr! (2004) najednou v Top 5 dva snímky. Do konce února si Hra na schovávanou odnesla z kin rovných 50 milionů amerických dolarů. (imro)