Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

MiniRecenze

Sice se jedná o starší snímek,ale to není vůbec překážkou. Na G.Paltrow se pěkně dívá.Film hodně vsází na děj a ze začátku se Vám může stát,že budete tak trochu "plavat",ale nechápejte mě špatně,že je film nechápavý ,to vůbec ne.Sem tam vtípek ,trocha emoce,jde poznat spolupráce Britů.Sice starší snímek ,ale i tak ho můžu jen doporučit, musím uznat,že se jedná o PŘEKVAPENÍ!!! ()

Parsek

Nemuzu si pomoct, ale ten blond slusi Gwyneth vic, ze?!... No ale konec bulvarni vlozky. Srdcova sedma je film. Je to film romanticky a ze zivota s dobrou myslenkou a scenarem. A rezii bych taky nezatracoval. ()

Cherubin

Krásný, romantický a zajáímavě pojatý příběh. Gwyneth i Johna mám ráda a fandila sem té „nové“ Helen ať ji to vyjde a byla jsem napjatá až do konce jak to vlastně dopadne. Že umřela, mě nepotěšilo a rozbrečelo (jsem tak trochu romatik :) ), ale konec mi zase udělal radost. Nad příjemně ubíhající děj (a špatnej dabing) se povyšují herecké výkony. Najdem tu lehce naivní Helen, bídáka, pana Skvělýho, mrchu i věrnou kámošku. Rozlišení obou Helen (nejprve náplastí, pak jiným účesem) se taky moc povedlo. Akorát mi unikl smysl českého překladu názvu. ()

Spike86

Filmy alá "Romantická komedie", které vlastně ani komediemi často nebývají, nemusím a romantické filmy jako takové jakbysmet. S touto je to ale jiné a hlavní důvody jsou 2, originální nápad a pojetí a Gwyneth Paltrow. Gwyneth je skvělá a v této "dvojroli" nebo spíše rozdvojení jedné osoby hraje velmi dobře. Nápad se dvěmi paralelními liniemi přítomnosti, které se dělí na začátku po stihnutí/nestihnutí metra je zajímavý a chvíli se tak díváme na hlavní postavu v jedné verzi a chvíli ve druhé, což se střídá a nechybí ani scény, kde se obě linie protínají a vidíme "obě Gwyneth" najednou. Nápad bohužel nebyl využit úplně dokonale a scénáristicky to začíná postupně trochu ztrácet. Film poukazuje na to jak každá maličkost dokáže ovlivnit tok věcí. Soundtrack také není špatný. 80% ()

gizi

Viděl jsem podruhé a není to špatné, ale prostě tomu ještě něco chybí. Možná víc humoru nebo romantiky. Navíc nemám moc rád takové to prostředí PR lidí a emancipovaných žen. Je to takové moc vážné, až na výjimky (nejlepší z celého filmu jsou scény, kdy chodí hlavní hrdina na poradu za svým kámošem a ten se spolu s divákem výborně baví na účet neschopného hrdiny). 65%. ()

fikee

Tomuhle filmu schází jen maličko, aby se vyšvihl mezi skutečně zapamatovatelná díla. Gwyneth je výborná, režisér zvládá vyprávět paralelní příběhy, aniž by si zakopával o vlastní nohy a tak vůbec mám ze Sedmy pocit, že všichni zúčastnění věděli, co dělat a jak to udělat dobře. Jenže... jenže tomu prostě schází ta třešnička na dortu, která dělá z dobrého filmu výborný. I tak, podívat se není ztrátou času a zkouknout to v jiném citovém rozpoložení, asi bych neváhal dát 4*. ()

Pavlo

Veľmi podarený a zaujímavý príbeh, o tom ako môže byť jedna udalosť zásadná a zmeniť náš život. Spracovanie takejto témy je ťažké, no v tomto filme sa to podarilo. Obsadenie je trefné, scény ako aj dialógy sú chytro napísané a hudba dobre podfarbuje dej. Skoro nič nechýba v tomto dobre pripravenom dezerte. ()

sarianna

Tenhle film prostě miluju. Pointa mi přijde opravdu dobrá a člověka to přinutí i přemýšlet. John Hannah je prostě skvělý, někoho mi v tomhle filmu připomíná. P.S. Nikdo nečeká španělskou inkvizici. ()

Antonymi

Co by, kdyby... Jeden z mých oblíbených romantických filmů, u kterého nepřestanu brečet na konci, s výbornou Gwyneth Paltrow, sympaťákem Johnem Hannahem, příjemnou hudbou a svěžím nápadem. ()

zero_zelo

po letech shlédnuto a nemám moc co vytýkat. příjemný obsazení, příjemnej námět, žádnej strašnej dramaťák... dokonce mě až mile potěšil konec, žádnej zásadní patos, na toto téma nevídané :))) ()

demovka

Přemýšlela jsem. Vysoký počet bodů dávám hlavně za nápad a originalitu. A přikládám důležitou informaci, že je to kvalitní romantická komedie určená hlavně pro ženy. Něco v tom smyslu. "Ženy, podívejte se, jak byste mohli a zároveň nemuseli býti patetické, pokud se zamilujete"! Někteří rádi analyzují a přemýšlí, pro ně tento film má jiný vzkaz: "Maličkost někdy může rozhodnout o načasování a směru vašeho života"! Film ukazuje dvě cesty, po kterých jde jedna a ta samá osoba. Předpokládám, že by ta horší cesta stejně nakonec přešla do té první, ale o několik let (desítek let) později. ()

solver

Tohle mě opravdu zklamalo. A John Hannah mohl dělat cokoli, film prostě neměl šťávu. Je nám prd platné, že cest jsou tisíce, když vidíme dvě splácané a nic převratného z toho nevzešlo :-) ()

tulen

Veliký zklamání ... Mizerný dabing - zejména tragicky přehrávající, bodrý Trávníček.jen posiloval postupně sílící pocit, že se musím přemáhat sledovat dál čím dál protivnější postavy a trapnější klišé. Po půlce už jsem se přemáhal a ke konci už jsem se dostal jen rychloposunem, abych zjistil co autoři vymysleli za konce a film jsem s úlevou smazal ... Škoda, myšlenka dvou paralelních příběhů sice nebyla originální, ale mohlo se na ní něco postavit. Herci taky fajn, ale tady postupně nesnesitelní. ()

Ludva

2021-05-10*[2009-01-19] * Romantický film (ani bych jej nenazýval komedie) s vynikajícím, i když zcela jistě ne originálním nápadem rozdvojeného osudu. Nabízený potenciál není bohužel zcela využit a rozvinut (a Paltrowová není extra dobrá herečka), ale i tak snímek za zhlédnutí stojí. ()