Pierce

Krátkometrážní
USA, 1990, 9 min

Režie:

Richard Kern

Audrey Rose je statečná dívka, která se chce líbit. Kapitán Kirk kudy chodí tudy p(r)opichuje. AK-47 je fotogenická útočná puška ráže 7,62mm. A všem otrlcům již důvěrně známý newyorský skandalista Richard Kern má oko pro vše bizarní a zdánlivě neslučitelné. (Festival otrlého diváka)

Radko

Prepichovanie prsných bradaviek v pierciengovom salóne sprevádzané smiechom a pofajčievaním mladej blondínky, prerušené jej občasným bolestným zastonaním. Kernov krátkometrážny šokizmuz vyvoláva doslova fyzicky nepríjemné pocity pri sledovaní vkladania kovových trubičiek, drôtikov a náušníc skrz-naskrz ženskými bradavkami. Záverečné frivolné olizovanie si vlastnej krvi, z krvavej šmuhy nad prsníkom v sprievode kakofonickej znelky, vystihuje, ako časť za celok, náladu filmu: zafúľanú, hudobne ťažko stráviteľnú a skutočne odpudivú provokáciu. Zámer sa však zrejme podaril. Zaujímalo by ma, či takáto úprava tela mladej slečny jej umožní neskoršie bezproblémové dojčenie. ()

dwi

Jednoduchý, ale citelně nechutný film, který by měl odradit i zaryté fanynky piercingů do bradavek. Kernova kamarádka posloužila jako model a nechala si propíchnout obě bradavky. Bolest, krev a vůbec ostatní detaily působí poněkud nepříjemně. Syrová hudba jen dodělává úzkostnou atmosféru. ()