Ji-hae (Ye-jin Son) psala e-maily za svou kamarádku klukovi, který se jí líbil. Při tom objevila deník své matky, která zažila něco podobného se svou první láskou. A v tomto bodě se začnou ovíjet dvě paralelní větve příběhu. Jedna s ní, druhá s její matkou Ju-hae (kterou stvárnila stejná herečka jako Ji-hae). Objevují se zde potom různé romantické okamžiky z jejich života. Ale vše nakonec skončí dobře. Abyste se dověděli jak, tak byste se na to měli podívat. (c.tucker)

Lucjen

Keby ma film celý čas tak strašne nevydieral, ešte aj pri jeho dĺžke, bola by som oveľa prívetivejšia. Bolo to milé a Ye-jin Son je nádherná, talentovaná herečka, ale to tlačenie na pílu...Možno má snímok aj trochu smolu, jednoducho si ma nenašiel v tej správnej nálade. Najviac ma však fascinuje, že keby niečo podobné natočila Amerika, väčšina to zmetieme zo stola. No ten východ tomu dodáva akési čaro... ()

sniper18

Je to skvelá romantická dráma z juhokórejskej produkcie. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v dvoch časových líniách, jedna zo súčasnosti o dievčati, ktoré je zamilované do mladého režiséra, ale nanešťastie už on tvorí pár s jej kamarátkou a druhá odohrávajúca sa pred niekoľkými desiatkami rokov, kedy niečo podobné prežívala aj jej matka. Spracovanie sa mi veľmi páči, už úvodná scéna je v rámci žánru čistá dokonalosť, takže sa dá očakávať niečo výnimočné, čo sa aj stane, síce línia zo súčasnosti pôsobí po obsahovej stránke pomerne obyčajne, za čo ale môže aj menší priestor pre ňu, ale po ostatných je už skvelá, hlavnú pozornosť si ale zaslúži línia s jej matkou, tá je skvelo spracovaná od jej úvodu a aj počas priebehu, síce sa tu nájdu asi dve scény, ktoré síce nie sú zlé, ale moc mi tu nesedia, určite by som sa bez nich zaobišiel a pár ďalších je zase moc naťahovaných a tak sa ich pôsobivosť skôr znižuje, ale to je to jediné, čo na celom filme môžem vytknúť, inak sa na to pozerá vynikajúco, je tu plno nezabudnuteľných scén, okrem nezabudnuteľného úvodu si ma získali hlavne spoločenský tanec, beh v daždi, alebo aj zaujímavá situácia z vojny vo Vietname. A navyše k tomu ešte skvelo vymyslený záver, ktorý síce nie je až tak emocionálne silný, ale obsahovo mu nemám čo vytknúť. Herecké obsadenie je vynikajúce, dokonalá Son Ye-jin a teraz dokonca v dvoch úlohách, výborný Cho Seung-Woo a tomu ešte zaujímaví Lee Ki-Woo a Zo In-Sung. Ale žiadnej postave tu nemám čo vytknúť. Réžia je perfektá, jedine tie niektoré naťahované scény mi moc nesadli, ale inak je v rámci žánru dokonalá, Kwak Jae-young je skutočný majster žánru a podobne je žánrový vrchol aj technická stránka. No a nedá sa nespomenúť úžasná hudba, hlavne ten takmer všadeprítomný Canon od Pachelbela, ktorý je už dlhodobo mojou najobľúbenejšou skladbou vôbec a spoznal som ju práve tu, za čo má tento film moju veľkú vďaku, ale krásne sú aj zvyšné piesne. Už skončili časy, kedy bol pre mňa romantický žáner ten najpodradnejší, za čo mohla hlavne americká produkcia, ktorá s ním vôbec nevie pracovať a tak v jej podaní je prakticky neznesiteľný, ale toto je úplne iná úroveň, až na tých pár spomínaných nedostatkov, je to skutočná dokonalosť. 87% ()

poz3n

Jihokorejská klasika. Nejen podle názvu, ale i dle obsahu. Krásná hudba, opět krásná a milá Ye-jin Son a konečná pointa, kterou jsem bohužel již od nějaké poloviny vytušil. V podstatě nemůžete tomuhle filmu nic vytknout, jen je na vás a na vašem rozpoložení, jak moc si ho necháte k sobě připustit. Ovšem na civilnější, a pro mě o mnohokrát více emocionální, Nae meori sogui jiugae to zdaleka nemá. 7/10 ()

yakoob

Mám radost z takových filmů, které mi dokážou připomenout jak důležitá je láska a cit k milovaným lidem...Ukazuje lásku v tak dokonalém pojeti, že se tomu nechce ani věřit...a když k tomu přidáte drama korejských režisérů, tak vám Classic naservíruje romantiku, kterou by jste sami chtěli prožít...Láska někdy bolí, ale raději milovat a ztratit než nemilovat vůbec...Nádherný prolínající se příběh matky a dcery, při kterém by jste sami chtěli být jeho součástí... ()

*CARNIFEX*

Dva paralelne odvíjajúce sa príbehy o láske, ktoré v závere splynú v dokonalé rozuzlenie. Lenže 133 minút je v prípade romantického filmu, obzvlášť drámy ktorá nedisponuje takmer žiadnou pasážou, ktorá by zapríčinila akýkoľvek emocionálny výkyv, ako rezanie zaživa v kombinácii so solením rán. Miestami som neskutočne trpel, čo rozhodne nie je najlepšia vizitka filmu, ktorý dosahuje tak vysokého hodnotenia. Strašná škoda. ()

• V prvých minútach filmu hrá pri monológu hlavnej hrdinky v pozadí "Pachebel canon". Rovnakú skladbu použil režisér Jae-young Kwak aj vo filme Yeopgijeogin geunyeo (2001) v scéne, kde Gyeon-woo podáva ružu dievčaťu hrajúcemu túto skladbu na klavíri. (RigorMortis)