Moje sestra vlkodlak

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Lea Carlson

"Hej, a čo ochrana?" MOJA SESTRA JE VLKOLAK je sympatický a podarený kúsok, ktorý by si nemali nechať utiecť predovšetkým (a len?) fanúšikovia hororovej odnože zvanej werewolf movies. Napriek solídnym maskám a šikovnému scenáru, sa na snímke podpísal nedostatočný rozpočet, kvôli ktorému vyzerá ako milá a riadne krvavá televízna inscenácia so slabou technickou stránkou (miestami to po vizuálnej stránke vyzerá až ako amatérsky počin), ktorej nepomáha ustavičné tvrdohlavé pendlovanie medzi čiernym humorom a psychologicky serióznymi scénami/vzťahmi, ktoré mňa osobne vôbec nebavilo (tých výsledných 60% je skôr lepších 40%). Film vám odporúčam, ak sa chcete v jednom filme naučiť „základom vlkolačieho univerza“ (strieborná guľka, ochlpenie, Aconitum Dilycotonum), inak... nie. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/164254/Moja-sestra-je-vlkolak-60.html(10.12.2006)

Vlkodlačí horory to mají těžké - lykanti mnohé sdílí se svými upřími bratry, ale nemají ani zdaleka tak silné charisma a sympatie diváků. A jen velmi zřídka je lze vidět na plátně v jejich změněném stadiu tak, aby při tom nepůsobili lacině a směšně, čímž krutě trpí i Ginger Snaps, protože masky v posledních dvaceti minutách vypadají přinejlepším jako něco co dřív použili v televizní Buffy. Což už tak dost nejisté atmosféře opravdu mnoho nepřidává... a přitom je to nemalá škoda, protože první polovina je vysloveně skvělá, a to obzvlášť co se "obyčejného" úvodu se dvěma teenage outsiderkami týče. Jejich dekadentní a anarchistické působení na maloměšťácké škole, a i pozdější poznávání tajů přícházejícího vlkodlačího prokletí je totiž nejen zábavné, ale kupodivu i dosti chytré a civilní. Leč, poslední třetina už holt kvalitativně klesá, takže počáteční nadšení pomalu ale jistě vyprchává... až k lehce znuděnému průměru. 7/10(15.11.2010)

Pěkný vlkodlačí horůrek s pěknou hlavní hrdinkou, celkem hutnou atmosférou a hodně krvavými scénami. 60% :)(17.8.2016)

Je to s podivem, ale dvojka se mi líbila mnohem víc. Možná je to tím, že tam měli lepší peníze a tak to bylo mnohem hutnější a temnější. Tenhle film není vlastně pořádnej horror (kdo čeká od nějakýho dnešního filmu, že se bude bát, měl by rychle navštívit lékaře), ale jako u druhýho dílu, je tu krásně vykreslená psychika postav. A to se u béček nestává, a dost často ani u áček. Emily Perkins jako mladší sestra (ve skutečnosti však o 5 let starší) přímo exceluje, Oskara bych jí klidně dal a přišlo by mi, že je zaslouženej. Ale problémem je trošku nudnější a zdlouhavější děj. taky oceňuju, že tu není žádná připitomělá hláškující postava a žádný "obl(í)bený" gagy sem nepropašovali. Rozhodně je to jeden z lepších zástupců odpornou bestií vyvražďovacího horroru.(9.5.2006)

Sam už nikdy nevyjede vstříc zapadajícímu slunci. Jasona čeká bezpočet útrpných hodin ve školní lavici. Injekční stříkačka s dávkou "oměje" zůstává nevyužita...prozatím. Nikdy však nebudete zapomenuty.. :) "Umřít na scéně, ale navždy spolu" : Brigitte :) "Sama v temnotě, sníh přikryje moje stopy" : Ginger(6.1.2010)