Moje sestra vlkodlak

Steven Hoban

Brett Sullivan

Kostýmy:

Lea Carlson

Sam už nikdy nevyjede vstříc zapadajícímu slunci. Jasona čeká bezpočet útrpných hodin ve školní lavici. Injekční stříkačka s dávkou "oměje" zůstává nevyužita...prozatím. Nikdy však nebudete zapomenuty.. :) "Umřít na scéně, ale navždy spolu" : Brigitte :) "Sama v temnotě, sníh přikryje moje stopy" : Ginger(6.1.2010)

Film, jemuž se v rámci vlkodlačího subžánru dá málo co vytknout. Opravdu povedený je casting hlavních dvou představitelek. Při pohledu na ty dvě "gotické" hromádky neštěstí jsem se řezal smíchy. Chvílemi jsem měl pocit že koukam na Addamsonovu rodinu. Ale jakmile dojde do tuhého a na scénu vstupuje vlkodlak tak Ginger Snaps dostává slušný spád. A v závěru jsem si užil i slušnou porci napětí. Asi nejlepší scéna je hned ta úvodní. V ní obě sestry pro školní projekt fotí různé způsoby smrti a zabití.(13.12.2006)

• sullafelix

počiatok slabučkej quasihorrorovej série ... porovnateľný s jeho druhou časťou nudnou ..trápnou .... fádnou .... pri ktorej som sa cítil skôr ako štatista ...a čakal som kedy sa tá mizéria skončí .... túto trojsériu snáď trochu zachránila trojka pri ktorej som sa aspoň nenudil ..............o klasifikácii horror tu ale nemôže byť žiadnej reči(5.8.2005)

Vlkodlačí horory to mají těžké - lykanti mnohé sdílí se svými upřími bratry, ale nemají ani zdaleka tak silné charisma a sympatie diváků. A jen velmi zřídka je lze vidět na plátně v jejich změněném stadiu tak, aby při tom nepůsobili lacině a směšně, čímž krutě trpí i Ginger Snaps, protože masky v posledních dvaceti minutách vypadají přinejlepším jako něco co dřív použili v televizní Buffy. Což už tak dost nejisté atmosféře opravdu mnoho nepřidává... a přitom je to nemalá škoda, protože první polovina je vysloveně skvělá, a to obzvlášť co se "obyčejného" úvodu se dvěma teenage outsiderkami týče. Jejich dekadentní a anarchistické působení na maloměšťácké škole, a i pozdější poznávání tajů přícházejícího vlkodlačího prokletí je totiž nejen zábavné, ale kupodivu i dosti chytré a civilní. Leč, poslední třetina už holt kvalitativně klesá, takže počáteční nadšení pomalu ale jistě vyprchává... až k lehce znuděnému průměru. 7/10(15.11.2010)

Film se částečně pokouší o komediální psychologické drama/thriller, ale stejně jako hororová složka to vychází jen tak nějak napůl. Potěší solidní herecké výkony, nejspíš zklamou triky (byť je jich tu minimum), a celkově - film má velmi dobrý start, první scéna s rozsápaným psem má štávu, obě sestry jsou pozoruhodné.. :) ale s ubíhajícím časem kvalita upadá snad ve všech směrech.(28.1.2007)