Moje sestra vlkodlak

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Lea Carlson

Rozhodně nejzajímavější, nejpřínosnější a nejoriginálnější přírustek na poli vlkodlačích filmů, jaký jsem měl možnost vidět od časů Amerického vlkodlaka v Londýně. A i když ten film není vyloženě dobrý, stojí za pozornost minimálně pro ta tři nej, jež jsem mu (doufám plným právem) přiřknul, a také kvůli vynikající Emily Perkins v roli mladší sestry.(23.8.2008)

S kanadskou werewolf horrorovou sériou "Moja sestra je vlkodlak" som sa zoznámil trocha neobvyklým spôsobom. Ako prvú som videl tretiu časť, ktorá sa odohráva v roku 1895. Je to taký akýsi zvláštny prequel. Potom som zhliadol časť s poradovým číslom dva. Tá sa točila hlavne okolo tmavovlásky Brigitte. No a teraz sa mi dostal do rúk úvodný film. Takže už konečne viem ako sa to celé začalo. Už poznám príbeh dvoch vlkodlačích sestier celý. ***(26.5.2016)

Prvý vlkolačí horor, v ktorom lykantrop nevyzerá ako plyšová hračka. Prvá a záverečná desaťminútovka sú skvelé, zvyšok je trápny korpus, ktorý zachraňuje jeden parádny morbídny žartík a oskarový výkon mladšej zo sestier. Pre istotu zopakujem ešte raz: oskarový výkon mladšej zo sestier.(22.1.2005)

No horor to jako moc neni, co si budem povídat, těch pár kravých scén a dost divně vyrobenej vlkodlak asi jen tak někoho nepostraší, i když, kdo ví. Vlastně skoro za celej film se pořádně setkáme s vlkodlakem až někdy na konci, jinak to je takovej čajíček. Ale zase na druhou stranu můžu říct, že sem se prakticky nenudil a to hlavně díky docela slušný temný atmosféře, ale jako horor bych to fakt nebral a ani jako komedii, hororovejch je tam asi jenom posledních 20 minut, ale zase zato velice slišně krvavejch a z komedie tam neni ani minuta(5.11.2006)

Vlkodlačí filmy obvykle opakují ty samé postupy a příběh a často jejich kvalita není zrovna nejlepší. Výjimek je v těchto filmech hrozně málo, ale Ginger snaps (s podivně přiblblým českým názvem Moje sestra vlkodlak) je jedna z těch nejvýraznejších. Divák sleduje dvě sestry ve věku patnáct a šestnáct, co chcou být děsně alternativní a mezi vrstevníky jsou za outsidery, protože jejich zábava jsou vesměs jenom samé morbidity. Řeší se problémy s dospíváním a s kolektivem na střední škole asi jako v nějakém běžném středoškoláckém filmu, jenže s tím rozdílem, že starší ze sester, Ginger, dospívá krom běžného lidského procesu dospívání taky trochu jiným způsobem vzhledem k tomu, že ji jednoho večera kousl vlkodlak. Film velmi zajímavě kombinuje prvky pohlavního dospívání jako menstruaci, první sex, hovory s rodiči na toto téma atd. s vlkodlačími povídačkami a normálním životem na střední škole a tenhle pletenec není hloupý a není to nijak násilně naroubované na sebe, dokonce u toho stihnou i trochu morbidního humoru a nakonec dojde i na slušně natočené strašidelné scény. Na scéně je především ústřední sourozenecká dvojice a menší role jsou tam spíš jenom k popohnání příběhu dál než aby měly nějaký větší prostor, jen jejich matka v příběhu má trochu výraznější roli, protože i když tam moc není, tak díky ní je ten film mnohem blíž tomu žánrovému crossoveru. Hlavní role jsou ale obsazeny sympaticky a hlavně velmi dobře zahrané. Katharine Isabelle jako Ginger zahrála takovou tu vzdorovitou alternativní puberťačku, která je z dvojice ta dominantní, slušně a hlavně Emily Perkins, která zvládla v třiadvaceti letech zahrát divnou patnáctiletou holku, která po vzoru své sestry chce taky být tak "drsná" ale ve skutečnosti taková prostě není, úplně výborným způsobem. Samozřejmě se taky někdy musí objevit vlkodlak a co tomu filmu prospívá nejvíc je, že se vlkodlak právěže moc neobjevuje :) a nejvíc se objeví až na konci filmu, kde ale vypadá dost gumově. Ve výsledku je to ale velmi odlišným a zajímavým způsobem pojatý vlkodlačí film, který patří mezi tu hrstku dobrých vlkodlačích filmů, které za ta léta už vznikly.(13.11.2010)

• - Natáčení filmu tak trvalo dohromady šest týdnů a dva dny. (Stocki)

• - Ačkoliv je Katharine Isabelle ve skutečnosti o čtyři a půl roku mladší než Emily Perkins, ve filmu hraje o rok starší - šestnáctiletou sestru právě Katharine. (Stocki)

• - Mnoho denních scén bylo ve skutečnosti natáčeno v noci. Štáb při natáčení používal čtyři velká 18 kW světla. (Stocki)