Moje sestra vlkodlak

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Lea Carlson

Rozpočet $5miliónovTržby USA $129,939Tržby Celosvetovo $160,000(24.5.2009)

Průměrná vlkodlačina. Nic víc, nic míň.(19.12.2008)

Mě se snad ještě začnou líbit vlkodlačí filmy? Je pro mě stále ještě záhadou, proč mi zrovna tenhle hodně sedl, docela mě zaujal a ano, docela se mi líbil. A to navzdory pár podivnostem, které obsahuje (dost cáklá matka Fitzgeraldová v podání Mimi Rogers, podivuhodné dějové linky apod). Možná to je proto, že jsem se na to díval ve čtyři ráno, když jsem se vzbudil a nemohl už dál spát a prostě mi to velmi zpříjemnilo brzké ráno, možná je to proto, že je ten fil natočen dost zajímavě , nebere se zase až tak moc vážně a v něčem se odlišuje od ostatních klasických vlkodlačích příběhů, určitě to bude zásluhou výborné dvojice Emily Perkins a Katharine Isabelle, ty svým výborným herectvím a uchopením obou jejích postav daleko převyšují film jako celek (ostatně, obě jsou "staré" horrorové harcovnice). Prostě, i když to má pár chyb (místy je to jaksi nevyzrálé, některé postavy jsou dost mimo a některé triky mohly být lepší), je to docela povedený film s náznaky originality (ten ocas je fakt dobrej a dobře zpracovanej nápad, fotodokument o smrti stejně tak), tu a tam dobrými dialogy a poměrně povedeným humorem.(20.8.2011)

Škoda, že tohle není "obyčejný příběh" o dvou středoškolačkách - začátek vyprávění zvláštního osudu cynických sestřiček je totiž dost povedený, vtipný a překvapivě není přihlouplý, první část se mi opravdu líbila. Bohužel, jakmile začalo silněji prosvítat vlkodlačí téma, většina kladů se mu tiše uklidila z cesty a poslední asi dvacítka minut byla k ukousání. Samotná podoba werewolfa je čiré ZLO, tahle rasa má snad svůj výskyt na stříbrném plátně prokletý...(24.6.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 6/10/// +přeměna Ginger ve vlkodlaka, atmosféra jak z Terminátora (hlavně v závěru), herecké výkony -dlouhá stopáž, téměř bez hudby, jako Teenagerská vyvražďovačka slabé, herečky mi nepřišli moc přitažlivé/// Tak jsem se na to konečně dokoukal. Moc jsem od toho nečekal, ale přecejen mohlo to být i lepší. Vše důležité jsem zmínil v kladech a záporech, tak snad jen takové dloubnutí. Lucy Lawless od roku 2000 natočila 4 známější filmy (viz. moje předešlé komentáře). Ovšem ani v jednom mě neuchvátila, mnohdy jsem měl problém ji vůbec poznat a když už se tak stalo, tak mě napadla myšlenka, že se jedná o jednu z nejhorších hereček které znám. Jinak údajně druhé a třetí pokračování tohoto filmu je lepší, tak jsem zvědavej./// Celkem 44%///(18.11.2006)

• - Když Brigitte čte knihu a zapisuje si poznámky, v televizi běží film I Bastardi (1968). (Stocki)

• - Mnoho denních scén bylo ve skutečnosti natáčeno v noci. Štáb při natáčení používal čtyři velká 18 kW světla. (Stocki)

• - Roli Ginger mohly původně hrát herečky Natasha Lyonne a Sarah Polley. (Stocki)