Moje sestra vlkodlak

• Česko Dravá Ginger (více)

Krev, mrtvoly a okultní vědy. Ginger a její sestra Brigitte jsou ty největší kamarádky a mají opravdu dost neobvyklé záliby. Střední škola, biologie, rodiče, randění - to všechno je pro ně dokonalá nuda. Blíží se úplněk. Šestnáctiletá Ginger má svou první menstruaci a jednoho večera se domů vrátí pokousána po celém těle. Co se stalo vědí obě dvě. Temný noční přízrak nemohl být nikdo jiný než vlkodlak. Dívka se pomalu a jistě mění v krvelačnou bestii. Město plní strach a v ulicích přibývají roztrhané mrtvoly zvířat i lidí. Vlčí přirozenost nabývá vrchu s každou přibývající nocí, po které se Ginger probouzí s chutí krve v ústech, a je jasné, že za chvíli bude jakýkoliv vztah i k vlastní sestře dalekou minulostí. Zůstane jen hlad... (oficiální text distributora)

Filmárik

Je kopec dôvodov prečo dať Ginger snaps hodnotenie odpad. Chabý scenár, lacné spracovanie, neoriginalita a Emily Perkins (hoci má slušný herecký potenciál) určite na castingu nevybrali pre krásu. Ale keď ono je to tak skvelo a pútavo natočené , že to proste musíte hltať každou minútou. Skvelá pre horor depresívna atmosféra sa tu mieša s problémom dospievania dvoch zakomplexovaných sestier a v podstate nebyť vlkodlačieho motívu jednalo by sa o vynikajúcu drámu.Ale je to práve vlkodlak, ktorý tomu dáva šťavu a spád. Je to celé síce Béčko ako hrom ale perfektne zrealizované a natočené s očividným odhodlaním. ()

JimiH

Mám slabost pro žánrové filmy, kde teenageři řeší vážné problémy a nemohou se opřít o dospělé, kteří včas nedokážou rozpoznat vážnost situace. Moje sestra vlkodlak je coming of age filmem, ve kterém se snoubí body horor s vlkodlačím tématem. Díky výborném castingu sester Fitzgeraldových i celkové atmosféře je to kultovka jak vyšitá. ()

Louie

Škoda, nebýt neuvěřitelně nesympatickejch hrdinů, tak se na to možná i v budoucnu ještě někdy podívám... ()

Lorge

Překvapivě koukatelná záležitost i po těch letech, co jsem to kdysi jako desetiletý hajzlík viděl na Nově. ()

Psycho.R

Nejdriv jsem byl dost skeptický, ale pak to bylo docela fajn, na kanadskej film az moc. Finále mě však dost nebavilo, nakonec fajn průměr. ()

Knor

Nedával jsem tomu velké naděje a byl jsem mile překvapen. Vlkodlačí filmy mě nikdy moc nebrali a snad jediný, který se mi hodně líbil byli Psí Vojáci a teď k nim přidávám i tento film. Je to docela originálně pojato, sedl mi ten morbidní humor a co nejvíc oceňuju je to zaměření na sestry samotné. Obě herečky to zahráli na výbornou a úplně neodolatelná byla jejich máma, která mě rozesmála snad pokaždé, když promluvila. Takže výsledek je uspokojivý a jsem rád, že jsem našel další vlkodlačí film, který se mi líbil. ()

megan017

Dalo by se to zařadit do černé komedie, jenom je tu fakt, že hororové je samotné finále a komediální vsuvky nejsou moc vtipné, celý film zachraňuje především napětí, jak to s Ginger dopadne a hlavní duo, které si poradily dobře se svými charaktery. Katherine Isabella jako pomalu šílejcí, šovinistická, labilní stvůra, předtím jenom nevyřáděná puberťačka. Emily Perkins jako šedá myš ve stínu své sestry, později jako bojovná, odvážná a přímočará holka. Film se mi líbil svojí atmosférou, mizerná podobizna vlkodlaka je vedlejší. Šlo hlavně o to diváka neustále natahovat, než ohromit stvárněním vlkodlaka a efekty. Jeden z těch levnějších filmů, co mě baví. Ale druhý díl ten první o mnoho překonal. ()

Luki.V

Vynikající horor který svůj minimální rozpočet proměnil ve skvělou atmosféru a otřesného gumového vlkodlaka. Takhle má vypadat horor, napětí, mrazení v zádech, temnota a deprese. ()

pepino

Na jedné straně slušně zběsilý a ze začátku slibně rozjetý horor ale na druhé straně nudná moralitní psycologická studie a hormonálních a jiných změnách způsobených kousnutím vlkodlaka. ()

nakiniki

Byla jsem varována, že ani od jedničky,ani dvojky a trojky nemám čekat nic závratného, nic exkluzivního, prostě nic, co by mě přinutilo si k této trilogii ještě někdy sednout. A jelikož jsem si následně nedělala přehnané naděje, tak musím konstatovat, aspoň z mého hlediska: Ano, varování odpovídalo skutečnosti... ()

Blazkowicz

Než přišel konec, tak to bylo docela dobré. O vlkodlacích toho zas tolik není a ze školního prostředí už vůbec. Ale jak říkám, konec je natahovaný, nudný a trapný. Vlkodlak byl hodně špatně udělaná rekvizita. 3+* ()

Seuata

Tan začátek mě vážně dostal. Holky hold mají zajímavou zábavu. Film asi není úplně horor, jako horor, spíš takovej odvar hororu, ale rozhodně nezačne nudit. Vlkodlak se objeví až ke konci filmu. Je to zajímavý příběh. První část filmu je vážně skvěla, druhá už je na tom hůř. Celkově vzato: 4 hvězdičky ()

Cechyno4

No nevím, první půl hodiny se jen skloňovalo slovo menstruace. Dokonce tak moc až jsem si říkal co jsem si to pustil za úchylárnu. První díl z této série, který jsem viděl byla dvojka. Musím říct, že oproti dvojce tu kvalita opravdu chybí. Tento film ukazuje jasně cílovou skupinu - tou jsou teenageři. Celkově Ginger Snaps nic moc. Ovšem pro ty kteří chtějí vidět druhý i třetí díl by si jej měli shlédnout. Budou tak aspoň vědět jak to všechno začalo. ()

Mustaffa odpad!

Hovadina, nic jiného mě krátce po shlédnutí této hovadiny nenapadá. Dvě asi nejošklivější a nejnesympatičtější herečky, které jsem kdy viděl v hlavní roli taky moc na filmovém zážitku nepřidá. ()

elanista1

Na jednej strane otrasna Emily Perkins, na druhej fascinujuca mrcha Katharine Isabelle ktora ma drzala nad vodou aj pri menej zazivnych momentoch, aj ked ich nebolo vela. O vlkolakoch som nevedel vela, ani o nich nevyhladam filmy, ani ma nezaujimaju, ale toto sa mi pacilo. Skor prva zoznamovacia polovica o zvlastnych, zivotom unudenych sestrach a premena jednej z nich na vlkolaka, zaver ma az tak nebral ale celkovy pocit je vyborny. ()

Domas88

Ty jo velice mile překvapen, tohle se velice povedlo, moc komedie mi to nepřijde, ale jako desivé drama, které je velice dobře propletené hororem.. ()

blekekeke

No toto, čekal bych od 100x provařeného tématu cokoliv, ale že mi to naježí chlupy na dva dny dopředu jsem nečekal. Napětí bylo, krev byla, dokonce se i koštovala. Což mi zvedlo žaludek. Jen toho umělého vlkodlaka už jsem někde viděl, kdyby se víc hýbal, dal bych pět. ()

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

Moje sestra vlkodlak v seriálové podobě

27.10.2020

Blíží se úplněk, a tak následující zpráva přišla právě v ten pravý čas. Pokud jste fanoušci vlkodlačích hororů a je vám líto, že kvůli pandemii koronaviru a s tím spojeným vládním opatřením se nebude… (více)