Curriculum vitae

Československo, 1986, 9 min

Pavel Koutský

Pavel Koutský

Petr Skoumal

Velmi milé a nápadité vyprávěníčko o průběhu našeho vzdělávání. Nejvíc samozřejmě oceňuji četné odkazy na svět umění..(2.5.2008)

Při vyplňování kolonek profesního životopisu se autorovi honí hlavou všechny informace, které zaznamenal ve školní lavici v průběhu vzdělávání na základní, střední i vysoké škole. Zatímco abecedou si je naprosto jistý, tak složitější záležitosti se jeho myslí míhají stále nezřetelněji. Goniometrické funkce se mísí s letopočty a chemickými vzorci, což symbolizuje naše školství - množství poskytnutých informací, které nikdo nedokáže komplexně uplatnit.(18.10.2009)

O tom, co vše musíme nasoukat do našich bezedných hlav od základní školy a vyjmenovaných slov až po školu vysokou a nespočetné množství faktů, pouček i dat. Spousta zajímavých nápadů ( i x y; einsteinovská proti newtonovské fyzice) a dost "rychlá" animace.(21.8.2005)

Chudinky íčka, takový krvavý souboj musely absolvovat.(26.2.2015)

Pavel Koutský nechal explodovat fantazii a vzpomínky na školní docházku a zasypal nás kraťasem plným pro něj typického humoru a neuvěřitelných nápadů. Spolu s Vladimírem Jiránkem náš nejlepší výtvarník / animátor / režisér.(29.10.2013)