Šimocuma monogatari

• Japonsko 下妻物語 (více)

Momoko je slaďoučká lolita vyžívající se v krajkových šatečkách a dekadenci rokoka. Koupit si vytoužený outfit ale něco stojí, a tak Momoko prodává oblečení značky Versach, které zbylo v domě z gangsterských dnů jejího otce. Pro oblečení si na vyšperkovaném mopedu přispěchá přidrzlá Ichiko a zvláštní, vynucené přátelství může začít. Momoko, zakládající si na své samostatnosti, je Ichiko zpočátku na obtíž, cesta k vysněné výšivce na motorkářském kabátě, ale obě dívky stmelí dohromady… (Natascha)

dezorz

Skvele jednoducha no neskutocne zabavna komedia. Chut Caju a Shimotsumansky Pribeh su tak velmi podobne a tak velmi odlisne filmy, ako sa len da pomysliet. Shimotsuma monogatari je vizualne aj dejovo jemne popkulturny a eklekticky - Taste of tea naproti tomu civilny a jemny. Podobne su v neobycacajom zobrazeni beznej obycajnosti, ktoru zobrazuju skz pokrivenu optiku nie nepodobnej filmom Ch. Kaufmana. Shimotsuma monogatari, to je japonska Amelia zo stvrte Shimotsuma. :) Urcite patira oba filmy medzi tie najdolezitejsie japonske filmy, ktore si tento rok treba pozriet. ()

AdaMM

i když je to dost holčičí občas ;) nevyrovnaný celek s vynikajícími kousky :) a je to hodně bizarní. to teda jo. ()

pytlik...

Punk is not dead, ale brzy bude, pokud dívčí příslušnice tohoto hnutí neprovedou tvrdou sebereflexi. Je totiž málo co tak antierotického, jako když žena obhroublým hlasem vyřvává, spílá, plive všude kolem sebe, dává na potkání každému hlavičky, jak nám hezky ukázala ona motorkářka, teda spíš mopedářka. To myslím žádného muže nenadchne, takhle se nám moc rozmnožovat nebudou, žádných punkerčátek se nedočkáme. Zato bude bezpochyby přibývat lolit. I když speciálně v tomhle případě mi připadala ta herečka poněkud stará na to, aby nosila takové šatičky a slunečníček. ()

VanTom

Dvě 17-leté dívky, samotářská lolitka v krajkových šatečkách a zálibou v rokoku a ultradrsná, sprostá motorkářka (na mopedu :-)), se postupně stávají kamarádkami a zároveň hledají své místo v životě a svůj kousek štěstí. Bláznivá a ztřeštěná komedie připomíná stylem Amélii (fantaskní uvedení do děje s představovačkou postav, časté komentáře a pohledy do kamery, přepálený vizuál s netradičními úhly pohledu), ale místo francouzské podvratnosti tu dostáváme notnou porci pestrobarevné japonské popové šílenosti. V závěrečných dvaceti minutách (bitka motorkářských gangů) film bohužel svou lehkost ztrácí. ()

Looser

Forma je určitě hodně zajímavá a vizuálně výživná, nicméně ulítlosti je na můj vkus až přespříliš. ()

B4TM4N

Naprosto ujeté a naprosto geniální, aneb Japonci točí filmy u kterých by Hřebejk s Vejdělkem kroutili hlavou, cože je to za humor. A jako (skoro) vždy jim to vyšlo parádně...Kawai! ()

Tarako

Vtipné, barevné, krajkované, japonské. Za pět. :) A co je hlavní, ten úsměv, který jsem měl na tváři při sledování těchto dvou Kamikaze Girls (a nejen jich), mi vydržel ještě celý další den. A to je fajn, ne? ()

Daweflip

Výborná komedie, která staví na vyhraněných chrakterech jednotlivých postav. Není ale tak bizarní, jak by se mohlo ze zdejších komentářů zdát. Stejně tak s Amélií má společné jen to, že příběh je vyprávěn z pohledu jedné výstřední dívky. Nic víc. ()

Jíha

Přečetl jsem knížku a byla tak dobrá, že jsem se na film podíval znovu, abych se ujistil, zda jsem ho čtyřmi hvězdami nepodhodnotil. Knížka je zábavnější, Momoko je v ní se svojí dekadentní individualistickou filosofií mnohem víc cool, než ve filmu a Ičigo, čistě očima Momoko jako vypravěčky, mnohem vtipnější zoufalec. Knížku nekazí crazy komediální efekty a herecké výstupy. Nicméně to není ani tolik kritika filmu, jako spíš reklama na knihu. Film je pořád krásným a v závěru dojemným příběhem přátelství dvou dívek a takové příběhy jsou nejlepší. Ve filmu nastane moment, kdy v jednom záběru, za tónů Straussova valčíku Na krásném modrém Dunaji, vidíme dívčí motorkářský gang na pozadí gigantické sochy Buddhy. Celkem asi 80 %. ()

markotter

Vizuálně a stylisticky film, který jsem asi ještě neviděl. Nápadů fůra, člověk nestačí ze začátku valit oči. Lolitka je moc hezká a její kamarádka náležitě praštěná. Bohužel děj je dost chatrný a prvně zmíněné na víc než na 3 hvězdy nestačí. ()

sanikope

Rokokoví bohovia sa na mňa asi budú hnevať ale nedokážem túto japonskú pop-kultúrnu záležitosť ešte plne oceniť. Shimotsuma monogatari majú toľko odkazov ktoré som nedokázal rozlúštiť, a tak ani poriadne oceniť. Som presvedčený keby som bol japoncom dal by som plných 5 hviezd. Inak sa jedná o film v ktorom sa nápaditosťou nešetrí, skôr naopak je až príliš preplnený fantáziou a možno i preto sa v ňom divák ťažko orientuje. Čo sa týka plytvania nápadmi veľmi mi to pripomenulo thajský Mah Nakorn. No i tak vždy oceňujem nápaditosť pred šedosťou. Sám som zvedavý ako to budem vnímať druhý krát... Pred vzhliadnutím odporúčam naštudovať http://www.kamikazegirls.net/ Špecialne glossary... veľmi to pomôže. ()

boombang

Když se dá dohromady lolitka s motorkářkou, není to zas tak velká legrace, jak by si jeden myslel. Ale na tu rokokovou fanynku se člověk prostě zlobit nemůže. ()

muti

po prvej polke vypinam, nieje to vobec o nicom, mozno pre ujete japonske babenky alebo pre ine ujete babenky co si myslia ze su hello kitty. 1 * za hl hrdinku. absurdne to bolo ale zabavne ani trochu. mozno keby som bol zhuleny...proste je to o 2 babach. jedna si kupuje detske satocky v obchode a druha chce aby jej jedna baba vysila dajaky napis na chrbat to je cela zapletka ()

Jenn

Lolita styl žeru už několik let, bylo teda jasný, že se tohle stane mým filmem číslo 1. Momoko je šíleně roztomilá, hlavně její způsoby, jak dostat z táty prachy. Aww ()

wonka

Hlavní hrdinka je ve svých rokokošatečkách k nakousnutí, její "kamarádka" zase náležitě odporná. Střelený japonský film, který však mohl být ještě xkrát střelenější a bizarnější. Glosuje spoustu pop věcí, občas je vtipný, pro Středoevropana určitě zábavný. Chtěl jsem z toho být úplně vedle, ale jsem jen tak na 80%. ()

TheFoxXRX

Výborná japonská ujetina, plná hodnotných nápadů. Každopádně bejt asiat, koukam na to možná jinak. Naštěstí nejsem :) ()

LavinieCamui

Tento film našla má matka. Nejdřív jsem si myslela, že to bude blbost, ale právě díky tomuto filmu nosím styl Visual Kei a Lolita. PS: Kyôko Fukada je v těch šatičkách tak roztomilá : ) ()