Medulienka je bystrá, milá a dobrá princezná, ktorej osud ľudí, žijúcich v jej krajine naozaj nie je ľahostajný. A tak má tichú dohodu s kráľom, svojim otcom, že na kráľovskej rade vždy úsmevom odobrí výnos rospešný pre ľudí a znemožní tak chamtivým radcom podsúvať kráľovi nezmysly. Funguje to výborne, až do momentu, keď si Medulienka zlomí zub. A pretože sa veľmi, ale naozaj veľmi bojí zubára, nezájde k lekárovi, - odmietne sa usmievať, odmietne sa ukazovať na verejnosti a tak sa nemá kto postaviť proti radcovskej zlobe a chamtivosti. (oficiální text distributora)

majo25

Taká nenáročná rozprávka so sympatickými hercami, v ktorej sa síce nič vážnejšieho nedeje, ale rozprávka ani neurazí. Vyzvihnúť musím výkon Dibarboru, ktorého komično ma veľmi bavilo. Hodnotenie? 55% ()

Arsenal83

Andy Hryc mal perfektnú reťaz okolo krku, že by mu aj stokár Rytmus závidel. Ničím výnimočné dielko, ale na to, že to bolo po prvýkrát a nechcene natáčané ručnou kamerou tak klobúk dole, ani by si človek nevšimol. ()

• Natáčalo sa na Bojnickom zámku, kde práve robili ústredné kúrenie a okolie bolo rozryté. Nemohli tam dotiahnuť prenosový voz s kamerami, preto kameraman točil ručnou kamerou, a tak, vlastne nechtiac, vznikol prvý videofilm v STV. (corona)
  • Vo filme na konci odznie aj rovnomenná skladba Pavla Hammela "Medulienka" z roku 1970, hoci, prirodzene, nemá s rozprávkou nič spoločné, len názov. (Arsenal83)