Koulelo se jablíčko

Animovaný / Pohádka
Československo, 1988, 20x7 min

Příběhy hodného červíka Pepíka a jeho přátel zaujaly malé i větší diváky ve 23 zemích světa a dodnes je ploškový animovaný seriál "Koulelo se jablíčko" velmi oblíben. Zkušený režisér a scenárista Ivan Renč měl šťastnou ruku při volbě hlavních protagonistů seriálu, ale i nejbližších spolupracovníků. Plošná kresba a výrazná výtvarná linka Antonína Stojáka dala červíkovi Pepíkovi nezaměnitelný charakter.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Červík Pepík a přítel tesařík
16. Červík Pepík a kobylka luční
17. Červík Pepík a krtonožka Božka
18. Červík Pepík a žabička rosnička
19. Červík Pepík a chroust jménem Toust
20. Červík Pepík a žlabatka duběnková (Magic Box)

Marecko

Když sem byl menší, tek sem chtěl mít jablíčko ve kterým by se dalo jezdit (koulet)...tady asi začala moje láske ke sci-fi...:o) ()

Danulinda

Podle názvu jsem se domníval, že to bude nějaká blbinka pro batolata, ale náhodou jsem zahlédl jeden díl v televizi a byl jsem nadšen. Vůbec to není jen pro malé děti, ale i hravý dospělý si v tom najde vtipný, zábavný a milý příběh. Legrační je i to, jak se vždy objeví dvířka v jablíčku, předtím, než červ Pepa vyleze ven a po jeho zalezení zase dvířka zmizí - malá drobnůstka, ale potěší. ()

Tomx112

Vždycky jsem mu to jablko záviděl a to jak do něj dokázal dostat tolik věcí, dokonce větších než samotné jablko dodnes nechápu. ()

hanikrivi

Vynikající večerníček! Ta slepice je úžasná a ten její smích! Je zajmavé, že si vždy vybavim hned několik osob, které mi připomene. Rozhodně velmi zábavné a i dnes se ráda podívám. Určitě jde o originální pojetí mezi ostatními večerníčky. ()