Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

Hopper

Ruský film, ktorý sa maskuje na hollywoodsky blockbuster. Minimálne po vizuálnej stránke a v zvukovom doprovode celkom zdarilo sekunduje a dá sa povedať, že dokonca niektoré americké filmy vyzerajú podstatne horšie. Čo sa týka príbehu, scenára a schopnosti vtiahnúť do deja Nočná hliadka výrazne stráca na kvalite. Dej je prekomplikovaný, miestami značne nezrozumiteľný - ale zase toto poznáme aj z amerických filmov, da ? Čiže aj tu vlastne drží Bekmambetov a spol. krok. Ale v hollywoode zase nemajú také pekné sídliská a exteriéry ako v Moskve.. Vcelku - nesplnilo moje očakávania. ()

alouch

ti, co četli knížku si přijdou na své...ale ti, kteří neví, o čem je řeč, z toho moc moudří nebudou:( škoda! je to dost dobrý film, když víte, o čem se mluví! ()

Burdock

No ale úplně mě znechucovaly ty reálie.. život na smetišti, superrychlej náklaďák z roku raz dva, úslužná hlídačka hned přišívá utrženej knoflík, "boss zla co nosí síťovanej nátělník" (viz.komentář Superpero), každej druhej olízlej želatinou.. na mě trochu moc úchylný.. A celkově je to natočený jak nějaký americký béčko.. Na druhou stranu, má to zajímavě vystavěnej příběh, takže opatrně čekám na dvojku. ()

kamisu

Ze začátku jsem si říkala, že nerozumím ději právě proto, že je to "začátek". Uprostřed filmu mě napadlo, jestli bych to už alespoň trošku neměla chápat... Na konci filmu jsem byla naprosto zmatená, nevěděla jsem kdo s kým a kdo proti komu. Ale přestože jsem vlastně celý film byla naprosto mimo, zanechal ve mně takový pocit zvědavosti, že bych se naň měla podívat znovu. Lepší 3*, už jen proto, že i Rusové se dívají na Buffy ()

Ripley

Teda co na tomto filmu mohlo některé jedince nadchnout opravdu nechápu.Timur a jeho parta se pokusili natočit západní blockbuster,ale vypadá to jako by si před každou klapkou dali poctivého panáka ruské vodky.Tento film je chaotický a nudný.A dokonce moc nudný.Hlavní představitel mi příjde jako maminčin mazánek,který svůj absťák hraje jakoby si už dlouho nešňupnul.Možná to byl záměr,ale mě se nelíbil.Úvodní "bitva" na mostě působí trapně,už jen tím že je na mostě.To si nemohli vybrat třeba pole,kde by měli víc místa. Přemýšlím co se mi líbilo.Ano..pár scén,které sem po pár dnech zapoměl.Jo a asi prvních 15 minut(bez bitvy)! Po třetím shlédnutí je dojem o něco lepší. ()

1860

na tomto filmu musím hlavně ocenit nápad.. občas ale působí zmateně a ztvárnění by mohlo být lepší.. rozhodně to ale neznamená, že vás film nechá klidným, dal bych 3,5, ale to Bohužel nejde.. ()

eagle-eye

Efektní, leč neefektivní... Dlouhý klip,rádoby našlapaný, ale s absencí slušného příběhu a charisma herců... Rusové na podobné typy filmů nemají požadovanou náturu. ()

Hanys_

Světlo. Tma. Nuda..Ten konec mě trošku probral ale nepomohl k celkovému dojmu z filmu a ani extra nenalákal na pokračování.. 35% ()

B4TM4N

Sci-fi zbavená typických amerických pozlátek, které jsou nahrazeny ruskou syrovou originalitou, funguje Timurovi (a jeho partě) mnohem více, než u přeplácaných Wanted. Ovšem všudypřítomný zmatek divákovi rozhodně v sledování nepomáhá, takže ani originální sřih a kamera spolu s celkem dobrými efekty (na Rusko minimálně) nemohou plně projevit svou sílu. Prostě se pořád něco děje, pořád to vypadá dobře, ale polovinu času tápete, o co jde. ()

York

Jeste stesti ze jsem na to nesel do kina :-( Doufam, ze dalsi dily budou budto o hodne lepsi nebo ze nebudou vubec. Zmatena beckova hovadina o nicem. ()

Drc

Škoda nevyužitého potenciálu, který tento film měl a v několika momentech také ukázal. Převážně je to však zmatené a dokonce i nudné. Chybí tomu především trošku výraznější a kompaktnější dějová linie, díky čemuž celý film mírně tápete. A nezachrání to ani přitažlivé zpracování (byť většinou samoúčelné) a vcelku solidní soundtrack. ()

Piggsy

Těžko říct, co to vlastně bylo. Fantasy, sci-fi, horor, thriller? Nejspíš všechno dohromady. Každopádně nejdivnější slátanina, jakou jsem zatím viděl. Navíc natočená takovým tím 'moderním' způsobem, který moc nemusím. Slabé 2 hvězdičky.. ()

Haymar

Na "Nočnoj dozor" sem byl dost zvedav, ale ve vysledku to byla jen nafouknuta bublina (neboli dalsi z mnoha nazornych ukazek dokonale vymyslene marketingove strategie)... Na tom filmu nebylo nic originalniho ani nic "kulervouciho"... Paralely s matrixy a blady jsou celkem pochopitelne, nebot Nightwatch vazne kradl kde mohl... Atmosféra slušná, totť vše! Navic jsem se nemohl zbavit dojmu, že rejžovi se to celou dobu zodpovědně sypalo pod rukama jak domeček z karet... ()

asanakis

Zpočátku ve mě film vyvolal dost zvláštní pocity. Říkám si: " co to jako má být"? Po 30 minutách se začínám chytat a říkám si: "začíná to mít zvláštní atmosféru". Bum, hudba řezavých tvrdých kytar atmosféru toálně ničí a začíná cosi, co mi nechutně připomíná filmy, kterým mnohdy dávám odpad. No a tak se to střídalo celou dobu. Místy zajímavá atmosféra, originální nápad, který však vystřídá naprosto schizoindí scéna u které bych to nejraději vypl. Z filmu je jasně cítit, že má obrovský potenciál, kterej však Bekmambetov absolutně nedokázal využít a natočil cosi, co se tváří jako zajímavej film, ale ve skutečnosti je to dost podprůměrně zvládnutá práce. Přes to všechno však mám pocit, že odpad si rozhodně nazaslouží, jedna hvězda je možná ještě taky málo a když na pomyslnou váhu dám na jednu stranu klady a na druhou zápory, tak těch pár kladů dokáže to množství záporů přetlačit tak, že se váha po mírným zakolísání dostane do vodorovné pozice a já dávám průměr a jsem zvědavej, jaká bude Denní hlídka. ()

quelhar

Samozřejmě jsem nečekal žádný pětihvězdičkový trhák. Ale i přesto je tenhle film pro mě obrovské zklamání. Atmosféru, kterou Lukjaněnko ve svých knihách vytvořil, se na plátno přenést příliš nepodařilo. Film se poměrně striktně drží předlohy, což je v tomto případě i trochu na škodu, protože divák, který knihu nečetl, se zákonitě po pár minutách musí v ději ztratit. Divákovi je představeno plno postav, které nemají na děj téměř žádný vliv (např. Olga) a které v knihách získávají na důležitosti až v dalších (nezfilmovaných) příbězích. Navíc film nedokáže pořádně vysvětlit ani to, o čem skutěčně děj je, natož aby vysvětloval další důležité věci z reality Denní a Noční hlídky - když už se chce striktně držet předlohy. ()

Milodar

Originální pojetí dobra a zla, skvělý příběh s vynikající pointou. Ale ty triky - kolik filmů už bylo takhle zbytečně zmršeno? Zářný příklad trikomrvectví. ()

Teabag

Při této příležitosti děkuji své slečně, která četla knižní předlohu a v průběhu promítání mi dávala dodatečná vysvětlení... Velmi zmatený film, který ale přesto má určité charisma a vtip. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu