Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film vypráví o dívce Michelle, která je od mala hluchá a slepá. Rodiče ji chtějí dát do ústavu, ale jednoho dne se objeví svérázný učitel, který se z divokého zvířete pokusí udělat lidskou bytost. Vzniká tak hluboké pouto na celý život. Na konci cesty se však role obrátí. Učitel trpí Alzheimrovou chorobou a je to právě Michell, která jediná mu může pomoci si vzpomenout. Zde také vlastně příběh začíná a skrze Michell je nám celý vyprávěn. Vzorem pro tenhle film je oscarový THE MIRACLE WORKER z r. 1962. (berg.12)

(více)

Recenze (29)

Jossie 

všechny recenze uživatele

Na bolywoodské remaky jsem samozřejmě zvyklá, ale úplně okopírované scény z Miracle Worker, to bylo na mě přece jen trochu moc. Navíc opravdu nechápu, proč hlavní hrdinka chodí jako Charlie Chaplin. Slepce potkávám často a všichni chodí úplně normálně. A neslyšící lidé se netváří jako mentálně zaostalí. ()

Lord.Jim 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem neviděla film, který by na mě tak hluboce zapůsobil (po všech stránkách) a dojal mě. Způsob vyprávění, herci, zvláštní patos (tam, kde jsem ho nečekala) i nepatos (tam, kde bych ho čekala), prostě téměř všechno se někde uvnitř dotklo mé struny a velmi jemně mi na ni zahrálo "melodii tklivou". ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nevěřil, že zrovna z Indie přilítne film, kterej označim jako jedno z nejsilnějších a nejlepších dramat, co jsem kdy viděl. Ono je pravda, že třeba jihokorejská produkce chrlí spousty melodramat, který jsou mnohdy podobně kvalitní, ale tam většinou silný momenty přichází až ke konci, jenže Black prakticky už od samýho začátku celým svým pojetím a vlastně i tématem dokáže vytvořit tak silnou atmosféru a momenty, že jsem nic takovýho, co by trvalo po celej film, sand ještě neviděl. A herecký výkony nemá cenu ani komentovat, dokonalost, neni náhoda, že Rani Mukherjee za svůj výkon vyhrála co se dalo. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Jsou filmy, z nichž se prožitek znásobí zhlédnutím v kvalitním kině. Do této kategorie bych zařadil Black. Těžko by mě můj první indický snímek na malé obrazovce monitoru tak převálcoval, jak se tomu stalo v komfortním a dobře ozvučeném sále multikina na letošním Febiofestu. Nádherná hymnická hudba, která jakoby vypadla z Pána prstenů, spousta křiku, slz, vzrušených a patetických proslovů, a kopec dojetí, jež z diváka až s brutální přímočarostí snímek doluje, v klasickém příběhu o outsiderovi, který se díky laskavé a otcovsky tvrdé pomoci zvenčí úspěšně vzepře krutému osudu. V indickém pojetí neskutečný doják, který nepokrytě citově vydírá. Kdo tuhle filmařskou metodu vyčítá korejským a japonským melodramatům, měl by vidět v kině Black. V počtu mých prolitých slz v kině drží Black od včerejška primát. Nebyl jsem v tom sám - vedle sedící černoch a vysoký mladík neustále popotahovali a utírali si oči, a po projekci bylo na některých zsinalých obličejích vidět, že jejich majitelé byli též otřeseni. Uf! Do konce Febia zbývají 3 dny, ale je téměř nemožné, aby se emocionálně drtivému zážitku z Blacku byť jen něco vyrovnalo. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Artový, komorní snímek o hluché a slepé dívce a jejím svérázném učiteli, kteří si díky silně vytvořenému poutu navzájem pomohou, ačkoliv to vypadá, že pomoc potřebuje jen jeden. Standardní snímek pro malou část diváckého osazenstva, kteří ve filmu hledají hloubku a náznaky něčeho většího než snímek nabízí. ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama