Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (355)

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Knižní předlohu jsem nečetl, ale do druhého zlhédnutí Denní hlídky to musím napravit - snad pak pochopím mnoho nepříliš vysvětlených motivů. Ano, je to možná ještě méně pochopitelné než jednička. Ano, vyšší rozpočet je vidět hlavně na cool tricích, které ovšem nemají jiný význam, než být prostě efektní. Ale i přesto se mi to líbilo - bylo to dravé, zábavné, strhlo mě to. 75 % ()

Trellíno 

všechny recenze uživatele

Oceňuju Bekmambetovovu schopnost ukuchtit lasagne jenom za pomoci vody a strouhanky a taky se mi dost líbilo vydařený atmosferický finále v hotelu, ale jinak je to ještě větší WTF než jednička, a to už je co říct. Otázka "Kde se tu sakra vzal ten trolejbus?" z prostředka dost dobře vystihuje celý film. Kde se vzalo toto, jak se tenhle objevil tady, proč jednali takto a jaktože u toho byl tenhle? Prostě jeden velkej zmatek, který asi opravdu ocení jenom čtenáři předlohy, která je doufám podstatně přehlednější. Jestli se pletu a je stejná, tak potom opravdu celý humbuk okolo Hlídek přestávám chápat. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Původní Noční hlídku mám hodně rád i po několikerém zhlédnutí ji považuji za kvalitní zkombinování sci-fi s fantasy. Když se rozjela hlídka Denní, zůstával jsem čím dál tím víc opařen a velké očekávání se postupně měnilo ve zhnusení. Po úvodní třetině jsem měl totiž pocit, že se Bekmambetov zbláznil a udělal z pokračování totální blábol a maglajz, ve kterém se snad nemůžou vyznat ani čtenáři předlohy. Snad až po výměně těl jsem ho vzal na milost a v tomto stádiu jsem vydržel až do konce. Tady si rady zkrátka nevím. Velkolepější, epičtější, ale o poznání zmatenější, na druhou stranu s geniálním koncem. Kdyby z obou dílů vznikl jediný, vynechaly se zbytečné vedlejší linie (Kosťa) a scénář se soustředil na hlavní linii s Velkým, mohl to být skutečně ruský triumf. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet$4,2milionovTržby USA $450,897Tržby Rusko $31,965,087(Ruská komerčná Top 1. do roku 2006)║Tržby Celosvetovo $38,862,712Tržby za predaj DVD v USA $4,016,777 //počet predaných kusov 234,230║ Príbeh sa neposúva nikam, opäť je to neprehľadnosť až doslova utrpenie sledovať, režisér proste len točí čo mu "herci" zahrajú bez toho aby ich nejako usmerňoval, ... ani po druhom filme stále neviem kto je svetlý a kto tmavý prízrak. Jediné čo je prim je prepracovaní vizuál pri akcii, čo je na Ruské pomery dosť slušné a nehovoriac o špeciálnych trikoch, ktoré pri danom mini rozpočte vyznejú lepšie než pri mnohých 100milionových amerických báchorkách. /videl v kine: 50%/ ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

První díl pro mě byl obrovským překvapením a možná právě proto jsem k němu byl v hodnocení tak shovívavý. Druhý díl se sice od prvního příliš neliší, ale je pryč ten moment překvapení. Zbyly jen ruské reálie, cool efekty a další Bekmambetovy vymoženosti. Mimochodem, až Bekmambetov natočí třetí, závěrečný díl, mohl by z fleku natočit katastrofický film. P.S. Režisér si ve filmu také zahrál, ale trochu jinak než je zvykem. Poměrně vydařené pomrknutí na diváky. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • Při honičce když Anton proskočí plakátem, na druhé straně vyletí z velké reklamy. Je to reklama na film 9. rota, kde jedním z hlavních hrdinů je Alexej Čadov, představitel "upírka" Kosti. (grovik.net)
  • Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)
  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama