Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (355)

Faustka 

všechny recenze uživatele

[Pro Moskva 2006] „Světlí a Temní se střetávají.“ Vizuálně i obsahově propracovanější než jednička. T. Bekmambetov v zásadnější míře sází na speciální efekty, kterými se může směle rovnat známějším trhákům. I když v jistém ohledu se poznenáhlu začíná vytrácet ta pověstná ruská mysterioznost, kterou ale zcela vynahrazují, výrazovost postav a barvitost dialogů ;) „Antone jsi Světlý, ale pivo piješ tmavé..“ [Od Plzeň 2010] ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Chaotická kamera,strih a dokonca aj príbeh..!Proste ide o jeden veľký chaos v ktorom sa"národovec"Bekmambetov snaží o nejakú symboliku,ktorou by ohúril.Avšak na mňa to nezabralo...snažil som sa pochopiť jednotlivé scény,ale nešlo to!Mne osobne sa tento snímok veľmi nepozdáva.Dejová línia je tak zasiahnutá tým čo všetko chcel pán režisér ukázať,že to až pokazil.Oceňujem snahu,ale Timurove prevedenie na filmové plátna sa mi nepáčilo!Príbeh má potenciál,ktorý ale stroskotal ešte u"Dennej Hliadky".Možno ak by sa tohto snímku chytil niekto iný a zmenil štýl -zvýšil by som aj ja svoje hodnotenie..!2*za pár scén a hudbu. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Původní Noční hlídku mám hodně rád i po několikerém zhlédnutí ji považuji za kvalitní zkombinování sci-fi s fantasy. Když se rozjela hlídka Denní, zůstával jsem čím dál tím víc opařen a velké očekávání se postupně měnilo ve zhnusení. Po úvodní třetině jsem měl totiž pocit, že se Bekmambetov zbláznil a udělal z pokračování totální blábol a maglajz, ve kterém se snad nemůžou vyznat ani čtenáři předlohy. Snad až po výměně těl jsem ho vzal na milost a v tomto stádiu jsem vydržel až do konce. Tady si rady zkrátka nevím. Velkolepější, epičtější, ale o poznání zmatenější, na druhou stranu s geniálním koncem. Kdyby z obou dílů vznikl jediný, vynechaly se zbytečné vedlejší linie (Kosťa) a scénář se soustředil na hlavní linii s Velkým, mohl to být skutečně ruský triumf. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Tak jako Noční hlídka překvapila v dobrém, ta Denní překvapila ve zlém. Dvě party nesympatických Rusů, kteří se v naprosté většině scén a situací chovají jako naprostí idioti, se motá příběhem, který sice má hlavu a patu, ale obojí je zabořeno hluboko v bažině podivných grimas, chaotického marastu a křečovitě přehrávaných scén. Což vyvolává vzdálené asociace blázince nechaného napospas osudu. Lavina drobných genialitek a občasných zběsilostí dokazujících, že fantazie nemá hranic, to nespasí. V ději jsem se nijak neztrácel a každou chvíli si říkal, jo, tohle je super!, ale přesto mě to jako celek, na rozdíl od prvního dílu, nudilo a nebavilo. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po výborné jedničce dvojka, která hodně zpřehází váš pohled na svět. Pokud očekáváte podobnou jízdu jakou byla jednička, čekáte marně. Jednička začla naivně a postupně se vypracovala v překvapení z Ruska. Druhý díl je očekáván s velkými nároky a i já doufal v lepší přehlednost. Bohužel se opět opakují chyby prvního dílu a film se zbytečně komplikuje. Nepřehlednost a přílišná mytologie nevysvětlená ani do polovičky je negativem, které umí film změnit v nekoukatelné dílo. Jak je zvykem, druhý díl přidává pár milionů do rozpočtu a je to hodně vidět. Jenže hlavně na naprosto zbytečných scénách jako je auto jedoucí po hotelu. Děj pokračuje, kde první díl končí a jede rychlostí blesku do finále, které vám vyrazí dech a upřímně podle mě, zavírá dvěře poslednímu dílu. Nevím co vymyslí na takový konec Ruští soudruzi, ale asi se budu ještě hodně divit. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)
  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)
  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno