Reklama

Reklama

Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (355)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Po výborné jedničce dvojka, která hodně zpřehází váš pohled na svět. Pokud očekáváte podobnou jízdu jakou byla jednička, čekáte marně. Jednička začla naivně a postupně se vypracovala v překvapení z Ruska. Druhý díl je očekáván s velkými nároky a i já doufal v lepší přehlednost. Bohužel se opět opakují chyby prvního dílu a film se zbytečně komplikuje. Nepřehlednost a přílišná mytologie nevysvětlená ani do polovičky je negativem, které umí film změnit v nekoukatelné dílo. Jak je zvykem, druhý díl přidává pár milionů do rozpočtu a je to hodně vidět. Jenže hlavně na naprosto zbytečných scénách jako je auto jedoucí po hotelu. Děj pokračuje, kde první díl končí a jede rychlostí blesku do finále, které vám vyrazí dech a upřímně podle mě, zavírá dvěře poslednímu dílu. Nevím co vymyslí na takový konec Ruští soudruzi, ale asi se budu ještě hodně divit. ()

Socrates 

všechny recenze uživatele

Jak jsem si tak pročítal komentáře, tak nejvíc všichni špačkujou nad tím, jak to bylo zmatený a ztráceli se v tom apod. Možná jsem byl proti nim ve výhodě, jelikož jsem zkouknul oba díly v jeden den, a to asi doporučím i potenciálním koukačům, protože se mi povedlo vše vidět křišťálově čistě a dějem nebloudit. Navrch musím ještě zmínit, že hlídka Denní je lepší hlídky Noční. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Od Noční hlídky se to liší maximálně v tom, že efektů je patrně o něco méně než v prvním díle, zato je to ale stejná zplácanina, že od začátku nebudu znát z příběhu prakticky nic, i když budu bedlivě sledovat film od první vteřiny a skočim po dvouch a půl hodinách. Možná, že kdybych nemrkal, užil bych si to více a možná bych toho i více pochopil, ale tak zplácaný, zašmodrchaný příběh se těžko dá pochopit. Knihu radši číst ani nehodlám, ale na další díl se určitě zase podívám. Režisér prostě umí, efekty do filmu dát, a dát je tam tak jak se dát mají, prostě umí. Američané si ho všimli, začínají ho využívat, dávat mu prachy, on pro ně točí další efektivní filmy. O tom to v dnešní době také je. Bavit se takovými filmy v kině. Jen kdyby to mělo po příběhové stránce alespoň hlavu a patu. Denní hlídka je možná nářez, který je dobré sledovat hlavně očima, ušima už je to vlastně docela jedno. ()

petero 

všechny recenze uživatele

I keď som znova miestami netušil prečo sa deje to čo sa deje, musím povedať, že pokračovanie Nočnej hliadky ma prekvapilo svojím rýchlim dejom naplneným veľkolepými samoúčelnými trikmi. Ruský tvorcovia špeciálnych efektov nesklamali, film je ešte lepšie zostrihaný, režisér sa viditeľne bavil a odviedol ďalšiu skvelú prácu. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

První film bohužel vydělal dost peněz, takže byl nadopován i rozpočet pokračování. To se tak utopilo v záplavě efektů, ve které se nějak ztratil samotný příběh. Nejlepší mi přišla ta část, kde Antona hrála Galina Ťuninová. Nejen proto, že to byla ženská, ale že byla minimálně o třídu přesvědčivější herečka (50%). ()

Galerie (56)

Zajímavosti (7)

  • Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)
  • Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)
  • V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (ČSFD)

Související novinky

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Reklama

Reklama