Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiální text distributora)

Vančura

Stupidní sračka, která není ani strašidelná, ani vtipná, nic tam nedává smysl, hraje k tomu příšerná hudba, která je k těm záběrům většinou totálně nepatřičná, a ještě k tomu ten "oficiální text distributora" neuvěřitelně lže, když tvrdí, že jde o kombinaci kanibalského a upírského hororu, protože v tom filmu není jediný upír, takže se cítím prostě podveden. Nechápu, proč to tady má tak vysoké hodnocení, a jsem otrávený, že jsem tomu dal šanci, protože mi přišlo, že to vypadá slibně, což fakt jen vypadá - ke konci je debilita scénáře už zcela nesnesitelná. ()

choze

Snaživý nadpřirozený thriller v historických reáliích, s kvalitním hereckým obsazením, pár dobrými zvraty a skvělou, zajímavě použitou hudbou. Ale postava Guye Pearce mě svou permanentní vyplesklostí srala a kdyby Carlyle lákal do jeskyně v horách mě, poslal bych ho pěkně rychle do prdele. Takovej křivák od pohledu! Vždyť hrál i Hitlera! ()

Lima

Dravci jsou čiré potěšení vidět něco, co se zcela vymyká běžné produkci. Scenář je děsná úchylárna, ale pekelně zábavná, plná cynismu a černého humoru. Carlyle s Pearcem hrají jako o život (doslova :o) a celou tu podivnost podmalovává ještě podivnější, ale znamenitá hudba Michaela Nymana a frontmana kapely Blur Damona Albarna. A hlavně - zhlédnutím tohoto filmu získáte cenný životní poznatek, že jíst lidské maso je velmi zdravé, ale způsobuje závislost. No neberte to :o) ()

tron

Komentár obsahuje spoilery. Strašne čudný, veľmi zvláštne nakrútený a WTF napísaný film. A poriadne drsný, len pre silné nátury. Bohužiaľ to ktovieako nestačí a v konečnom dôsledku ide o neveľmi vydarenú úchyláčtinu so šialeným kastingom (ktorému okrem absurdného Jeffreyho Jonesa a obskúrneho Davida Arquettea dominuje predovšetkým bláznivý Robert Carlyle a tvrďák Neal McDonough ako jediný muž z celej vojenskej posádky, ktorý je schopný so situáciou niečo urobiť a tak je, podľa pravidiel hororového žánru, rýchlo vyradený z hry). Nakrúcalo sa v Tatrách (!!!) a práve nádherná výprava našich veľhôr je (s prispením nenormálnej hudby) hlavným plusom svojráznej, dovolím si tvrdiť, že až prehnane originálnej zápletky. Jej najväčšou chybou je, že v sebe spája námety, hravo si vystačiace na originál + dve voľné pokračovania a jeden prequel. No v obyčajnej dĺžke hodiny a pol nie je nič z toho dovedené do vydareného konca. Najskôr je to atmosférický psychologický horor o vojenskej pevnosti vysoko v horách, opradených kanibalskými legendami. Potom je to slasher, z ktorého len minimum postáv vyjde s črevami OK. A nakoniec je to... neviem, filozofia? Snímka je prehnane násilná a nechutná, ale skoro vôbec nie taká kontroverzná, ako Deodatovi KANIBALI. Proste len kvázi škandalózny výkrik do ospalej noci s mimoriadne nesympatickým Guyom Pearceom v bohužiaľ hlavnej úlohe. ()

*CARNIFEX*

John Boyd dostáva medailu za "statočnosť". Za "odmenu" je prevelený do zapadákova v Kalifornii. Po pár dňoch sa v nočných hodinách do opustenej vojenskej základne priplazí ranený muž. Potom ako sa preberie, rozpovie šialený, hrôzostrašný príbeh z neďalekej jaskyne. Ako sám uvádza, pre svoju záchranu na danom mieste, zanechal mladú ženu, ktorá je v ohrození života. Skupinka vojakov poskytne výpravu na jej záchranu. Mám akési zmiešané pocity. Film sa mi páčil. Príbeh jednoznačne najsilnejšou stránkou. Pointa s indiánskou legendou dodáva filmu ten správny "šmrnc". Ale komický hudobný doprovod v určitých pasážach mi neprišiel, ako najšťastnejšie riešenie. Mňa osobne dosť negatívne rozlaďoval. Vytrácal sa mi pocit napätia, ktorého je bez tak v tomto snímku pomenej - 60%. ()

• Herec Jeffrey Jones využil své přítomnosti v České republice během nátáčení Dravců a v únoru 1998 se na pozvání tvůrců zúčastnil předávání Českých lvů. (TheRaven)
  • Film sa natáčal vo Vysokých Tatrách. (andykovac)
  • Obaja hudobní skladatelia, Michael Nyman a Damon Albarn, podpísaní pod týmto filmom sa narodili v ten istý deň - 23. marec. (beso74)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)