Když je lodní svářeč a amatérský boxer Jake Huard přijat na námořní akademii v Annapolis, věří, že se mu splnil jeho sen. Jakea čeká náročné studium i řada obtížných zkoušek, přesto věří, že uspěje. Večer před odjezdem se seznámí v baru s půvabnou Ali, po nástupu na akademii s překvapením zjišťuje, že dívka je jeho velící důstojnicí. Jake je zvyklý na fyzickou zátěž, tvrdé kondiční tréninky mu problémy nedělají. Má ale potíže s matematikou, navigací, a především s respektováním autorit. Často pak doplácí na svou zbrklost a svéhlavost, a když se rozhodne utkat v boxerském ringu s velícím důstojníkem Colem, dostane pořádný výprask. Díky Coleovi se jeho studium na akademii mění v těžký boj. Jake by nejraději s akademií sekl a vrátil se k práci v loděnici, zároveň ale chce svému otci dokázat, že je schopný dosáhnout svých cílů. (Nova Cinema)

knihovna

Popravdě nechápu tak vysoké hodnocení zde, je to trochu Top Gun ( po námořnicku ) a trochu Rocky. Vůbec mě udivilo to zaměření námořnictva na box. Důstojník u mariny snad musí zvládat jiné věci než je box. Tady to vypadalo, že Mike Tyson by byl z fleku kontradmirál a velel flotile. Ale viděl jsem i horší náborovky. ()

marek29

Dojáčisko, romanťárna, jinak SPOILER ale báchorka typu klasické problémové greenhorn od mariňáčků se vypracuje z hovna na kadeta a přežije první ročník na škole, přičemž sbali kundu vedoucí.. Za mě zde příběh chybí, kromě tohoto ^^ 3z5 a ne víc. Je to hodně, ale originální to není. ()

Ukrizku

Patetická, amerikanistická opičárna. Téma: uniformní onanie. Hlavní role: slaďouš, gorilák a bambusák - v rámci multikulturního všebarevného zastoupení. Romantická zápletka: náhodné dvojité setkání s "překvapením". Hudba: hu, hu, hu, raz dva tři. Kamera: nekonečné neodolatelné pohledy. Scénář: podle stejnojmenné knihy Hra na vojáky. Střih: maximální počet úderů do břicha za minutu. Smysl vidět film: ? ()

tavvva

S rostoucím věkem ubírám na 3* kvůli šabloně a vojenské agitaci, jinak pohodový film a slušné herecké výkony. ()

Doudik.t

Svým způsobem tento film znázorňuje prototip na úspěšný snímek. Skoro nic tu nechybí ... dojemný příběh, jak se z outsidera, kterému nikdo nevěřil, stane frajer, který všechno zvládnul. Nechybí ani správný záporňák, který se ke konci vylíhne v docela fajn chlápka. K tomu se zde navíc dočkáme i docela solidní kamery, dobré hudby, která koresponduje s dějem a neruší ho (btw, v poslední době dost vzácné). Film má docela svižný spád a pěkný happy-end .... prostě odpočinkový kousek pro vypnutí -- > 7/10 ()

Toumyk

Výborný film, který spojuje už typický a všeobecně profláknutý námořní výcvik s boxem. Dobrá kombinace. I když mi přijde že někdy je to trochu přehrávané a místy i klišoidní. Ale na druhou stranu ten film dokáže člověka upoutat a naplnit emocemi. Rozhodně to není rána vedle, ale rozhodně by tu bylo co zlepšovat. Myslím že 3 slušně *, tu čtvrtou dávám za J. Franca. ()

PoNoruška

Top Gun v bledě modrém, i když méně nabubřelý přesto dostatečně výchovně-poučně-motivační náborový materiál do armády (tentokrát k námořnictvu). Hlavní hrdina byl sympaťák,aspoň že tak... ()

Spidey3

Z obsazení: Franco, Gibson, Wahlberg a ani Brewster nezklamali. Režie samozřejmě také ne. Skvělý snímek o námořnictvu. Doporučuji. ()

Lucbric

Další příjemný film s Jamesem Francem v hlavní roli, který vám nabídne přátelství, napětí, děj, sport a okrajově romantiku.. :D ()

koza3

Nejsem úplný fanda sportovních filmů a boxerských obzlášť. Rockyho klenotu se vyrovnal pouze nedávno zhlédnutý Fighter, který mě oslovil příběhem mimo ring. Příběh Annapolis mimo ring není zajímavý, je plochý, postavy jsou másla. Nikdo nemá nikoho rád, na konci se mají všichni rádi... klišé. No a samotný ring taky moc neukázal. Výborně zpracovaná kamera a finální scéna byla pastvou pro oči, ale jinak nezajímavé. Na dopolední zevl u telky ale dostačující. Dvě hvězdy. ()

brasek

Očakával som lepšiu drámu a rozhodne zaujímavejší film. Určite nechcem nikoho odradiť od sledovania filmu... len mám pocit, že hlavný hrdina odchádza z konfliktu do konfliktu a nič viac v snímku nie je zachytené. Nevýrazný konflikt s otcom, ktorý sa zopakuje počas Vianoc... a až vtedy som zistil, že akože majú nezhody kedže dovtedy sa len tak divne pozerali na seba. Spor so spolubývajúcim, ktorý dodržuje pravidlá akadémie na 120% a výraznejší konflikt spočiatku z ničoho nič s veliacim dôstojníkom, ktorý vyvrcholí boxerským zápasom. Tri hviezdičky dávam, pretože som sa nenudil a Jordana má pekný úsmev, ale to je už niečo navyše. ()

Dexter666

Taký odvar z J.A.Gových esencií s trápne predvídateľným scenárom, blbo napísanými postavami a odpornými počítačovými kulisami... Z vody sa víno uvariť nedá a aj keď Franco a Wahlberg čosi hrajú, je to jedno lebo príbeh sme videli už stokrát... Na jedno pozretie to stačí... ()

DansteR

"Before you achieve you must believe!"....Dobré překvápko, po Rockym a Million Dollar Baby asi nejlepší boxerské drama. I když Franca moc nemusím, tak tady mi vůbec nevadil, spíš naopak. Gibson předvádí svůj řekněme nadprůměrný výkon a na Jordanu se přece jenom pořád dobře kouká. Když minule Lin neuspěl s akcí a rychlostí dal tentokrát přednost dramatu a citům, a slaví úspěch. Nejsou to sice čisté 4* , ale pořád jsou 4 ()

karnifex

Oblíbené téma náročného vojenského výcviku je zde zpracováno lehce kýčovitě, s patosem (ale v rozumné míře) a s mnoha klišé, ale dívá se na to dobře - zčásti proto, že oba hlavní hrdinové (Franco a Brewsterová) jsou velmi sympatičtí a zčásti (tedy aspoň pro mě) díky motivu boxu. Jako negativum jsem vnímal skrytý(?) rasismus tohoto filmu - černí jsou zde buď zlí nebo slabí, a bílý hrdina je zde pak proto, aby slabým černochům pomáhal a ty zlé trestal. ()

Kozlowski8

Jackovi se splní sen a dostane se so námořní akademie. Zde zažívá mnoho fyzických i psychických útrap a pouze jeho boxerské schopnosti mu mohou pomoci uspět...Film ničím nepřekvapí, neohromí a už vůbec nenadchne. Pouze jeden z mnoha. 55%. ()

Radek273

Těžko říct, zda se jedná o film podložený fakty, nebo pouze o využití vojenské tématiky. Ať tak či tak, rozhodně nemůžu jinak než ho doporučit. Obzvláště když vidím, že není podbarvený červenými okýnky.. ()

PTuranyi

Výborne natočený, vyprodukovaný a zahraný príbeh mladíka z 0 hrdinom za 1 rok. Kamera je výborná, výborne podporená hudbou. James Franco hrá svoju rolu perfektne. Film však zráža predvídateľný príbeh plný klišé. Výcvik, dril, priateľstvo, zradca, nepriateľ, váhanie, kráska, motivácia, víťazstvo. ()

Luke55

Celou dobu jsem byl v pokušení dát 4*.Celkem dobře zpracované téma z výcvikového tábora pro námořníky(nebo námořní důstojníky se v tom moc nevyznám) a překvapivě tady nebyl ten od začátku jasně viditelný románek s instruktorkou,který by zaručeně film poslal ke dnu.A tak to ubíhalo ve svižném tempu a přišel pořádně sentimentální konec,který z toho udělal lacinou vykrádačku Rockyho.To čemu se celou dobu film bránil,románku,laciným kecům a dojemnému loučení s nenáviděným nadřízeným a tou nepovedenou sebevraždou pyšného hocha od Mississippi,bylo nakonec narváno do posledních minut a zkazilo to prakticky celý film.A tak tady máme další klasický doják,který se rychle zapomene.60% ()