Tím, kdo bude letos na Vánoce rozdávat dárky není starý dobrý Santa, ale Satan. Ten totiž před tisíci lety prohrál ve hře s andělem a od té doby musel dělat Santu. Teď ale jeho trest končí a on si konečně může vylít zlost za všechno dobré, co kdy musel udělat... (Magic Box)

destroy83

Vydařená vánoční brutalita v povedeném komediálním duchu, která divákovi odkrývá skutečnou tvář Santy Clause. Zapomeňte na Štědrý den, který je v reálu vlastně Dnem zabíjení a věřte, že mordy jdou Santovi, synovi Satana, pěkně od ruky. Na odpor se mu ovšem staví dvojice, jak jinak než u novodobých hororů, teenagerů, z nichž jeden leží Santovi extra v žaludku. Hlavní hrdinové, hezounek „mouchy snězte si mě“ a blondýnka divákovi známá z Ajova remaku THE HILLS HAVE EYES, se s pomocí starého podivína v crazy komediálních a občas i krvavých scénách, pokouší snížit Santovo killer score. Co by to bylo za béčko bez pořádných silikonů, které tvůrci propašovali do dílka pomocí místního strip baru U zlatokopek v parádním vánočním upgradu. Kozy, šílené vynálezy starého podivína, místní nadržený duchovní, makabrózní Santův nástup či pekelné sáně jsou pozitiva, která vyvažují občas nestravitelný příběh mezi jednotlivými masakry a občas nevydařené vtípky. Herci skutečně hrají a necelých osmdesát minut se dá skousnout i při několika nudných sekvencích. Santa je ranař a projekce ve vánočním čase udělá s divákem také leccos, takže za mě s přimhouřeným okem čtyři hvězdy. ()

HorrFi

jeden z těch lepších vánočních filmů.. přišel jsem k němu jako slepej k houslím a o to víc mě překvapil a jsem rád, že někdy jde doopravdy smíchat horor s komedií.. ()

filmmovier

Je to šílenost, je to kravina, ovšem na pobavení dobré a víckrát to vidět nemusím.To, kdo je Santa ve skutečnosti víme už dlouho, a tenhle film s tou látkou pracuje až překvapivě dobře. Obsazení titulní role se povedlo, jen Santa mi ale připomínal rusáka... Nejvíc se mi líbila scéna s tou sázkou a malá role Fran Drescher, jinak je to ale spíše lehce podprůměrná komedie. Není to přeplácané, délka je únosná a zajímavý nápad se mi líbil. Víckrát se ale asi už nepodívám, 50%. Není to vůbec špatné, čekal jsem méně. ()

MinoSachet

Né zrovna povedená komedie a SATAN SANTOVI. Myslím že nápad byl dobrý ale zpracování už zas tak ne. Jsou lepší vánoční komedie ze santou. Přesto i ty 2** dávám. ()

demented

Dosť dobré, ale aj dosť bizarné. Na jednej strane prekliato čierno čierna komédia, ktorá ale paradoxne pripomína skôr rodinný film. Znie to divne, ale je to fakt. Brutálne mordy (nekecám, ale je ich tu viac ako vo väčšine hororov) a Santa so svojim "bodycountom" atakujúcim prvú priečku najzdatnejších slasherov (aspon čo sa týka počtu vrážd v jednom filme), pri ktorom Jason Vorhees vyzerá ako dosť veľký amatér - to sú asi hlavné klady tohto filmu. Nesmieme zabudnúť ani na totálne šialené vtipy, nápady a postavičky (viď bazoka a indián na konci filmu). A hlavne, otrú si tu hubu aj o Šatana :) . Na druhej strane tu máme primitívnučký scénar (ak sa to scénarom dá vôbec nazvať a celý film nie je náhodou len jedna veľká improvizácia). Na obranu ale musím dodať, že Ďábelský Santa musel byť určite brutálne zostrihaný (bez záverečných tituliek nemá ani 70 minút). Každopádne sa jedná o milé osvieženie a aspoň pre mňa sa stane vianočnou klasikou :) ()

Danny F.

Šíleně ujetá, ďábelská a vtipná komedie. Něco, co tu ještě na tento způsob nebylo. Hodných santů bylo a je dostatek, ale co třeba opak milého a neubližného vousáče? 60% ()

Wade

Ďábelský Santa je komedie do pohody pokud se divák smíří s tím že příběch má daleko větší potenciál a zpracování není taktéž nic moc.Divák sleduje jak se Santa baví a zabíjí když už nemusí rozdávat dárky a radost.Vraždy byly vcelku pěkné např:krumpáč,ale mohly být lepší a ve větším množství ani víc krve by neuškodilo,ale poté by to chtělo podat film jen jako horor a né míchat komedii.Já se bavil a teť budu jen čekat jestli se někdy natočí tenhle námět důstojnějc a víc jako horor slabé 4*. 70% ()

Ravi

Dobrý nápad, prohospodařený mizernou režií a výkony. Velmi mě zklamalo toto zpracování, i santa z Futuramy byl lepší a barvitější postavou. 15% = 1/5 ()

Evandulik

Humus! Aby pri rodinnej večeri vypadol z kozubu Santa s vikingskou čiapkou na hlave a začal všetkých vraždiť, prikvitne na striptízek, vraždí všetkých naokolo, potom konečne vybuchne on aj jeho záprah, ktorý tvorí býk?! Človek sa ho bohužiaľ nezbaví, lebo náš Santa záhadne prežije, zmení si meno na Šatan?! a odletí si na severný pól. ()

sedm.1

Ďábelský Santa mi sice ze začátku přišel jako film z produkce TROMA,ovšem hned po dalších pár minutách mi bylo jasné,že toto TROMA nebude.TROMA filmy jsou totiž jednak strašně špatně natočené,ještě hůře zahrané a vůbec naprosto brakové,zároveň však skvěle úchylné,extréní,krvavé,bláznivé,pekelně zábavné,prostě mají kouzlo braku.Ďábelský Santa měl s tímto vyjmenovaným společné pouze to,že byl strašně špatně natočený,ještě hůře zahraný a vůbec pouze a jen brakový.Ona zábavnost,onen šmrnc jinakosti,prostě to výrazné brakové koření zde naprosto chybí a jde tak o naprosto stupidní film,kde za pozornost stojí pouze úvodní tříminutovka,pak jde jen o totální sra*ku baz hlavy a paty,která jen tupě plyne a scéna předhání scénu v překonávání tuposti a ubohosti.Pro mě naprostý HNŮJ!Odpad nedávám jen díky právě zmíněná úvodní tříminutovce. ()

Rudinsky

WTF? To toto malo byť čo? Očakával som kravinu, a aj som ju síce dostal, ale tá brutalita vôbec nebola vtipná a v závere sa už Santu bojíte úplne vážne. To ono je to tým, že navlieknu wrestlerového redhead agresora, čo mu pri každom zaťatí zubov vyvalí na hlave žilu ako požiarnicku hadicu... Zhovadilosť, povedal by som, pretože to pôsobí pomerne dehonestujúco. Ešteže máme mikuláša, lebo toto by som ako dieťa nerozdýchal... A ešte keby vo filme pil CocaColu, to by ma dorazilo úplne. ()

iXtr3m3

Toto pozerám každý rok. Je to krátke, je to neškodné, je to pre mňa taký americký Mrázik :) Goldberg si to užil, už len úvod je luxusný, strip bar podobne, toto vyšlo a čudujem sa, že neurobili aspoň jedno jediné pokračovanie, keď iných debilít sa točia kvantá :) ()

666Carnage

Našel jsem vánoční poklad v podobě slasher trashe. Santa už nemusí být hodný protože uplynulo 1000 let a tak se rozhodne všem pomstít a demoluje město. Film má krásnou stopáž a neustále se něco děje. Další kultovní snímek na Vánoce. 55% ()

Slimak

Ježiš to jsou teda věci.Něco takového nemá obdoby.I když čekal jsem stále kdy s tímto nápadem někdo přijde....a přišel...ovšem dopadlo to dost marně. ()