Devět písní

• Velká Británie 9 Songs (více)

Lisa je Američanka žijící v Londýně. Na koncertě v Brixtonu se seznámí s Mattem, vášnivě se do sebe zamilují a o rok později se zase rozejdou. To je vše. Nízkorozpočtový snímek Michaela Winterbottoma se natáčel bez scénáře, jenom s malým štábem a ruční kamerou. Jednoduchá dějová linie filmu se odvíjí retrospektivně. Matt letí přes Antarktidu a vzpomíná na svůj vztah s Lisou. Sexuální scény a momenty z každodenního života střídají záznamy koncertů, na které dvojice chodí do Brixton Academy (například koncerty skupin Franz Ferdinand nebo Primal Scream) a kde také uslyšíme devět písní z názvu filmu. Explicitní sexuální scény nemají za úkol diváky šokovat. Winterbottom se snaží o citlivý popis vztahu v jeho počátcích, kdy se dva lidé intenzivně poznávají. Devět písní je především neokázalý pohled na to, co dělá čerstvě zamilovaný pár za dveřmi ložnice. Kieran O´Brien, představitel Matta, už spolupracoval s Winterbottomem na filmu Nonstop party a seriálu Bedna. (oficiální text distributora)

bila.tecka

Lehce pikantní malý film o dnešní vyprázdněné generaci. Lisa a Matt se potkají na koncertě a my sledujeme jedno pozitivum a jedno negativum. To první jsou jednoznačně záznamy živých koncertů současných kytarových skupin (Black Rebel Motorcycle Club, Franz Ferdinand, Primal Scream, ...režisér se trefil do mého vkusu), to druhé jsou záběry milování těch dvou. Občas pornografické, především ale ploché a vypovídající o životě, který není nutné prožít, ale spíš vysát, vyšňupat a vyšukat... Jistě, nebyla to psychologická sonda, přesto jsem měl chuť sebestřednou Lisu profackovat a pak ji poslat někam, kde by jí to nejvíc prospělo. Makat. ()

jasse

Bezdějový film, plný hezkých záběrů nejen na Antarktidu. Krásná práce se světlem. Slušné koncertní písničky. A nereálné, upleskané porno to není ani náhodou. Souhlasný komentář: Hwaelos, Cimr, loydd. ()

Pevek2

Pro me trochu zahada. 9 pisni, zadna nevycniva promisenych se sexem na a za hranici pornografie. Vztah se nijak moc nevysvetluje, oni se spolu porad jen miluji, ale prece ten vztah vypada tak krehce. Jak to ten Winterbottom jenom udelal... ()

Gore

Vztah dvou mladých lidí, který je jen o sexu, který je na hranici soft porna a hard porna vyplněný 9 písní z koncertu 8 současných britpop rockových kapel. Kapely jako jsou Franz Ferdinand nebo Dandy Warhols nejsou moc moje kafe, ale hudba z celého filmu byla asi to nejlepší. Klučičí tělo Margo Stilley mi moc vzrušující nepřipadalo, o hereckých výkonech se nedá hovořit ani omylem, protože většinu času měli aktéři v puse pohlavní orgány toho druhého a otřesnější dialogy jsem snad neslyšel - např. když Matt Lise při souloži oznámí: "Už jsem v tobě" (osbně si myslím, že to ženská pokaždý pozná). ()

Martinius

v jednom je tento film fakt originalny. artove porno som este nevidel. dal by som tomu aj vyssie hodnotenie, ale ako typicky artovy film trpi charakteristickymi neduhmi. sceny so sexom zacinaju i koncia uprostred deja, dialogy su uplne o nicom a story je este horsia ako vykonstruovane pribehy klasickeho porna, ktore sa aspon na nic nehra. college music ako vsuvka medzi jednotlivymi sukackami je celkom znesitelna, aj ked uplne zbytocna. miestami iritovali hlavni hrdinovia, kedze ani jeden z nich nema prsia. preto som mal chvilami dojem, ze ide o gay porno. pri adekvatnej davke alkoholu je tento film celkom znesitelny. ()

fifi.m

Rozhodně to nebylo dobré, ale aspoň jsem u toho netrpěla. Dávám jednu hvězdičku za skupinu Franz Ferdinand, ta mě tam potěšila. :) ()

fr3ak

Klasický festivalový film, který se snaží mít rádoby přesah a vyvolávat to co tyhle filmy obvykle dělají - mít nějakou myšlenku, kterou samozřejmě uvidí jen ti "lepší" diváci a ti "obyčejní" to samozřejmě nepochopí. Jenže to tenhle film opravdu nemá (nebo já jsem ten "obyčejný"). Natočit porno a smíchat to záběry koncertů je když ne mimo, tak minimálně hodně divné. Zbytek filmu stejně nedává moc smysl. Naprosto zbytečně natočených 69 minut o ničem. Tohle není art... ()

Pekisan

Anglicku hudbu mam rad, sex mam rad, Antarktidu nemam rad. Kolko je to percent? 66. Aj takto sa da hodnotit tento film, pretoze okrem spominanych troch veci tam nic nenajdete. Snaha o vyjadrenia roznych faz vztahu pomocou sexu plus jedna metafora. Skoda, ze najlepsie pokeci boli prave o tej Antarktide. Ak eroticky film tak Sex a Lucia ()

magu

Je to porno, do ktorého niekto omylom zostrihal rockový koncert alebo rockový koncert, do ktorého niekto omylom zosstrihal porno? Otázku o pointe radšej nebudem dávať, pretože to by bola asi veľmi ťažká odpoveď aj pre tvorcov. ()

Hank

Uspávací péčko, které si hraje na cosi rádoby pseudo uměleckého a přemoudřelého, i když ve skutečnosti je to devět klipů proložených šukáním a něco málo prkennými dialogy o ničem, bez souvislosti a vůbec... ()

honzic

Průměrný film, který nezaujme každého. Je tam hodně sexuálních scén, hlavní hrdinové nijak nevzbuzují sympatie a prolínání s hudou a koncerty je příliš násilné. Hodnocení: 45 % ()

rbrandt183

Celé to bolo taký podivný mix prírodných záberov z Antarktídy, koncertných scén z vystúpení známych britských kapiel a momentov zbližovania sa ústrednej dvojice. Ako experiment zaujímavé, len tá romantika začala postupne nudiť až otravovať. ()

megajalec

Nemôžem si pomôcť, ale tieto artové filmy bez deja ma absolútne nebavia. Neviem, čo tým chcel autor povedať, vyjadriť. A tie vsuvky o Antarktíde boli hrozné, nič nehovoriace. Nestálo to za veľa (vlastne ako komu). ()

Loganberry

Děj jde odnikud nikam, záběry z živáků (a co jako?) plus výkony hlavních představitelů, které byly evidentně ovlivňovány množstvím omamných jedů jim kolujících v krvi. Ti dva se mi k sobě prostě nějak nehodili i přes úpornou snahu to vehementním souložením vyvrátit... Nicméně tři hvězdy, jsou i mnohem horší počiny. ()

trinan_kop

Nič moc - a ešte herečka sa vyjadrila že je hard core kresťanka a že sex bol len "akože". To môže hovoriť tomu 2 ročnému chlapcovi a nie normálnym ľuďom. Bolo tam lízanie, s blízkymi zábermi na p**u, bolo tam fajčenie, s blízkymi zábermi na ejakuláciu, bola tam sexuálna scéna, kde penis hlavného predstaviteľa, v kondóme, vrážal do vagíny hlavnej predstaviteľky - ako inak sa dá penetrácia vagíny penisom nazvať, ako sex? A normálny, nie hraný, či fake, ale normálny, klasický sex. A preto je to soft porno, o niečo tvrdšie ako tie erotické filmy čo dávali na Markíze v neskorých 90. rokoch neskoro večer, a o niečo jemnejšie ako hard core porno, ale stále porno. ()