Keď Don Bosco začal pôsobiť ako kňaz v talianskom Turíne, spoznal bezútešnú životnú realitu chudobnej mládeže. Mnohí nemali strechu nad hlavou, kradli, hanbili sa vstúpiť do kostola a čakala ich neistá budúcnosť, ktorá často končila vo väznici, či na popravisku. Don Bosco zistil, že pomoc týmto mladým ľuďom je jeho poslaním. Napriek nedôvere okolia prenajal dom, aby sa mal s nimi kam uchýliť a kde ich učiť. Príbeh vzniku saleziánskej rodiny nebol ľahký, ale presvedčenie a úsilie Dona Bosca vytrvalo a prináša svoje ovocie dodnes. (oficiální text distributora)

unclejack

Najlepší životopisný film. Sama osobnosť Dona Bosca by plne postačila na nakrútenie zaujímavého filmu. Taliani sa však tentoraz skutočne prekonali, vzhľadom na to, že charizmatický výkon hlavného predstaviteľa dáva postave katolíckeho svätca nový rozmer. Don Bosco nielen ako človek plný milosti, ale aj ako muž lásky a veskrze ľudský. Nerád počúvam o akýchsi náboženských filmoch, pretože to je hlúposť - aj životopis Dona Bosca má totiž svoju výpovednú hodnotu, ktorú ocení aj sebepresvedčenejší ateista. Jeho služba a životný príklad nie je podaný ako absolútne bezchybný, mnohokrát je bezradný a po návšteve vo väzení na konci prvého dielu je dokonca bezmocný voči svetskej moci. Obstojne nakrútený film ťaží teda hlavne z hereckého výkonu hlavného predstaviteľa ale aj zo zodpovedného zobrazenia života sympatického svätca. ()

Woyczek

Pokud budu hodnotit čistě film, tak není na víc než tři hvězdičky. Tím se samozřejmě nechci nijak dotknout obsahové stránky ani příběhu samotného. Ale pokud chudí chlapci mají nové čistě oblečení, pokud někteří nemocní vypadají tak, že jediné, co by jim stačilo ke zdraví je vstát z postele, promiňte, ale tyhle detaily mi vadí. Málokteří z Italů dokáží natočit film o svatých aniž by z něj udělali sladkobolnou limonádu. A prvky nebo myšlenky, které byly na filmu dobré, nejsou bohužel ani v nejmenším příspěvkem autorů, ale velikána, o němž film pojednává. Kdo se zajímá o Dona Bosca, ať si o něm raději sežene nějakou dobrou literaturu. ()

kiv

Film s velkým morálním apelem. Našla by se zde řada chyb (nepřesnosti v životopise, absence některých důležitých životních milníků, liturgické nepřesnosti, sem tam kulhající dialogy, v případě českého dabingu ne úplně ideální překlad a nepřesvědčivé podání některých postav...). Největším problémem by však mohlo být nahrávání nešvarům plynoucím z pokoncilních reforem v Církvi. Pokud má člověk jasno, integritu jeho víry to nenaruší; u neomodernisty však hrozí, že si z toho vybere a dokonale dezinterpretuje motivy na podporu svého pohledu na věc. Přesto se jedná o pěkný působivý film se sympatickým a věrohodným hlavním představitelem. Po technické stránce typicky televizní, avšak pečlivé, zpracování. ()

Aktamix

Krásné, leč mne místy příliš dojímala hudba...to by nebylo na škodu, ale co je moc to je moc. Jinak bezkonkurenční pohoda, klid a velký vzor k následování. "Oratoř nebo laboratoř". ()

TeachMe

Chvílemi přitažené za vlasy, chvílemi naivní, chvílemi hluchý scénář, i trapné chvilky se najdou... ALE: silný příběh, skvělý herec v hlavní roli a emoční dopad sdělení. Snad u žádného filmu mně těch pár "ALE" nepřiklonilo k tak vysokému hodnocení jako zde. Stopa po shlédnutí tohoto snímku totiž zůstala větší, než u mnohem bravurnějších scénaristických a režijních kousků. ()