Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

cab

Slevin ztraci strechu nad hlavou, svou pritelkyni a nakonce i penezku se vsemi doklady. Veci se dale zamotavaji, protoze dva sefove New York podsveti si ho spletou s jeho zadluzenym kamaradem, kdyz se nastehovava do jim pujceneho bytu. Zacatek je strhujici a nenecha nikoho spustit oci z platna. Navic film dokaze nezkonale bavit, vycarovat na tvari sibalsky usmev, i pres svuj dramaticky a vazny predpoklad gangsterky minimalne do sve treti ctvrtiny, kde ztraci na sve originalite a v neposledni rade prekvapovat diky mnoha dejovym zvratum, ktere jsou postupne objasnovany a provazi film az do uplneho konce. Dobry vykon (Josh Hartnett) jako Slevina doplneny sexy a hyperaktivni (Lucy Liu) jako Lindsey byl pro me milym prekvapenim a generaci panu (Willis, Freeman, Kingsley a Tucci) neni treba komentovat. 75% ()

lonewolf

Velmi dobrý thriller, který má výborný scénář a k závěru filmu to řádně vybalí. Myslím, že zápletky a gradace filmu jsou výborné, navíc začíná stylovým úvodem, kde titulky jsou zobrazeny na zkrvaveném linkovaném papíře a obsazením herců jako Freeman, Willis a Lucy Liu dostává film ještě větší šťávu. ()

Castorr

Jeden z těch chytrých thrillerů, výborný herecký obsazení. Polovinu filmu jsem bral jako takovou černou komedii, ale u konce jsem fakt zíral....Willis ála Šakal ()

Revolver

Moderní gangsterka s trochu přehnanou ironickou nadsázkou, která více než hodně kopíruje Tarantina a která rozhodně není ani z poloviny tak dobrá jako ta Tarantinova. První polovina je skvělá, svižná, vtipná a vcelku hodně povedená. Ovšem ta druhá film ze vteřiny na vteřinu položí a nechá ho někde pod hranicí průměru. Škoda. ()

wosho

Velice povedená stylizovaná podívaná zabalená do chytrého scénaře a dochucená plejádou hvězd. Film sice nerozšíří možnosti svého žánru (jako Pod(f)uck), za to je však příjemným staromodním filmem, kde nemusí téci krev po litrech (byť je tu kupa mrtvol), za to sázi na atmosféru a bohužel i přílišnou stylizaci do pseudo70 let. Ale hlavní je to, že jsem se ani na minutku nenudil a to ani na potřetí vzhlédnutí. ()

Holina

Výtečná akční podívaná i s překvapivou tečkou. Dlouho před ani po jsem neshlt celý film v kuse aniž bych obracel oči v sloup. Doporučuji jako vysoce relaxační masáž v jakoukoliv denní dobu... ()

xmozek

Nádherná gangstrovka se zajímavým zvratem, vynikajícími hereckými výkony, brilantně napsaným scénářem, který je vtipně ironický a to vše podkresluje velmi zajímavá hudba. Jeden z nejlepších filmů tohot žánru. ()

baXter

Celkem kravina promísená všemožně možnými i nemožnými rychlými a nezajímavými dialogy. Dal by se z toho v klidu udělat 20 minutovej klip o tom jak někdo někoho vosral a na konci bych byl na uplně stejným bodu jako jsem byl po skončení tohoto téměř dvouhodinového thrilleru. Willise mám fakt rád a bylo ho tam na můj vkus málo, naopak Hartnetta nesnáším již od pohledu, a když ještě začne být drzej, tak se mi hned zvedají oči v sloup. Průměrný nic na zabití večera. ()

B4TM4N

Americká verze ritchieovky. Není tak stylová a brániciskrzkuletrhající, ale přesto obsahuje zábavy více než svačina Petra Novotného cholesterolu. Jenom ten Harnett...mno, nevim. Ale rozhodně lepší jak jeho létající brácha Affleck. Jenom mi po závěrečném rozuzlování přišly některé scény trochu nelogické, ale co, tady se to snese, ()

dopita

Jsem z toho nějak zklamanej. Začátek ušel, ale pak se příběh začal komplikovat, všechno se začalo otáčet vzhůru nohama a moje pozornost šla do řiti. Prostě sem z toho byl otrávenej. Připadá mi, že scénárista se za každou cenu snažil příběh co nejvíc zamotat. No budiž, smysl to dává. Ale režisér si s tím neporadil tak, jak by bylo potřeba, prostě to nijak zvlášť negraduje a všechny ty závěrečný dějový zvraty spíš nuděj. ()

divak84

Skvělý film, přesně dle mého gusta. Promyšlený, tajemný a hlavně vysvětlený. Přesně a procítěně namíchaný gangsterský drink s brčkem jménem odplata. "Vypněte mozek" se říká hlavně u obyčejných filmů, kde není scenař, ouze akce. tady u toho vypnete mozek, necháte se unést promyšleným plánem a dostanete velice chytrý film a vy to víte, ikdyž jste mozek vypli...pro mě dokonalý film ()

Nerhinn

Možná až příliš "hezký" film. Tedy, předpokládám, že by se vám nemělo u sledování stávat co dvacet minut, že vykřiknete: "Ježíš, to je krásnej lustr!" a vrháte se k ovladači, abyste si záběr vrátili. Jinak k filmu ale nemám zásadních výtek :) ()

hunterN

Nádherná a typická ukázka toho, jak lze idiotským názvem, vymyšleným českými distributory, snadno docílit toho, aby vám dlouhá léta unikal výborný a vypointovaný filmový zážitek. ()

farfalla

Film má tu správnou atmosféru, když ho člověk vidí poprvé. V poslední třetině se odhaluje zápletka a scénám se dává druhý smysl. V angličtině je scénář velmi rychlý, konverzační, zábavný. Z newyorského prostředí zaujmou hlavně dvě velké budovy naproti sobě a tapety se suprvelkými vzory. Nemoc ataraxie opravdu existuje. ()

Fary

Tenhle film mě dlouho odrazoval kvůli svému názvu. "Nabít a zabít" mi nic neříkalo a "Lucky Number Slevin" mě vyloženě štvalo, protože jsem to nechápal. Škoda, že se film nejmenuje třeba "Cansas City Shuffle" (nabízelo by se to). Dneska jsem mu dal šanci a byl jsem velmi příjemně překvapen. Nejen hereckým obsazením, ale i skvěle promyšleným scénářem. Málo filmů vás dokáže takhle zmást a nakonec to všechno krásně rozklíčovat. ()

Drc

Zábavná a propletená gangsterka, ve které se to hemží mrtvolami, dobrými dialogy, skvělými herci a dostatečně poutavým závěrem. Spadá do stejné kategorie jako Foolproof a Ocean's Eleven, tedy k filmům s velice komplikovaným dějem, kde se každý nejmenší detail musí povést, aby vznikl výsledný dojem. Sice je to hloupost, ale dobře se na to dívá :) ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)