Partička teenagerů si zachraňuje život v bažinách ve státě Louisiana před psychopatem jménem Mr. Jangles. Ten je posedlý 13 zlými duchy a touží polapit svoje oběti, aby ukojil svoje krvavé choutky. (BUD-SFIS)

genetique

Jediné, čo som chcel pôvodne napísať k tomuto filmu je, že sa čudujem, že som ho vôbec dopozeral dokonca. Ale napíšem radšej varovanie, nepozrieť si ho! Horrorová línia bola snáď lepšia v Tom&Jerry, než v tomto odpade, scenár tupo priehľadný, ľakacie scény režisér asi natáčal pod vplyvom morfia, čo ma však veľmi mrzí, lebo po vizuálnej stránke veľmi podarené a aj nápad sa dal oveľa lepšie spracovať, pretože dej som si pamätal ešte dlho potom. 25%. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor. Má dobrý príbeh, ktorého základ nie je ničím výnimočný a aj schéma filmu je rovnaká ko prakticky pri všetkých slasheroch, ale obsahuje mnoho originálnych prvkov, takže to nie je úplne typický ničím nevynikajúci slasher. Krvavých scén je optimálne množstvo a sú dobre rozdelené po celej dĺžke filmu, takže potešia, ale nie sú moc drsné a ani nápadité. Poteší zaujímavý zabijak, ktorého pôvod je pomerne originálny, nechýba mu charizma a páči sa mi na ńom schopnosť chodiť pod vodou, čo v jednej scéne dobre využije. Som spokojný aj s hlavnými hrdinami, síce to sú americkí teenageri, čo kazia skoro všetky filmy, ale v tomto prípade mi neprekáža nikto, čo je dosť prekvapujúce. Oceńujem aj dobre vybrané prostredie, pretože les a bažiny sú podľa mńa najlepšie miesta, kde sa môže horor odohrávať, ale nanešťastie v tomto prípade nie sú moc dobre využité, pretože tu absolútne chýba napätie a hororová atmosféra. Tento film určite neurazí, pretože už bolo natočených mnoho podobních a horších filmov, ale zároveń ani nepatrí medzi tie lepšie a ani za posledné roky. Je to film na jedno pozretie. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 64%. ()

petero

Ďalšia vyvražďovačka od tvorcu „I Know What You Did Last Summer“, nevybočuje v rámci žánru zo zavedených koľají, postava ktorá to celé prežije je jasná hneď od začiatku. Dosť nudných dialógov (keci o woodoo nemajú žiadnu šťavu), priblblá zápletka (hady v ktorých sú zakliate duše psychopatov poštípu miestneho pumpára a ten začne vraždiť), priemerná atmosféra a réžia, sem tam slušný mord (týpek niečo odkukal od bezhlavého jazdca zo Sleepy Hollow), ale zabiják má niečo do seba (a jazdí na hovädnom odťahováku) – trošku mi ho bolo aj ľúto na konci. Absolútne neoriginálna kravina. Kto nechce vidieť x-té vyvraždovanie bezvýznamných teenagerov – ruky preč. ()

Tom Hardy

V tomhle filmu nefiguruje naprosto nic originálního. Cením si na něm ovšem několika drobností. Obsazení sice nemá vyloženě charismatickou postavu, ale všichni teenageři jsou v rámci možností uvěřitelní a rozhodně jim strach věřím. Krví se nešetří a nikomu se nijak zvlášť nenadržuje (odhadnout přeživší je docela oříšek). Rozhodně jsem se u Venoma nebál, na to je Jim Gillespie až příliš okatý vypravěč, ale některé pasáže byly napínavé a podobně jako v nedávno uvedeném Klíči je tu velice slušně využit starý jižanský dům (leč začínám mít pocit, že všichni filmaři mají pro natáčení voodoo blbinek ten samý barák). Jako béčkový hororový výplach přijatelné. Pokud jste viděli předchozí Gillespieho filmy, tak tohle je to samé v bleděmodrém (klady i zápory)... 2 a 1/2* ()

Morholt

Nadpřirozený slasher, který trpí klasickými neduhy všech podobných béček, což znamená, že postavy se chovají jako idioti a vrahounovi usnadňují práci a tady, aby toho nebylo málo, se chová jako kretén i sám zabiják. Tyhle nedostatky se needají přehlédnout, protože film je ničím nevyvažuje. Sympatická Agnes Bruckner, celkem ucházející záporák a bažiny, které zůstaly trestuhodně nevyužity, jsou v tomto případě málo. 30% ()

• Posledný film štúdia Dimension Films natočený pre Disney predtým, ako bola spoločnosť predaná firme The Weinstein Company. (beso74)
  • Vo videohre a v niektorých verziách scenára bol Ray Sawyer prezývaný ako Mr. Jangles (Pán Štrngajúci). Prezývku dostal kvôli svojim kľúčom, ich štrnganie prezrádzalo, že je na blízku. (beso74)
  • Tvorcovia tohto filmu dúfali, že sa film stane prvou časťou novej série. Z Raya Sawyera sa mal stať po vzoru Michaela Myersa či Jasona Voorheesa ďalší slávny filmový vrah. Ich plány sa však zrútili, keď film v kinách prepadol. Ďalšie pokračovania tak boli rýchlo zrušené. (beso74)

Komiksové jednohubky

Komiksové jednohubky

05.04.2009

Tak, premiéru Wolverina máme za sebou (haha... ehm), další komiksové adaptace jsou před námi. Co náš čeká a koho v nich uvidíme a koho ne? Chris Pine (Kirk v blížícím se Star Treku) potvrdil, že je… (více)

Časové pásmo bylo změněno