Casablanca

• USA Casablanca (více)
USA, 1942, 102 min

Honzick

I přesto že romantické filmy nejsou zrovna můj šálek kávy, tak se mi tento snímek líbil. Během filmu sem se prakticky vůbec nenudil, pravděpodobně také kvůli poměrně krátké stopáži, ale to na faktu nic nemění. A ten konec je prostě parádní..takže čtyři hvězdy:) ()

wosho

Legendární milostná klasika, jenž ani za 67let nezestárla a patří k tomu nejpodařenějšímu, co v klasickém Hollywoodu vzniklo (byť film jde proti tehdejším tendencím jeho tvorby) . ()

Roman Albach

Casablanca. Kultovní film s nesmrtelnými hláškami, s přitažlivě nevinnou Ingrid Bergman a zhrzeným Humphrey Bogartem. Snad poprvé vkusně zpracované téma dva muži, jedna žena, kdy oba muži jsou charakterními jedinci. Tento film se už asi nedá hodnotit nezaujatě. Průměrný? Nadprůměrný? Nebo naopak podprůměrný? Jde to vůbec říct? Bavíme se přece o Casablance! ;-) ()

cab

Klasika klasik, kde charisma hercu presahuje hranici filmu v pribehu 2.svetove valky v africkem meste jmenem Casablanca. Milostne sceny, vtipne a chytre repliky a dramaticke chvile jsou nesmazatelnou soucasti vyborne slapajiciho skvostu stribrneho platna i mozna jednoho z nejlepe vyvazenych del filmovych casu. 100% ()

showxman

Skvělý Bogart, ale kult to pro mě není. Jak tady někdo poznamenal - vidět film v době jeho vzniku, by byla pecka. Ale v současnosti tolik neosloví. ()

Hanys_

Yop. Je to pecka. Bez debat. Má v sobě všechno, co by správná napínavá romantika měla mít a tak se ani v nejmenším nedivím, že se Casablanca stala hodně citovanou klasikou. Druhé zhlédnutí (2018) mě v tom jenom utvrzuje. Navíc Bogart je fakt skvělý. ()

Scevola

Musim priznat ze ma ten film chytil (i ked musim objektivne uznat ze to bolo miestami trosku lacne). Dostala ma najma atmosfera a herecke vykony (najma Bogart) 8/10 ()

Stružák

Casablanca byla pro mě velice příjemným překvapením. Čekal jsem jenom nějakou romatickou slátaninu, ale dostal jsem sice romatickej film, ale okořeněnej takovou krimi vložkou, sem tam velmi vtipnou ("Budeme tam v šest." - "Já tam budu v 10." :-D). Příběh má spád, hodina čtyřicet uteče jak voda. Tohle je další z filmů, na kterej se kdykoli rád podívám znovu, i kvůli dobové hudbě. ()

DocBrown

Dvacet let jsem koukal na ty desítky "kulturních odkazů" ve všech možných seriálech, Simpsonovi, MASH, Red Dwarf, ba dokonce i Star Trek, než se mi to konečně dostalo do rukou. A už se vůbec nedivím, že je považován za jeden z nejlepších romantických filmů. Pro mě ani ne tak kvůli Bogartovi, jako spíše "československému" hrdinovi s poněkud maďarským jménem (což se koneckonců nevyulučuje, v Horních Uhrech jich je hodně a není nikde řečeno, že to byl čech), pro kterého byla nejkrásnější černobílá herečka Ingrid Bergman tou zaslouženou odměnou. A k tomu velmi zábavný Claude Rains jako typicky přelétavý francouzský prefekt Renault a o něco méně zábavný obchodník Ferrari. I když samotný příběh je klasické romantické klišé, vše kolem má správnou atmosféru a několik skvělých momentů, jako zpěv Marseillasy, úžasnou směs všech různých národností, dvaadvacítka nebo postarší německý pár "what watch? - ten watch - such much?". Jen milí američané, do toho Berlína jste se v osmnáctém opravdu nedostali. 85% ()

Milan25

"Nejlepší film všech dob", nebo "Nejlepší scénář všech dob?" Ani náhodou. Obyčejné drámo s nádechem romantiky, na které do dvou dnů od shlédnutí v klidu zapomenete. Nechci říct, že by byl film špatný, ale je kolem něj moc velké haló. Bylo to dobré, ale rozhodně nic, o čem bych psal domů. ()

Miller

Legenda, zub času se na ni příliš nepodepsal, ba-naopak, jedná se o dost nadčasovej film. Bohužel trochu pomalej, ale jeho stopa v kinematografii je nesmazatelná. ()

provitamin

Príjemná romanťárna (aj keď trochu presladená) z časov, keď Nemci už okupujú Francúzsko, ale marocká (francúzska) Casablanca ešte patrí neokupovanému Francúzsku. Takmer celý dej sa odohráva v jednom podniku - herni, kde sa stretávajú Francúzi, Nemci a rôzni cudzinci a napriek vojne zúriacej v Európe, v podniku vládne mier, aj keď je cítiť napätie vo vzduchu. Dobré herecké výkony všetkých zúčastnených a to nielen ústrednej dvojice, ale aj vedľajších postáv. Pre mňa príjemné prekvapenie - nie vždy je slávny vysoko hodnotený film zároveň aj kvalitný. ()

Drc

Pokud se oprostím od toho, že se jedná o poměrně starý film, černobílý, s klasickou hudbou a provedením dané doby, tak zůstává hodně kvalitní film s válečným podtextem. Celý příběh, který se odehrává v několika málo ateliérových lokací, je na první pohled o intrikaření, lidských vztazích a vypočítavosti, ale ve finále spočívá vše klasicky v hrdinství, ideálech a velké lásce. Ti dobří jsou dobří, špatní špatní, no a ti mezitím, včetně hlavní postavy, jsou nakonec ještě lepší než ti dobří :) Pokud hledátě dobré efekty, akci, soudobé filmové hvězdy a filmové zpracování současných filmů, není tohle nic pro Vás. Pokud naopak dokážete ocenit u filmu určitou hloubku, závan minulosti filmového průmyslu a odpustíte určité v dnešní době už "klasické" rekvizity v příběhu, měla by Vás Casablanca oslovit. ()

Bafo

Boze na tu dobu naprosto perfektni film.. Todle proste clovek musi videt protoze to je jeden ze zakladu... Dle meho nazoru lepsi nez obcan kane diky skvelemu nametu, scenari, hercu, kamere, hudbe a navic se skvelym zaverem... Nejlepsi scena je jednoznacne v hospode kdyz se prervavaji Nemci s Francouzema... To je proste dojemny :) zde se probudi i ve me (naprosto anti nacionalne smyslejicim cloveku) nece jako patriotismus :) ()

dormouse

Jdu do sebe a přiznávám, že nejsem naladěna na vlnovou frekvenci těchto starých klasických filmů. Obávám se však, že je li klasika něco, co přetrvává v čase, tak Casablanca v mém čase nepřetrvala. Ale konečně vím, proč se Allenovo Zahraj to znovu, Same, jmenuje takhle. Říká to ve filmu Ingrid Bergmanová černému pianistovi Samovi, který hraje As time goes by, skladbu, kterou Woody Allen použi ve svém, výše uvedeném filmu. Vlastně největší klad filmu vidím v tom, že Humhrey Bogart hraje sympaťáka jménem Richard, a to je velká satisfakce za všechny idiotské či necharakterní Richardy v dějinách kinematografie. A věřte mi, máte li v rodině Richarda, máte i postavy s tím jménem přesně zmapované. ()

Jorge-Z

Pro mě jasná klasika. Skvělý film, každá minuta má něco do sebe. Ingrid Bergman je opravdu krásná žena, možná bych si dokázal namísto Humphreyho Bogarta přestavit spíše Caryho Granta. Nádherná scéna byla, když se zpívala Marseillasa proti německé písni, strašně to na mě zapůsobilo. Stejně jako nečekaný konec. Už chápu, proč je v žebříčku IMDb Casablanca tak vysoko. ()

Lionheart

Nečekal jsem, že mě tato americká klasika tak dostane. Vždycky jsem se smál, jak v různých filmech zobrazují amíky, jak pohnutě sledují Casablancu. Pak jsem to viděl sám a zhrozil jsem se, jak moc amerického ducha jsem v sobě objevil:-) ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána