poster

Márnice

 • USA

  Mortuary

 • Slovensko

  Márnica

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 94 min

Režie:

Tobe Hooper

Kamera:

Jaron Presant
 • Dannysek4U
  **

  Tak tohle byla velka podivnost. Nebo ze by to bylo experimentalni drama s existencialnim podtextem? No jako horor to byla kazdopadne slatanina non plus ultra s par minutama slusny atmosky. Jakejpak Tobe nam to tu senilni?(7.10.2007)

 • BioGrower
  *

  Jeden môj kamarát väčšinu filmov opíše takto: "Bol to dobrý horor (akčný film, atď...), ale zlý film." Keď už použijem jeho vyjadrovanie, tak Márnica je zlý horor a ešte horší film. Márne som dúfal, že Hooperovi ešte z jeho čias Poltergeista a Texaského masakru zostal nejaký hororový talent, no Kultom hrôzy ma nemilo prekvapil, Krokodíl už nestál za reč a najnovšia Márnica mi len potvrdila, že Hooper už nie je ani z polovice taký režisér ako býval. Tuctová vyvražďovačka, ešte k tomu aj nudná. Úvod síce nebol až tak zlý, ale ostatné je strata drahocenného času.(25.8.2007)

 • matestlust
  **

  Hooper držel po celý film příjemně mrazivou atmosféru,s tím,že rozuzlení čekáte opravdu magické.Pravdou je to,že konec totálně podělá celý film a to vážně na plné čáře.Stupidita hlavní zápletky filmu je tak obrovská,že u mě film klesl určitě tak o dvě příčky níž.(24.1.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace