Márnice

Mortuary

Márnica

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 94 min

Už som myslel, že Tobe je v úplných sračkách, teda aj bol no našťastie sa mu z nich podarilo vyhrabať. Mortuary je slušný horor s docela podarenou atmosférou, maximálne debilnými postavami ( otrasná stará vykopávka, koktavý policajt, feťák, celkom pekná baba ) a CGI efektami ktoré sú tak zlé, že som z nich skoro grcal. Čo zamrzí hlavne z toho dôvodu, že masky zombie sú naozaj podarené a doteraz nechápem prečo to museli dokaziť tou príšernou počítačovou krvou.(6.6.2006)

Asi jako každý jsem si u Márnice vzpomněl na dobu, kdy Tobe natočil Texas..., Salem's Lot nebo Poltergeista... Ne, že by byla Márnice úplně špatná, atmosféru má více než slušnou, zejména v první polovině a masky zombies vypadají dobře, ale scénář není moc vydařený, casting musel dělat totální trotl (tak nesympatické herce jsem už dlouho neviděl) a co nasere nejvíc, jsou digitální triky... Ty jsou tak špatné, že se vám z nich bude chtít zvracet... Prostě na film se dá v klidu podívat i se u něho dobře pobavit, ale už to není ten Hooper, jak jsem ho měl rád...(3.11.2008)

• Ruut

Dvě třetiny filmu Hooper buduje slušnou atmosféru. Divákovy je jasné že je něco v nepořádku, ale netuší co přesně se stane. Sem tam se něco šustne, semtam náznak zla a povídačky o zohavenem bývalem hrobníkovy, který žije v hrobce. Bohužel pak se všechno zvrhne v digitalní orgie, přehlídku sice celkem povedených ale přeplácených masek. Navíc prostory zchátralého domu a hřbitova režiser vymění za papundeklové levné podzemí a dílo zkázy je dokonáno. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ale úplný závěr filmu tomu nasadí korunu. Hooper byl klasik hororového žánru. Slovo byl sem naprosto pasuje. Kdyby aspon Marnici dokončil v tom stylu jak ji začal, tak mohl udělat solidní béčko. Ale toto je fakt zpackaný hnus.(19.6.2006)

• corpsy

Ten film si nič iné nezaslúži. To fakt točil Tobe Hooper?(9.8.2010)

• Štoček

Koukám je to tu samí odpad, ale máte recht, taky co velice. Nahlédám že Márnice má i svého fanouška, no toto. Naprosto v pořádku, jen tak dál Niki1 304, moc tě obdivuji. Tobe Hooper se asi zbláznil nebo ho podplatila právě Niki1 304, ale dost srandiček, je to humpl, nedívat!(11.4.2012)