Márnice

Tobe Hooper

Jaron Presant

Joseph Conlan
  • Phobia

Horor/Mysteriózní/Thriller? No, možná v první polovině filmu to působilo jako laciný TV mysteriózní horror, nějaká špetka atmosféry by se našla a snad i napětí, pokud bych všem odpudivým postavám (mám na mysli hlavní hrdiny) nepřála nekompromisní zánik. Ale potom převzal režisérskou taktovku Zdeněk Troška nebo někdo takový a najednou z "Márnice" byla komediální fraška, která děsila jedině svou nesmírnou trapností. 25%(25.11.2008)

• mysiak

Prosím prosím môžem sa dostať do takej márnice ako v tom filme?...nie lebo nie je dosť zlý herec na to!(11.6.2010)

• matestlust

Hooper držel po celý film příjemně mrazivou atmosféru,s tím,že rozuzlení čekáte opravdu magické.Pravdou je to,že konec totálně podělá celý film a to vážně na plné čáře.Stupidita hlavní zápletky filmu je tak obrovská,že u mě film klesl určitě tak o dvě příčky níž.(24.1.2008)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)