Márnice

Andrew Cohen

Kostýmy:

Shawnelle Cherry
  • Anderton

Meno režiséra, hrôzostrašný plagát a sľubný názov. Táto trojkombinácia sľubovala minimálne slušný priemer. Lenže keď sa pozrieme bližšie, tak zistíme, že od Hoopera sa toho dnes veľa čakať nedá, že takýto retro plagát musí nutne klamať, pretože nie sme v Taliansku 70. rokov a názvami hororov sme sa už nechali oklamať veľakrát. Ako nočné wtf však odporúčam. Kvôli presvedčeniu sa na vlastné oči, o čom píšem. Zabudol som ešte na absenciu ďaľšieho dôležitého tria, atmosféry, napätia a hrôzy.(18.9.2014)

Sakra lidi, by mě teda zajímalo, co přesně od hororu očekáváte? Tohle je celkem slušná jízda v duchu osmdesátých let, která se trefila do mého gusta. Jestliže jsem dal Lesům 3* za to, že z námětu a atmosféry nevymáčkly víc (a celý film na to potenciál měl), tady klidně dám i ty 4, protože Tobe z toho vymáčkl všechno, co šlo. Víc už s tím udělat nešlo a mě to takhle, jak je to udělaný, stačí. Zvracení do úst, všechny scény z márnice a práce na mrtvolách, jsou docela zajímavé úseky. Jediný, co mi trochu vadilo, byl samotný závěr filmu, ten si Tobe mohl klidně odpustit, zas až tak se toho ducha osmdesátek držet nemusel.(28.12.2008)

• Vyrida

Tak tohle byl teda od Hoopera góól přímo do vinklu. Po zhlédnutí této parodie na horory ( opravdu marně hledám slušné slova ), jsem se utvrdil akorát v tom, že tento pán zkrátka na natočení normalního filmu prostě jednoduše nemá koule a raději by měl zůstat u svých seriálků pro malé dětičky, kde se zakope v závěrečných titulkách mezi své kolegy a tak není pořádně ani jasné kdo to nakonec režíroval. Film je jiná kategorie a tu bych přenechal odborníkům na slovo vzaté, zvlášť co se týče hororové tvorby, na kterou jsem jako fanda více háklivější. Na Mortuary je nejděsivější její samotný název a to opravdu nepřeháním. Všechny lekačky jsou tvořené podle kopiráků, kdy najednou zničeho nic všechno stichne na pár vteřin a ozve se rána, kterou už prostě čekáte a nevyděsí tak ani malé dítě. Směšnější kostýmy jsem dlouho neviděl a přirovnal bych to k situaci, kdy dáte tří letému dítěti do ruky rtěnku ať se zkusí samo namalovat. Jelikož má film věkové hodnocení od 13 let ( ano čtete správně ), tak zapomeňte na nějaké gore scénky ba co do konce na nějakou kapičku krve. Nad hereckým personálem, jako takovým se nemá cenu ani pozastavovat, ale minimálně Alexandra za tu jedinou hvězdičku stojí, ikdyž to je o setinky. Závěr filmu jen pětkrát podtrhne to co jsme viděli... parodii.(13.8.2010)

Nic nového pod sluncem. Takový malý dům u hřbitova, ale bez doktora Freudsteina a hlavně bez skvělé atmosféry. Po nadprůměrném Toolbox Murders přichází Hooper s hloupou vyvražďovačkou, která sice místy potěší solidní atmosférou, ale odradí pitomým scénářem a ubohými efekty. Na druhou stranu, aspoň nenudí. No, nebýt to Hooper, moje hodnocení je podstatně nižší.(12.5.2006)

• corpsy

Ten film si nič iné nezaslúži. To fakt točil Tobe Hooper?(9.8.2010)