Márnice

Márnica

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 94 min

• mysiak

Prosím prosím môžem sa dostať do takej márnice ako v tom filme?...nie lebo nie je dosť zlý herec na to!(11.6.2010)

• MM_Ramone

Podpriemerný horror, ktorý sa snaží pôsobiť aurou 80.-tych rokov. Chvíľami sa mu to skoro aj darí. Vykráda snáď všetky vtedajšie témy a miesi ich v akýsi nepodarený príbeh. Ale nakoniec to nie je až taká katastrofa. Celkom sympatický mladí herci, chátrajúca márnica pri zanikajúcom cintoríne, ľahko humorne pojatá réžia, zopár nechutných scén. Najviac ma však zaujalo obsadenie hlavnej úlohy Denisou Crosby. Táto herečka v roku 1989 skvele stvárnila Rachel Creedovú vo filme "Pet Sematary". Škoda, že sa jej podobný výkon nepodarilo zopakovať aj v "Márnici". **(6.10.2008)

• Dannysek4U

Tak tohle byla velka podivnost. Nebo ze by to bylo experimentalni drama s existencialnim podtextem? No jako horor to byla kazdopadne slatanina non plus ultra s par minutama slusny atmosky. Jakejpak Tobe nam to tu senilni?(7.10.2007)

• - Ve filmu je celá řada odkazů na dílo H. P. Lovecrafta. Citované dvojverší "That is not dead which can eternal lie, and with strange eons even death may die" pochází z jeho povídky Call of Cthulhu, stejně jako název města Arkham. (gjjm)