Skromný prodejce se dozví, že mu zbývá už jenom pár měsíců života. Nechá si proto vyplatit životní úspory a vyrazí k moři, aby si naposledy trochu užil. (Netflix)

eye candy

Příjemná, nevtíravá, místy nahořklá anglická komedie o tom jak je život krátký a posratý, se sympaťákem Obi-Wanem Guinnesssem v hlavní roli. Hraje chlápíka, který se od lékaře dovídá, že ho už brzy čeká dlouhá dovolená v nebíčku. Trpí totiž ojedinělou neurologickou poruchou zvanou Lampingtonova choroba (jestli jsem to správně pochopil, jde o nemoc projevující se úspechem u opačného pohlaví, štěstím ve hře a výnosy v podnikání). Pan Bird se tedy vydává užít si své poslední dny do jednoho nóbl letoviska v Anglii. Tam si záhy uvědomí, že zatímco dřív si o něj štěstěna ani kolo neopřela, teď když má zemřít se mu začíná dařit. Prostě pech. Škoda toho druhýho twistu na konci ()

Martin741

Henry Cass je naprosto neznamy reziser a pozeram, ze je to aj dobre. REziserska rutina, ani jedna pamataniahodna scena ..... takychto filmov sa tocili a tocia tony  : 45 % ()

D.Moore

Zápletka a pointa musely být vousaté už v roce 1950, ale film je i tak vcelku příjemná, ač melancholicky posmutnělá podívaná. Skoro takový předchůdce po všech stránkách lepšího Byl jsem při tom. ()