Sedm mečů

Na začátku šestnáctého století se moci v Číně zmocnilo Mandžusko a dosadilo na trůn dynastii Ching. Stále znovu a znovu propukající povstání v bojovnických společenstvích přinutí nově ustanovenou vládu zakázat všechna bojová umění, stejně jako jejich výuku či získávání řádů. Chamtivý a krutý prostopášník Ohnivý Vítr (Sun Hong-Lei), bývalý válečný hodnostář staré dynastie, vidí v této situaci možnost, jak utrhnout kus koláče pro sebe a začne pomáhat nastolovat nový pořádek. V čele armád pustoší severozápadní Čínu a chystá se dobít poslední odporující výspu staré civilizace, Vesnici Bojovníků.
Fu Qing Zhu (Chia-Liang Liu) je bývalý popravčí minulé dynastie, který se rozhodne učinit jeho řádění přítrž a zachránit tak pevnost Bowei. Společně s Wu Yuan Yinem (Charlie Yeung) a Han Zhibanem (Yi Lu) se vypraví na Mount Heaven hledat pomoc u Temného Žáru (Jingwu Ma), mistra meče vyučujícího skupinku bojovníků. Temný Žár se rozhodne jim pomoci a nařídí čtyřem svým nejlepším učedníkům - Chu Zhao Nan (Donnie Yen), Yang Yun Chong (Leon Lai), Mulang (Duncan Chow) a Xin Longzi (Liwu Dai), aby je následovali a pomohli. Tak je vytvořeno Sedm mečů. Když dorazí zpět do vesnice, odvedou všechny do bezpečí, ale veškerou vodu i jídlo otráví neznámý zrádce mezi nimi. A protože se blíží armáda Ohnivého Větru, musejí jej najít stůj co stůj a je jedno, jestli je to muž, žena, či láska... (monolog)

ScarPoul

Tsui Hark si prichystal veľkolepý návrat. Sedem mečov síce nie je veľmi pozoruhodný film a za rok sa podobných filmov na východe spraví minimálne desať, ale aj napriek tomu je tento film trocha iný. Hark je jeden z klasických akčných režisérov, ktorý prechádzal od gangsteriek , cez komédie až po historické veľkofilmy. A aj keď tomuto filmu by sa dalo veľa vecí vytknúť, je to zbytočné, pretože aj keď ma počas sledovania napadlo strašne veľa vecí, ktoré tento film vyslovene kazia, po do pozeraní si nedokážem spomenúť ani na jednu. V hlave mám neskutočne dobre natočené bojové scény, na ktoré je radosť pozerať, veľkolepé finále, alebo súboj v dedine sú dych berúce. Ale nie je to len hlúpy akčný film. Dalo by sa povedať, že má aj krásne emocionálne zázemie a aj keď sa miestami môžete v postavách strácať, rozhodne by som to nevyčítal filmu, ale vašej nepozornosti. Čo sa týka technickej stránky, kostýmy, kamera a hudba sú fantastické. Ale o čo tu ide sú meče. Ak už máte možnosť zoznámiť sa s nejakým mečom tak to predstavenie stojí zato, pretože každý zo 7 mečov je špecifický a niečim výnimočný. Doslova to volá po ďalšom pokračovaní, alebo aspoň po predĺženej verzií, lebo mi to prišlo ako keby ukrátené o niektoré scény. Rozhodne film, ktorý ma potešil a ktorý je typický Harkovský a tak to mám rád. ()

Z0oMb3E

Filmová legenda natočená v podobnom duchu ako Klan lietajúcich dýk, Hrdina či Tyger a Drak. Už po prvých scénach vám bude jasné, na čom bude film stavať. Bojové scény, pri ktorých lietajú odseknuté ruky, nohy, hlavy a ine časti tiel. Šermiarske scény sú dokonalo prevedené a záverečný a vrcholový súboj vyráža dych nielen svojím prevedení, ale i prostredím v ktorom sa odohráva (úzka ulička). Obrovská slabina filmu je v strihu. Práve necitlivý prístup k tejto časti filmárskeho umenia bol dôvod, že som sa niekedy v strede filmu stratil a dlho som sa vracal späť do deja. Čo ma priviedlo k druhej veľkej slabine, príbehu. Príbeh je veľmi komplikovaný a dlho sa nič nedeje. Vo filme sú vypichnuté absolútne nepodstatné časti na úkor tích, ktoré posúvajú dej ďalej (nečudo keď musel byť film zostrihaný takmer o polovicu pôvodného času). Tretia slabina je hudobný doprovod, ktorý sa vôbec nehodil ani do prostredia Číny ani do žánru filmu. Burácanie orchestra by som zamenil za klasický čínsky hudobný motív. Celkovo film na slabé 3*. Pre mňa osobné sklamanie, očakával som od toho viac. ()

Vojcl

Jedna hvězdička za skvělý hudební doprovod, jinak naprosté selhání všech zučastněných... Příběh je zbytečně zmatený, příliš mnoho postav,které je velice těžké od sebe odlišit, občas jsem měl skutečně pocit, že vůbec nevím kdo je hodný a kdo zlý a kdo bojuje proti komu... i přes velký počet bojových scén je to místy strašlivě nudné a i ty samotné bojové scény nejsou příliš choreograficky zvládnuté... Jackiemu Chanovi či Jetu Li nesahají ani po kotníky... tohle už si znovu nepustím! A nedoporučuju to ani fanouškům žánru, mezi které se jinak počítám... ()

Ender66

Celé to začalo viac ako zaujímavo (wuxia+ fantasy to je pre mňa ideálna kombinácia) no postupne sa to začalo stále viac kaziť. Súboje síce pekne spravené ale miestami dosť neprehľadné, príbeh o 7 statočných bol síce pomerne zaujímavý ale zbytočne prekomplikovaný a film bol zbytočne naťahovaný. Celé to zaklincoval koniec filmu keďže z celej dediny kerú vlastne päť mečov (+dvaja) šli zachraňovať prežilo iba pár detičiek a pani učiteľka, pretože všetkých ostatných pobil zradca v jaskyni v jedných velkolepých jatkách. Milých mojich sedem mečov, síce ste prežili ťažký boj proti zlu všetci, čo som teda nečakal (myslel som, že najmenej starý pôjde dole), ale úbohým dedinčanom ste teda moc nepomohli- tomu sa v žargóne nadáva EPIC FAIL:) ()

Naslund

Asi bych měl nejdřív varovat, že pokud plánujete koupit verzi, co je na stáncích, tak si raději zkontrolujte, že tam jsou uvedeny české titulky. Alespoň to mé dvd je buď s příšerným českým dabingem, nebo v mandarínštině, které nerozumím ani slovo. Možná i kvůli tomu dabingu hůře hodnotím. Vizuál a boje ujdou, ale je až příliš vidět, jak to celé časově zkrouhli... něco jako Red Cliff. Takhle to je bez začátku, bez konce a postavy tam odříkávají celkem náhodné dialogy a dělají náhodné věci. Naštěstí souboje nejsou úplně ploché díky široké přehlídce zbraní. Pobavilo mě hlavně ozubené frisbee. ()

Skip

Tyhle čínské filmy se musí brát s nadhledem a pak se dají celkem v pohodě zkouknout. Sedm mečů však patří k tomu slabšímu v tomto žánru. ()

Kangax

Obrovské sklamanie. Vraj inšpirované filmami Sedem samurajov alebo Sedem statočných.. Heh. To je teda fakt veľmi odvážne tvrdenie. Pokiaľ si niekto nevšimol, tak oba tieto filmy nie sú založené na akcii, ale skôr citovom vzťahu medzi hrdinami a divákom, proste ich osudy vám nie sú ukradnuté. Ale tu? Ja som si nebol schopný zapamätať ani jedno meno z "hrdinov" a ich osud som mal totálne na háku. Je to možno nabité akciou a čudnými "prázdnymi" emóciami, ale neprehľadné až hrôza. Áno, bude zrejme za to zodpovedný strihač, ktorý mal za úlohu skrátiť pôvodne 240 minutový film na 150 minút, a ja som videl tú skrátenú verziu. Možno, keď zhliadnem tú nezostrihanú, tak pôjdem vyššie, otázkou ale zostáva, či sa mi vôbec dakedy bude chcieť to zhliadnuť po tom, čo som doteraz videl... ()

Chen

Zdlouhavé, podivně sestřihané a zmatené. Akční scény střídají desítky minut dlouhé sekvence, ve kterých je opravdu těžké postřehnout o co vlastně jde, kdo stojí a proč stojí proti komu atd. atd.. Hark Tsui to zvládne mnohem lépe. Tentokráte trošku ujel. ()

dezorz

rozvlacne, technicky prepracovane no zaroven gycove vypravne akcne rozharane niekedy az prilis strihova take.... nic moc. :( ()

cubajz

krásně odvázaná historická podívaná, která se nebrání troše nadpřirozena a hlavně se nebojí ukázat pár kapek krve, hromádku usekaných končetin a skupinku povražděných dětí:) Ale tří a půl hodinovou režisérskou verzi bych asi nepřežil... ()

Juto

Celý príbeh je mätúci a nie je dobre podaný. Sedem hlavných postáv je predstavených zvláštnymi spôsobmi. Niektorí dostanú veľa času na plátne, iní sa len objavia a sú súčasťou skupiny bez toho, aby sa vôbec vyvíjali. Preto je vždy ťažké pochopiť, kto je kto a kto čo robí z akého dôvodu. Mnoho zbytočných flashbackov to celé ešte zhoršuje. Bojové scény v tomto filme sú mimoriadne nesúrodé. Niektoré z nich sú skutočne krásne, dobre natočené a dokazujú vynikajúcu estetiku. Prvá veľká bitka predstavuje napríklad zaujímavých hlavných záporákov a množstvo originálnych zbraní. Ostatné bojové scény sú len zdĺhavé, pričom sa v skutočnosti nič nedeje, napríklad posledný boj s hlavným záporákom. Film začína veľmi sľubne a prvých pätnásť minút je perfektných, ale film rýchlo klesá a dokonca aj otvorený koniec je sklamaním. 5/10 ()

majo25

Typický honkonský historický veľkofilm. Nevybočuje ani v spracovaní, ani štýlom výpravy. To, čo funguje, sú súboje, na ktorých sú honkonské filmy postavené. Príbeh, dialógy, charaktery postáv či aj taká hudba sú postačujúce iba v istých málo momentoch a kvôli nim sa tento snímok neoplatí pozrieť. Divák si za celý čas - a že stopáž je poriadna - nedokáže vytvoriť vzťah k postavám, resp. mu je jedno, čo sa s nimi stane. ()

tom88

Rozbeh bol určite zaujímavý, ale postupom času film strácal prehľad a drajv. Nastúpil rad nudných scén a zdĺhavých pasáží, v ktorých aspoň mohli viacej ukázať charaktery postáv, ale to sa príliš nepodarilo a tak som mal až do konca filmu z toho chaos ako sa patrí. Veľa domýšľania a viacej obraznosti mi zrejme neprospieva, no v Ázii majú zvláštny štýl rozprávania príbehu. Chcelo by to viac priamočiarosti, jednoduchosti a určite okresať o nejaké tie minútky. Inak bolo vidieť, že na projekt vyčlenili slušný rozpočet, čo bolo vidieť na prekrásnej kamere, nádherných filtroch a podarených akčných či bojových scénach. Prvky fantastiky mi neprekážali. Inak som čakal od filmu o dosť viac a keby som bol viacej nasratý, tak dám ešte nižšie hodnotenie. 55% ()

hans500

Příliš dlouuhá stopáž, zmatený scénář, bojové scény občas přehnané. Jinak celkem solidní historický film, na který se dá dívat. ()

Kurikmoon

Sklamanie. Sedem rôznorodých mečov, v držaní siedmych rôznorodých hrdinov. Áno, tešil som sa. Lenže vo filme sa dokopy nieč nedozviete o tých siedmych statočných. Sú nevýrazný a často sa zlievajú dokopy. Vizuálne a scénicky ma to rozhodne oslovilo. Dobrá myšlienka, avšak dejovo otrasne zostrihané, povrchné. Film ma však ma i napriek tomu zaujal. Ale však nejde dať nadpriemerné. ()

piserius

Zajímavý příběh, hodně slušné efekty a bojové scény jsou zase perfektní (jak už to u asijských filmů s touto tématikou je téměř pravidlem). ()

Jezinka

Vyjmečně jsem si zakoupila film aniž by se podívala na hodnocení ostatních, byla to chyba. V první minutách jsem měla pocit, že vidím pár fanoušků skupiny Kiss (?), pak začal masakr (několik rádoby bojovníků se nechalo podřezat jak ovce a k tomu detaily na useknuté ruce). Objeví se kladný hrdina, který vyvázne. Pak se přidávají další postavy a začne to být zmatené, nudné a jen k tomu přidali sentimentální scénku loučení se starým koněm. Dokoukala jsem to jen kvůli naději, že se to bude lepší, nebylo. Děj mizerný, chvílemi zmatená kamera a nepříjemný český dabing, kde snad všechny hlasy byly posazeny výš než v originálu. ()