Sedm mečů

Na začátku šestnáctého století se moci v Číně zmocnilo Mandžusko a dosadilo na trůn dynastii Ching. Stále znovu a znovu propukající povstání v bojovnických společenstvích přinutí nově ustanovenou vládu zakázat všechna bojová umění, stejně jako jejich výuku či získávání řádů. Chamtivý a krutý prostopášník Ohnivý Vítr (Sun Hong-Lei), bývalý válečný hodnostář staré dynastie, vidí v této situaci možnost, jak utrhnout kus koláče pro sebe a začne pomáhat nastolovat nový pořádek. V čele armád pustoší severozápadní Čínu a chystá se dobít poslední odporující výspu staré civilizace, Vesnici Bojovníků.
Fu Qing Zhu (Chia-Liang Liu) je bývalý popravčí minulé dynastie, který se rozhodne učinit jeho řádění přítrž a zachránit tak pevnost Bowei. Společně s Wu Yuan Yinem (Charlie Yeung) a Han Zhibanem (Yi Lu) se vypraví na Mount Heaven hledat pomoc u Temného Žáru (Jingwu Ma), mistra meče vyučujícího skupinku bojovníků. Temný Žár se rozhodne jim pomoci a nařídí čtyřem svým nejlepším učedníkům - Chu Zhao Nan (Donnie Yen), Yang Yun Chong (Leon Lai), Mulang (Duncan Chow) a Xin Longzi (Liwu Dai), aby je následovali a pomohli. Tak je vytvořeno Sedm mečů. Když dorazí zpět do vesnice, odvedou všechny do bezpečí, ale veškerou vodu i jídlo otráví neznámý zrádce mezi nimi. A protože se blíží armáda Ohnivého Větru, musejí jej najít stůj co stůj a je jedno, jestli je to muž, žena, či láska... (monolog)

cab

Sedm bojovniku se spoji, aby ochranili obcany jedne vesnicky pred najezdy loupezivych a krvelacnych hord. Predlouhy epos, ktery se tvari ackove, ale obcas pusobi levne a chaoticky hlavne v akcnich scenach. Nic noveho pod sluncem az na slusny zaverecny souboj. 60% ()

Ripley

Další,tentokrát Čínská variace na Sedm samurajů.Kdyby tento film dostal do rukou Yimou Zhang a Yuen Woo-Ping,tak je z něj velkolepá podívaná.Takhle jde o průměrné a zdlouhavé(147 min.) dílko s nekvalitní a nezajímavou choreografií bojových scén(až na pár vyjímek),špatným střihem a spoustou směšných dialogů. ()

Piggsy odpad!

Asijská obdoba Sedmi statečných, která vás unudí k smrti. Už po půl hodině sledování jsem v tom měl dokonalý guláš. Děj nemá hlavu a patu a všichni asiati vypadají stejně. Ztratil jsem přehled kdo je kdo, ale pak už mi to bylo vlastně jedno. Těšil jsem se jen ať to už skončí. Nejhorší na tom všem je, že ani ty souboje za moc nestojí. Jakoby se do toho herci báli pořádně opřít. Celkově mi Sedm mečů připadalo jako nízkorozpočťák, který se snaží tvářit jako megafilm. Do toho má ale hodně daleko. Kdyby film trval jen běžných 90 nebo 100 minut, dal bych aspoň jednu hvězdu. Ale ne, ono to musí nudit 2 a půl hodiny! Bože... ()

ThomasL

Žádná velká sláva se nekoná. Je to strašně dlouhé, docela nudné, scénář nestojí za nic. Pár bojových scén bylo sice zajímavých, ale ti herci by museli umět lítat, aby to zvládli. Už mě nebaví v podstatě létající bojovníci v každém historickém čínském filmu (nebo jiném filmu z tohoto kouta Asie). ()

system

Musim s politovanim rict, ze Tsui Hark uz neni to co byval a ze dalsiho Once Upon a Time in China se od neho asi uz nedockame. Nebudu to tady dal rozepisovat, pribeh je opravdu rozvlekly, cele to pusobi tak nejak zdlouhave a zmatene. A tak jako nejvetsim lakadlem je jednoznacne akcni stranka filmu a vyborna choreografie souboju. Donnie Yen Rulez:-) ()

Filomena.I.

Nebeský paprsek, Konec hvězd, Rajský vodopád… kdo by řekl, že tato poetická jména patří mečům pěkně naostřeným pro hrdlo padoucha. Jako ruka spravedlnosti zasáhne meč Božství, jako po másle projede zdí, kamenem i kovem (natož masem) Ohnivý Drak a nikdo nepochybuje o pomíjivosti života při setkání s mečem Pomíjivosti. V rukou zručných mistrů spolu se sloupy, trámy, zdmi a domácími dekoracemi padají též hlavy a sem tam i nějaká ta končetina upadne… *** Krom těchto dosti krvavých scén nepostrádajících roztomilých detailů má Sedm mečů z dílny wuxia příběh jakoby inspirovaný Sedmi samuraji či americkými Sedmi statečnými, kteří se postaví na ochranu malé vesnice (zde však podobnost končí). V tomto případě proti zabijáckým vojákům uvádějícím svérázně (neb každá hlava cení se vysoko) v platnost císařův zákaz provozování bojových umění. S vidinou velkého bohatství se lovec lidí Ohnivý Vítr jako smrtící tornádo prohání vesnicemi a zanechává za sebou krvavou spoušť bez života. A to musí skončit. *** Ačkoliv je film postaven na bojových šťavnatých scénách, nepostrádá zvláštních a krásných záběrů kamery a jednu skutečně dojemnou poetickou scénu s koněm Štístko, při níž i otrlému šermíři slza ukápne. Za ni jedna velká hvězda a druhá za kostým Zelené Perly, císaře a jeho potentátů. *** Komu lahodí přehlídka bojového umění s meči a nástroji prapodivnými, zde zažije své. Za pozornost stojí souboj muže proti muži v uličce úzké na dva lokte. Dočetla jsem se, že film byl o hodnou délku zkrácen. Tím vysvětlil se důvod poněkud zmatečně kličkujícího děje, kde divák je poněkud ztracen a nezbylo místo na řádné vykreslení jednotlivých postav, i když pěkné tvářičky v něm jsou. Však naši stateční ji mají zahalenou v mlze, jež se bohužel nerozplyne. A to je poněkud rozčilující. *** Za co film nemůže je příšerný dabing, který mi často otravoval a rušil dojem a promícháno mnohdy až s hloupými dialogy tlačil kvalitu dolů. ()

KoleckoR

Když se na to podívám reálným pohledem, tak je to trošku přehnané. Už ty meče které kdo ovládá, je vlastně neporazitelný a nemusí to být zrovna bojovník. Ze začátku jsem si nebyl jistý, co si mám myslet. Trochu až fantasticky nebo mysteriózně vypadající masky vojáků mě mátly, jestli se nedívám na nějakou fantazii. Ale nakonec to nebyl zas tak špatný historický film. ()

Jeremiah

Rád bych dal více než 3*, ale něco mě v tom brání. Snad mělká a hůře rozpoznatelná dějová linie, snad občas zbytečná krvavá řežba, kde je ukázáno, jak málo stojí lidský život. Hodně se to podobá lovu skalpů, nemyslíte? Mám rád bojové filmy, ale zde to prostě neladí tak, jak by mohlo - proto ty 3. ()

Puol

Značne nevyrovnaný film, pri niektorých scénach som chrochtal blahom no a potom dlho dlho nič. Donnie Yen má charizmu, zopár Wuxia súbojov vcelku ujde, nádherná výprava a dosť odlietavajúcuch končatín. Príbeh začía ako Sedem statočných, no potom sa rozomliela a...ako som už som pisal vyššie dlho dlho nič. Na Tsui Harka slabé. Vraj existuje aj dlhšia verzia, aj by som si ju pozrel. ()

Rathalos

Dalsi z kopy historickych sikmookych velkofilmov,v ktorom je dobre bojove umenie i sceny,slusna vyprava,aj ked chaoticke a dlhe,no dalo sa na to pozerat...:-) ()

Ronyk7

Donnie Yen se zde moc nepředvádí, ale když už začne tak to stojí zato. Jako film to rozhodně špatné nebylo, jen trochu nadlouhané. 29.01.2007 ()

Soul

Symbolicky mi na poslední den roku připadlo vidět a hodnotit tisící film zde na CSFD. Vybral jsem žánr, který mám rád a čekal něco mezi Sedmi samuraji a Válečníkem. Po první neuvěřitelně pomatené a nic neříkající půlhodině jsem laboroval s myšlenkou odsunout meče do propadliště dějin, nicméně vydržel jsem a "odměnou" mi sice nebyly dvě hodiny uceleného filmového požitku, ale u některých scén jsem se skutečně dobře bavil. Co filmu chybí shrnula už celá řada recenzentů a jen bych se opakoval, na 3* se ale nakonec přeci jen vyškrábal, za těch pár poeticky epických míst. ()

joho

Film je po vizuálnej aj po emociálnej stránke na dobrej úrovni. Zbytočne dlhá stopáž filmu však unavuje a to už nehovorím o zle vysvetlených a mätúcich súvyslostiach,akoby to tvorcovia filmu robili pre vlastné potešenie a nás divákov nechali v "nemom úžase"rozmýšlať,čo sa vlastne deje! Postavy sú si veľmi podobné,je ich problém rozlíšiť. Škoda,zo začiatku zaujímavý nápad sa postupne stráca v pavučine nejasností. Oddychovka ,ktorú neodporúčam na sledovanie v neskorších nočných hodinách. ()

waska

Asi bude stačit, když řeknu pouze to, že to bylo naprosto zmatené a místy hodně nepřehledné. Skoky z místa na místo a naprosto zbabraný střih dělaly to, že jsem místy vůbec nevěděl, kde jsem a co se děje a když jsem se zorientoval, střih a už jsme zase jinde.. Bojové scény celkem pěkné, leč někdy opravdu hodně přehnané. ()

Mám rád tento styl filmů, asijská historická akce. Parkrád jsem sice musel přetáčet dozadu, protože jsem se ztrácel v postavách, to mi však na zážitku nic neubralo. Navíc se mi líbí soundtrack. Za 5 hvězdiček se nestydim. ()

john.h

Mělo to potenciál. Ale proč to sakra bylo tak dlouhé? Mít to o hodinu míň a menší frekvenci opravdu super logických kiksů a nelogického chování postav, šel bych výš. Chápu, že čekat u asijského filmu nějakou logiku je naivní, ale představte si přehnané kung-fu plné roztodivných zbraní a umění jejich majitelů je ovládat, vynásobte si to stem a máte představu, jak tohle vypadá. Pak si přičtěte šílené zvraty, zrádce, rodinné problémy, drama ve vztazích, které se objevují v šílené podobě v kung-fu, opět si to vynásobte stem a máte zhruba výsledek. Bylo tam ale dost dobrých nápadů a dost pěkných záběrů. A scéna s loučením se se starým koněm byla vcelku dojemná. Což je trošku na pováženou, že o největší drama se v tomto guláši postaral kůň. Slabé tři. ()