Chuť melounů

• Česko Umíněné mraky (festivalový název) (více)
Erotický / Drama / Muzikál / Komedie / Sci-Fi
Tchaj-wan / Francie, 2005, 114 min

V zatím posledním filmu režiséra Tsai Ming-Lianga je řada prvků, jež se objevily i v jeho snímku z roku 2001 Kolik je tam hodin? (byl uveden na MFF Karlovy Vary v sekci Horizonty oceněné filmy). Dívka jménem Shiang-Chyi se vrací z Francie domů a v Tchajpeji zjišťuje, že celé město trpí nedostatkem vody. Náhodou se setkává s prodavačem hodinek Hsiao-Kangem, jehož zná z dřívějška, a něžná romance pokračuje v jejím bytě. Dívka ovšem netuší, že Hsiao-Kang nyní točí pornografické videofilmy a že přímo v sousedství se dějí podivné věci a setkávají se tam podivní lidé. Co se stane, když jim Shiang-Chyi zkříží cestu? Útržkovité filmové vyprávění je protkáno živými a imaginativními hudebními sekvencemi, které diváky vzdalují od tajemných věcí, odehrávajících se v dívčině bytě. (MFF Karlovy Vary)

Honzissis

Zbytečně zdlouhavé, žádný spád, příběh o ničem... Jen za ty muzikálové vsuvky dávám hvězdu. První porno muzikál co jsem viděl :D Verdikt 20% ()

Grimaldon odpad!

Možná nemám vkus a umělecké cítění když se mi tento snímek nelíbil. Ale než někdy v budoucnu spatřit něco podobného, to radši budu pro část divácké obce jen prosťoučkým konzumentem obsahu. Protože u tohoto bizarního, nevtipného a svým pomalým tempem uspávajícího filmu zkrátka nespatřuji cokoliv pozitivního. Mám tu vnímat kritiku porno průmyslu, nebo snad klimatické změny,  či složitost vztahů a lidské existence? Ať mi film a  jeho tvůrci chtěli říct cokoliv, já o to díky jejich zpracování neměl zájem. A nechápu jak vůbec někdo může. ()

Vráťa

Ten rozčvachtanej meloun prostě musí dostat pět hvězd! :oD S odstupem času už nevím o čem to bylo, takže -1 ()

sharik002

Asijské "soft porno" plné podivných tanečních čísel, melounů a... a to je tak vše. Pokud je vaší životní touhou vidět chlapa převlečeného za tančící pyj a podobné šílenosti, film by vás možná mohl uspokojit. ()

Felsenberg

Velmi zvláštní film. I podle hodnocení zdejších diváků. I když to bylo nudné, tak pro mě směs ticha, nudy, malé lásky, vody, nedostatku vody, erotiky, porna, prchajících krabů, sexu s mrtvolou a nečekaným a velmi dlouhým vyvrcholením, kouzlo mělo. ()

viax

Nejsem cílovka, vůbec jsem to nepochopila (proto nedávám odpad) a doufám, že už nikdy na podobný artový kousek nenarazím. ()