Amazonia vertical

Dokumentární

Slovensko, 2004, 63 min

Matej Beneš

Překrásná cesta a určitě neopakovatelné dobrodružství. Já bych se ani vracet nechtěl.(8.10.2011)

300 metrov nad zemou a Barabášovci si šlapú ako po chodníku :). Neznášam výšky a uznávam týchto ľudí za to, čoho sú schopní. Barabáš ma dostáva predovšetkým tým, že mi jeho zábery dokážu nahnať autentické pocity, aké prežívajú jeho ľudia pred kamerou. Výborná robota.(24.2.2008)

Nemusíte vyrůst v kraji, kde se nalézá víc skalních měst než betonových a znát stupně lezecké náročnosti dřív než abecedu, aby vás výprava do ztraceného světa (kéž zůstane navždy ztraceným pro turistické výpravy), objevující Doyleovy přežívající dinosaury v očích plazů a zlé démony z Auyan Tepui v očích lidí věznících to nejvzácnější ze svého dědictví, uhranula. Ale asi budete v takovém případě zírat, nedýchat, snít a opravdu, ale opravdu jen maličko závidět o něco víc.(27.8.2008)

Můj největší obdiv měla Danka, která klukům zdatně sekundovala po fyzické i psychické stránce, všem šlo místy opravdu o život a ještě to točili...(15.11.2008)

Vzhůru do oblak s digitální kamerou, napumpovaným adrenalinem a s neškrobeným zápalem pro věc.(26.2.2010)