Amazonia vertical

Ivica Barabášová

Matej Beneš

Zvuk:

Martin Merc

Můj největší obdiv měla Danka, která klukům zdatně sekundovala po fyzické i psychické stránce, všem šlo místy opravdu o život a ještě to točili...(15.11.2008)

Nevím, zda je to spíš sportovní či cestopisný dokument. V každém případě jde o solidně zdokumentovanou expedici do míst, kam ještě civilizace nedosáhla. Příroda stejná jako před tisícovkami let. Lezení po převislých stěnách, prodírání se neprostupnou džunglí, skákání po kamenech a slaňování... prostě pravé dobrodružství.(14.11.2008)

Popredná priečka v dobrodružných dokumentoch. Toto bola vskutku paráda. Zaujímavé, náučné, neskutočne napínavé a citlivo zakončené na záver. Úvodné a záverečné myšlienky boli síce jednoduché, no mali svoju hĺbku a presne vystihovali podstatu toho, čo chceli povedať. Navyše celé to bolo dokonale prerozprávané, sprievodný hlas Mariána Geišberga ma neskutočne napĺňal uspokojivým pocitom hovoreného slova a presne vystihoval atmosféru a to, čo sa momentálne vo filme dialo. 95%.(24.11.2008)

S úžasom a obdivom hodnotím ďalšiu akčnú Barabášovú expedíciu do sveta neprebádaného.... Už prežil v divokých tropických pralesoch, prelúskal náročnú rieku OMO na nafukovacom rafťáku, vydáva sa do podmienok na hranici prežitelnosti, skúša všetko, čo prevyšuje 5 stupeň obtiažnosti terénu a ešte aj filmuje. WAAAW!!! Točí všetko to, čo je krásne a zaváňa extrémizmom a unikátnosťou. A tešila som sa, čo tentokrát ponúkne.Aj Amazonia Vertikal spĺňa všetky spomínané atribúty. Cez brutálne akčnú výpravu ponúka nádherný pohľad na nezabudnuteľné okamihy, ktoré nemajú konkurenciu. Pekný päťbodový extrémistický audiovizuál.(7.5.2007)

Dal by som 4 ale jedna naviac za nahatú danku :/(17.12.2008)