Hvězdné války podle Turka

(neoficiální název)
  • Turecko Dünyayı Kurtaran Adam (více)

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii zuřila za hudby a záběrů vykradených z Hvězdných válek vojna mezi zlým diktátorem se zlatou papírovou helmou a dvěma pohlednými frajerskými stíhači ovládajícími bojové umění a la Douglas Fairbanks. Diktátor a jeho robot s majáčkem byli ale silní, velmi silní a tak museli oba hrdinové po nouzovém přistání na planetě zotročované diktátorovou armádou masopustních masek, chci říct příšer, nejdřív podstoupit tvrdý trénink zahrnující tlučení holýma rukama do skal a kopání do balvanů, ale především spoustu skákání na trampolíně a teprve potom se mohli vydat definitivně zúčtovat se zlem. Ať je provází síla!

Kultovní ultralevná odpověď na Star Wars, kterou má na svědomí doma uctívané enfant terrible tureckého filmu režisér Cetin Inanc. V hlavní roli populární turecký herec (a autor scénáře), bývalý cirkusák Cuneyt Arkin. (choze)

DeLaMorte

Tak tento film lze ohodnotit dvěma způsoby..buď plný počet a nebo odpad..volím plný počet,protože něco tak ulítlého a nemožného jsem snad nikdy neviděl!Absolutní nářez s vykradenými scénami ze Star Wars..hudbou Iniana Jonese atd... podobných věcí pohromadě jste fakt ještě nikde neviděli!Naprostá akční šílenost!Výborný hlavní dva hrdinové co skvěle ovládají Kung Fu Star Wars!! ()

PfefferSalz

Je to oheň, který vám ohřívá brouky, je to voda, která vás osvěží po těžkém souboji v přeskakování, je to papundeklový meč, kterým spasíte svět, je to moderátorka televizních novin, která se jenom usmívá, je to mluvící automat na kávu, který nevaří kávu, je to mumie s ukopnutou hlavou, která má schopnost explodovat, je to mimozemský medvěd, který má místo hlasivek řiť, je to Dünyayı Kurtaran Adam. ()

MsUtahraptor odpad!

Stupidní "zápletka", mizerné masky s toaleťákovými mumiemi v čele, celé scény přímo "vypůjčené" ze Star Wars, hudba (i) z Indiana Jonese, trocha muslimské propagandy a sekvence "Já na středoškolském tělocviku" občas simulující jakousi zvláštní formu souboje. pozn. (pro případné "příště"): Nesledovat po třech dnech strávených na AO3. Jsem si jista, že to NEMÁ mít žádný homosexuální podtext. ()

BluT odpad!

Nezvládl jsem to dokoukat. Neměl jsem jedinej důvod. Film je obšlehlej, nudnej, HNUSNĚ sestříhanej a story stojí za ... Možná ale chápu, že se z toho může stát "kult", protože lidi jsou divný a divný věci je přitahujou. P.S. Ale ty vole. Jejich trénink je naprosto dokonalej a legendární. To jediný doporučuju z celýho filmu vidět. ()

NICOX

Věřte nebo ne, dostala sem tenhle film pod stromeček od bráchy. A to z toho důvodu, že věděl, že jinak mě nedonutí se na to podívat. Přesto, že sem aspoň trochu věděla do čeho jdu... nechápu, nechápu, nechápu.... a už vůbec nechápu, jak ti dva to mohli odehrát s naprosto vážnou tváří. A samozřejmě - ať žije trampolína. Btw u Mattyho komentáře sem málem umřela... já měla asi čtyři záchvaty smíchu za sebou... protože on to vystihl naprosto dokonale. 60 % ()

wooozie odpad!

DOKONALÉ bych řekl, kdyby to bylo bráno jako parodie nebo alespoň komedie, ale jelikož je to bráno evidentně naprosto vážně, tak člověk musí opravdu dost přemýšlet jestli je vůbec možné natočit něco takového jako je toto. Už dlouho jsem se tak nezasmál jak této "parodii" na všechno. Závěrečný souboj, kdy je rozpůlen král... to jsem opravdu ještě neviděl, stejně jako mnoho dalších neuvěřitelných scén (hlavně ten výcvik s kameny, to jsem se opravdu zasmál). Celkově je to opravdu unikát, nemůžu jinak než 0% ()

B4TM4N

Turecký dar světové kinematografii, za který by se nemusel stydět ani Ed Wood. Princip výstavby filmu ála Pejsek s Kočičkou vaří dort zde funguje velmi dobře: vykradené záběry bitev stíhaček ze Star Wars na začátku vystřídá skalní město s asi třemi opakujícími se exteriéry, kde střídavě dochází k bitvě mezi chlupatými stvůrami jako vystřiženými z vystoupení dramatického kroužku ZUŠ a hlavními hrdiny, kteří se prezentují hlavně údery obouruč (ve stylu přitahování barmanovy pozornosti plácáním do stolu) a skoky na trampolíně (kterou se šikovnému kameramanovi podařilo nezahrnout do záběru, takže hranáči působí velmi atleticky). Svižné souboje podpoří během filmu asi 10x známý motiv z Indiany Jonese, a nechybí ani J. S. Bach. Kosmicky všeobsažnou formu podtrhují nadčasově napsané dialogy, ve kterých si málokteré 3 po sobě jdoucí věty navzájem neodporují. Naprosto brilantní jsou pak humorné glosy hlavních herojů, které slouží jako výborná ukázka suchého tureckého humoru. Věta: "Nepřátelé? Ti bývají tak nevrlí! Dal bych přednost dámám v minisukních!", pronesená uprostřed ukradených záběru z bitvy o Hvězdu smrti v prostřihu na fešného cařihradského skoroherkula, za nějž je na plátno promítán jíný výstřižek z Hvězdných válek mě po pár pivech úplně odrovnala. A takovýchto košilatých vtipů mají hlavní protagonisté celou zásobu, a věřte, že kdyby Fox Force Five měla TYHLE vtipy v zásobě, rozhodně by neskončila pouze u pilotu. ()

DocBrown

Opravdovy narez, ktery se musi videt ! Jeste ze je Turecko v NATO a jejich supermani nas mohou chranit, protoze ani ti americti jim nesahaji po kotniky. A kdyz ten Singeruv Superman ukradl hudbu z toho praveho Supermana, proc by nemohli Turecke hvezdne valky ukrast hudbu z Indiana Jonese ? K tomu pak scen z Hvezdnych valek, zaporaka z Flashe Gordona, prisery a bojove sceny z Power Rangers ...ehm, on je tento film vlastne starsi. Takze vidite, slavni Power Rangers urcite cerpali z tohoto skvostu. A musim rict, ze trenink Rockyho ze vsech jeho filmu dohromady se nevyrovna zdejsimu treninku s kameny. Kazdopadne me tento film pobavil nez ty nove vyblitky George Lucase, ale plny pocet dat nemuzu, protoze se tu najde i dost nudnych mist. ()

provitamin

málokedy čítam komentáre pred zhliadnutím filmu, ale pri tomto filme ma práve komentáre prilákali, aby som si ho pozrel. pravdu povediac, čakal som väčšiu zábavu, ale taktiež sa to mohlo skončiť aj horšie. hlavne že Zem ostala zachránená :) ()

Jorge-Z odpad!

Sorry, ale tohle byla taková sračka a to mi stačilo pouze pár záběrů. I když je film hrozný, tak se na něj většinou dodívám, ovšem zde to nejde. Odpad všech odpadů co jsem kdy mohl vidět. ()

Standito

Hopsajúci hrdina, vykrádanie najhrubšieho zrna, opakujúce sa zábery, plyšové kostýmy, papundeklové kulisy. Triková stránka je neuveriteľne mizerná (teda ak sa to vôbec dá nazvať trikmi) a strih je tak sračkový, že sa to ľudským jazykom ani nedá popísať. To by aj slepý lepšie natočil, a to by sa nemusel ani snažiť. Dávam zbabelé 2*, pretože som sa medzi odpadom a 5* stále nevedel rozhodnúť:) Oproti tomuto majú aj filmy Eda Wooda hlavu a pätu a to myslím bez akejkoľvek irónie. ()

unagi odpad!

Hviezdne vojny, Indiana jones, planeta opíc....NIE to je Dünyayi kurtaran adam! Dostali ma tie efekty, dostali ma bitky, ktorímy sa vypracoval sám s tým že odkopával šutre takou silou, že vybuchovali po náraze. Maskér musel mať málo zaplatené, ale herci a ich herecké výkony!!! Cüneyt Arkin turecký rambo, ktorý dobil rukami celú armádu plišákov....veľa som sa nasmial, ale jeden z mojích obľúbených filmou....treba vidieť !!! bolo mi povedané :,, film hodnotím na odpad!, ale je to film, ktorí si zaslúži 5* ! " nepochopil som to...ale po pozretí mám rovnaký názor ako Z0oMb3E! ()

TERRORDROME

No! Vždy keď už si myslím, že som videl tú najväčšiu debilinu pod slnkom, príde niečo ešte debilnejšie čo ma vyvedie z omylu. Ak som ešte pred nedávnom považoval za vrchol filmovej demencie snímok Robot Monster, tak momentálne u mňa kraľuje táto turecká chujovina. A podobne ako u Robot Monster aj v tomto prípade je ťažko pochopiteľné ako mohol niekto niekedy niečo také myslieť vážne. Na úvod, hned po hnusných, pastelkami malovaných titulkoch nám komentujúci hlas vysvetlí zápletku. Zlý čarodejník chce zničiť zem, ale tú chráni štít z molekúl mozgov a on sa cezoň nemôže dostať, pretože žiaden mozog nemá, čo sám zaklincuje výrokom - KEĎ BUDEM MAŤ MOZOG, OVLÁDNEM SVET!!! No, bude to zrejme pravda. Nasleduje scéna vesmírnej bitky, v ktorej vidíme hlavy dvoch pilotov, ktorý sú akože v stíhačkách a za nimi sa náhodne a nezmyselne premietajú zábery zo skutočných Star Wars. Sú zostrelený, čo sa prejaví tak, že po zábere na akýsi výbuch vystrihnutý bohvie odkiaľ sú obaja zahrabaný v piesku. Nechýba scéna v bare plnom exotov s maskami kúpenými vo výpredaji v škôlke. Uvidíme tu gumového číňana, gumového čerta, gumového kanibala a čosi medzi gumovým vodníkom a gumovou bosorkou. Korunujú to rôznofarebný plyšový medvedi a obluda čo má miesto pazúrov špagáty. Súboj so spomínanou obludou potom prebieha tak, že turecký hrdina okolo nej a cez ňu skáče na trampolíne a ona len čučí ako jehovista na vchodové dvere. Máme tu aj nepostrádatelnú tréningovú sekvenciu, v ktorej hrdinovia boxujú do skál, jeden behá s balvanmi priviazanými k nohám a druhý zasa kope do šutrov ako do lopty a tie po dopade explodujú ako granáty. Predovšetkým však neustále skáču na trampolíne v tých istých, dokola sa opakujúcich záberoch Potom musia získať papundeklový meč, polystyrénový mozog v krabici a zmlátiť tanečníkov elektroboogie. Čo sa týka onoho zlého čarodejníka, ten počas filmu nerobí nič iné len sa chvastá akými nepredstaviteľnými silami vládne, že je nesmrtelný, neporaziteľný a že doští najďalej zo všetkých. Finálna bitka plná roztrhaných plyšových medveďov je skutočným náporom na močový mechúr diváka, ktorý sa v tej chvíli krúti od smiechu ako červík. Spomenul som už múmie a robota čo vyzerá ako párok v rohlíku? Tak tí sú tam tiež. Keď potom turecký geroj začal masakrovať zlého čarodejníka, vážne som myslel že sa mi stane nehoda spojená s únikom fekálií. Skrátka že sa doseriem. Možno som to ale iba zle pochopil, vážne by som sa nedivil keby vyšlo najavo že to v skutočnosti nie je film, ale celovečerná reklama na turecký cirkus. Záverom by som chcel poďakovať turkom, svätému otcovi a príšerám z pluta, že mi umožnili zúčastniť sa. ĎAKUJEM! ()

Spacecore

Sebelepší režisér něco takového natočit nedokáže.. Hodně se nasmějte, popláčete a budete v šoku od začátku do konce. ()

McFee odpad!

Pár tipů jak natočit podobný skvost: Předně se absolutně netrapte autorskými právy, půlku filmu vyplňte scénami momentálních hitů světové kinematografie. Ty samozřejmě nemusíte nikde složitě shánět, několikrát kopírovaná VHS natáčená z televize spolu s barevným filtrem bohatě postačí. A i zde platí čím víckrát tím lépe, tudíž tu stejnou scénu dejte do filmu na náhodná místa alespoň 20x. to stejné s hudbou. Tu vložte do filmu přímo z magnetofonu umístěného za kamerou. Důležitá je určitě také akce, tu obstaráte totálním zmatením diváka pomocí co vteřinu se střídajících záběrů na hlavního hrdinu, který svým osobitým stylem neustále buší do plyšáků okolo. Nepodceňujte ani komparz, v nejbližším restauračním zařízení vyhledejte někoho kdo se bude ochoten navléct do kostýmu červeného medvěda, který jste si předtím vypůjčily z dětského karnevalu. Nečeš ho umístěte na kopec kde bude skákat a máchat rukama než mu praporkem naznačíte že se má svalit na hrdinu který mu potom zručně usekne obě tlapy, které do něj posléze zabodne. Dialogy musí být samozřejmě vtipné a i v celém tak vážném filmu nic nezkazíte dávkou ironie. A teď to hlavní. Do filmu použijte co nejvíce scén, jak hlavní hrdina skáče na trampolíně např. spolu s 2 balvany připevněnými k nohám, které krom jiného může metat po protivnících tak aby vybouchly, nebo do nich může holýma rukama do omrzení bušit. ()

yarrod odpad!

Tohle byl opravdu zážitek... Možná že úplně nedoporučuji doprostřed zkouškového (kdy jsem to viděl já). Naprosto dokonale vám to vygumuje hlavu. Ještě pět minut po konci jsem s otevřenou pusou zíral na obrazovku. Pochopit děj, kulisy, herecké výkony... O tom to není... Snad jen... Mám dojem, že za každou minutu filmu mi inteligenční kvocient klesl minimálně o jeden bod. ()

Klay odpad!

Koukat se na to skoro nedá, jaká je to už po půlhodině nuda. Ovšem nuda s několika geniálními momenty (odvrácení útoku na vesnici, trénink, "světelný meč", závěrečný souboj s bezpočtem utržených končetin,...). ()

Ricky_CZ

Miluju brak, Plan 9 jsem viděl až do konce, ale na tohle jsem nebyl připraven. Tohle je moc, tohle je mnohem dále. Tohle je totiž opravdu umění. Na to se nedá dívat v normálním stavu. Psycho! Mazec! Kult! ()