Mezi světy

USA / Mexiko, 2005, 79 min

David Ocanas

Josh Noyes
  • Andersis

Po odpadovém začátku se film vyhoupl na dvě :)(12.12.2010)

• gudaulin

Snímek, který bude mít oprávněně dost protichůdná hodnocení - v tomhle případě záleží na tom, jak komu taková halucinogenní záležitost sedne. V mém případě to byla špatná volba a po nějaké době jsem o osud Nadine ztratil jakýkoli zájem. Film založený spíš na atmosféře a hře na tajemno než na příběhu. Řekněme, že jde o jakýsi pokus o Lynchův filmový styl s tím, že oproti Lynchovým vrcholným dílům mi tady schází filmařská virtuozita. Nenaštvalo mě to sice tak jako Hopkinsův Slipstream, ale taky mě to v žádném ohledu neuspokojilo. Předchozí tápání v oparu mysteriózna vysvětlí až poslední scéna filmu, a to už bylo pro mě příliš pozdě. Celkový dojem: 25 %.(4.1.2011)

Béčkovost se Mezi světy nedá upřít, takže nečekejte žádné zázraky, především co do kvality jak vizuální, tak i zvukové a možná i další:-) Hlavní síla tkví ve slušném příběhu a nakonec i pointě, které se ještě teď snažím přijít na kloub:-) "WHERE THERE IS LOVE, THERE IS LIFE" 68%(12.11.2008)

• klima777

Od začátku je jasné, o co půjde. Další NDE film. Vzhledem k faktu, že v Mexiku celkem vzkvétá kult Santa Muerte, dalo se z tématu "vytřískat" mnohem více. Celý počin však působí neuvěřitelně amatérsky, ba otravně. Prostě mu "čouhá sláma z bot". Hlavně v okamžicích, kdy chce zaujmout. Čitelné až běda a v několika chvilkách dokonce nechtěně úsměvné (dohadování ohledně domu, založení rodiny atp.). Podobných, ale kvalitnějších záležitostí je spousta. Duše prý jede zpátky vlakem (nicméně v Tijuaně nejspíš nestaví).(12.12.2010)

"Kde je láska, je i život."(19.12.2010)