poster

Mezi světy

 • USA

  Between

 • Slovensko

  Stratená

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Mexiko, 2005, 79 min

Režie:

David Ocanas

Střih:

Josh Noyes

Kostýmy:

Diah Wymont
(další profese)
 • Rodriguez
  ****

  "Kde je láska, je i život."(19.12.2010)

 • klima777
  *

  Od začátku je jasné, o co půjde. Další NDE film. Vzhledem k faktu, že v Mexiku celkem vzkvétá kult Santa Muerte, dalo se z tématu "vytřískat" mnohem více. Celý počin však působí neuvěřitelně amatérsky, ba otravně. Prostě mu "čouhá sláma z bot". Hlavně v okamžicích, kdy chce zaujmout. Čitelné až běda a v několika chvilkách dokonce nechtěně úsměvné (dohadování ohledně domu, založení rodiny atp.). Podobných, ale kvalitnějších záležitostí je spousta. Duše prý jede zpátky vlakem (nicméně v Tijuaně nejspíš nestaví).(12.12.2010)

 • gudaulin
  *

  Snímek, který bude mít oprávněně dost protichůdná hodnocení - v tomhle případě záleží na tom, jak komu taková halucinogenní záležitost sedne. V mém případě to byla špatná volba a po nějaké době jsem o osud Nadine ztratil jakýkoli zájem. Film založený spíš na atmosféře a hře na tajemno než na příběhu. Řekněme, že jde o jakýsi pokus o Lynchův filmový styl s tím, že oproti Lynchovým vrcholným dílům mi tady schází filmařská virtuozita. Nenaštvalo mě to sice tak jako Hopkinsův Slipstream, ale taky mě to v žádném ohledu neuspokojilo. Předchozí tápání v oparu mysteriózna vysvětlí až poslední scéna filmu, a to už bylo pro mě příliš pozdě. Celkový dojem: 25 %.(4.1.2011)

 • Gilmour93
  *

  Nekonečný díl Věřte nevěřte, mysteriózní jak věšení záclon a protkaný oplodňujícím voicem Ernesto Čekana, který už za svou kariéru namluvil nejmíň polovinu obyvatel Latinské Ameriky. Muži se zabaví civěním na prsa hlavní hrdinky, ženy si u toho můžou plést pončo. Dříve, nebo později se stejně každý dostane mezi dva světy. Bdělý stav a hluboký spánek.. A zápletka? V mexické Tijuaně jsou Mexičani a taky jedna Američanka, které lehce hrabe a vy si celou dobu říkáte, jestli se to nemělo spíše jmenovat Mezi ploty. Duchařský finiš však prozradí, že všechno bylo úplně jinak a nastane lítost, že nezůstalo jen u pomatené mysli, protože chudák Charón by si z těch keců okolo a prstu vycucaného konce přivázal traverzu na záda a skočil šipku v nejhlubším místě řeky Styx..(13.12.2010)

 • Andersis
  **

  Po odpadovém začátku se film vyhoupl na dvě :)(12.12.2010)

 • - Jose Yengue získal od Image Foundation cenu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

 • - David Ocanas soutěžil o Cenu velké poroty na filmovém festivalu Sundance v kategorii nejlepší drama. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace