Mezi světy

USA / Mexiko, 2005, 79 min

David Ocanas

Josh Noyes
  • Terva

Až moc ukřičené, nesourodé a nazáživné.(9.6.2012)

• Gilmour93

Nekonečný díl Věřte nevěřte, mysteriózní jak věšení záclon a protkaný oplodňujícím voicem Ernesto Čekana, který už za svou kariéru namluvil nejmíň polovinu obyvatel Latinské Ameriky. Muži se zabaví civěním na prsa hlavní hrdinky, ženy si u toho můžou plést pončo. Dříve, nebo později se stejně každý dostane mezi dva světy. Bdělý stav a hluboký spánek.. A zápletka? V mexické Tijuaně jsou Mexičani a taky jedna Američanka, které lehce hrabe a vy si celou dobu říkáte, jestli se to nemělo spíše jmenovat Mezi ploty. Duchařský finiš však prozradí, že všechno bylo úplně jinak a nastane lítost, že nezůstalo jen u pomatené mysli, protože chudák Charón by si z těch keců okolo a prstu vycucaného konce přivázal traverzu na záda a skočil šipku v nejhlubším místě řeky Styx..(13.12.2010)

Hodně rozporuplný film. První polovina byla celkem o ničem, ale potom už to bylo jiné kafe. Čím dále se příběh posouval, tím víc jsem se do něj zažral. Pokud budete mít příležitost, tak se na tenhle kousek určitě podívejte.(16.6.2010)

Síce som sa spočiatku nemohol zbaviť pocitu veľmi lacného béčkového filmu (hlavne vystupovanie a oblečenie hlavnej hrdinky v Mexiku ma dráždilo - avšak nie v tom zmysle, ako by som chcel :)), postupom času najmä vďaka deju ma film zaujal, a spravil som dobre, keď som vydržal až do konca. 65%(6.6.2009)

• klima777

Od začátku je jasné, o co půjde. Další NDE film. Vzhledem k faktu, že v Mexiku celkem vzkvétá kult Santa Muerte, dalo se z tématu "vytřískat" mnohem více. Celý počin však působí neuvěřitelně amatérsky, ba otravně. Prostě mu "čouhá sláma z bot". Hlavně v okamžicích, kdy chce zaujmout. Čitelné až běda a v několika chvilkách dokonce nechtěně úsměvné (dohadování ohledně domu, založení rodiny atp.). Podobných, ale kvalitnějších záležitostí je spousta. Duše prý jede zpátky vlakem (nicméně v Tijuaně nejspíš nestaví).(12.12.2010)