Mezi světy

USA / Mexiko, 2005, 79 min

David Ocanas

Josh Noyes
  • Gilmour93

Nekonečný díl Věřte nevěřte, mysteriózní jak věšení záclon a protkaný oplodňujícím voicem Ernesto Čekana, který už za svou kariéru namluvil nejmíň polovinu obyvatel Latinské Ameriky. Muži se zabaví civěním na prsa hlavní hrdinky, ženy si u toho můžou plést pončo. Dříve, nebo později se stejně každý dostane mezi dva světy. Bdělý stav a hluboký spánek.. A zápletka? V mexické Tijuaně jsou Mexičani a taky jedna Američanka, které lehce hrabe a vy si celou dobu říkáte, jestli se to nemělo spíše jmenovat Mezi ploty. Duchařský finiš však prozradí, že všechno bylo úplně jinak a nastane lítost, že nezůstalo jen u pomatené mysli, protože chudák Charón by si z těch keců okolo a prstu vycucaného konce přivázal traverzu na záda a skočil šipku v nejhlubším místě řeky Styx..(13.12.2010)

Hodně rozporuplný film. První polovina byla celkem o ničem, ale potom už to bylo jiné kafe. Čím dále se příběh posouval, tím víc jsem se do něj zažral. Pokud budete mít příležitost, tak se na tenhle kousek určitě podívejte.(16.6.2010)

• sona123

Bože můj, kolik filmů se ztracenými lidmi v Mexiku už jsem viděla? Už jsem jak ten detektiv ve snímku....no, pro mě tuctové béčko, které přišlo o můj zájem brzy v prvních minutách.(3.6.2012)

"Kde je láska, je i život."(19.12.2010)

• Andersis

Po odpadovém začátku se film vyhoupl na dvě :)(12.12.2010)

• - Jose Yengue získal od Image Foundation cenu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

• - David Ocanas soutěžil o Cenu velké poroty na filmovém festivalu Sundance v kategorii nejlepší drama. (Terva)