Mezi světy

Scénografie:

Candi Guterres

Kostýmy:

Diah Wymont

Síce som sa spočiatku nemohol zbaviť pocitu veľmi lacného béčkového filmu (hlavne vystupovanie a oblečenie hlavnej hrdinky v Mexiku ma dráždilo - avšak nie v tom zmysle, ako by som chcel :)), postupom času najmä vďaka deju ma film zaujal, a spravil som dobre, keď som vydržal až do konca. 65%(6.6.2009)

Béčkovost se Mezi světy nedá upřít, takže nečekejte žádné zázraky, především co do kvality jak vizuální, tak i zvukové a možná i další:-) Hlavní síla tkví ve slušném příběhu a nakonec i pointě, které se ještě teď snažím přijít na kloub:-) "WHERE THERE IS LOVE, THERE IS LIFE" 68%(12.11.2008)

• gudaulin

Snímek, který bude mít oprávněně dost protichůdná hodnocení - v tomhle případě záleží na tom, jak komu taková halucinogenní záležitost sedne. V mém případě to byla špatná volba a po nějaké době jsem o osud Nadine ztratil jakýkoli zájem. Film založený spíš na atmosféře a hře na tajemno než na příběhu. Řekněme, že jde o jakýsi pokus o Lynchův filmový styl s tím, že oproti Lynchovým vrcholným dílům mi tady schází filmařská virtuozita. Nenaštvalo mě to sice tak jako Hopkinsův Slipstream, ale taky mě to v žádném ohledu neuspokojilo. Předchozí tápání v oparu mysteriózna vysvětlí až poslední scéna filmu, a to už bylo pro mě příliš pozdě. Celkový dojem: 25 %.(4.1.2011)

Hodně rozporuplný film. První polovina byla celkem o ničem, ale potom už to bylo jiné kafe. Čím dále se příběh posouval, tím víc jsem se do něj zažral. Pokud budete mít příležitost, tak se na tenhle kousek určitě podívejte.(16.6.2010)

• Gilmour93

Nekonečný díl Věřte nevěřte, mysteriózní jak věšení záclon a protkaný oplodňujícím voicem Ernesto Čekana, který už za svou kariéru namluvil nejmíň polovinu obyvatel Latinské Ameriky. Muži se zabaví civěním na prsa hlavní hrdinky, ženy si u toho můžou plést pončo. Dříve, nebo později se stejně každý dostane mezi dva světy. Bdělý stav a hluboký spánek.. A zápletka? V mexické Tijuaně jsou Mexičani a taky jedna Američanka, které lehce hrabe a vy si celou dobu říkáte, jestli se to nemělo spíše jmenovat Mezi ploty. Duchařský finiš však prozradí, že všechno bylo úplně jinak a nastane lítost, že nezůstalo jen u pomatené mysli, protože chudák Charón by si z těch keců okolo a prstu vycucaného konce přivázal traverzu na záda a skočil šipku v nejhlubším místě řeky Styx..(13.12.2010)

• - David Ocanas soutěžil o Cenu velké poroty na filmovém festivalu Sundance v kategorii nejlepší drama. (Terva)

• - Jose Yengue získal od Image Foundation cenu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)