Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

Rokle

Možná pro někoho až moc pozitivní snímek bez ostrých hran (dá se říct, že všichni jsou hodní a ochotní), zato s dávkou humoru, který pramení z příjezdu novozélandského "návštěvníka" Munroa do USA. Hopkins konečně našel roli, po které si vzpomenete, že dokáže vytáhnout i něco víc než jen v poslední době standardně hrajícího dědulu. Památnou postelovou hlášku "i se starým banjem se dají zahrát dobré songy" si budu pamatovat dlouho :) ()

boul

10* minimálně!! tento film ve mě nechal moc a rád si ho vždy pustím.. A Hopkins to zahrál bravůrně, je to napínavé, vtipné akorát a konec na kapesník.. + rychlé motorky a auta, moje oblíbené,... jeden z mých nejlepších životopisných filmů. 100% spokojenost při každém shlédnutí ()

Wargoo

Film je sám o sebe krásny, príbeh inšpirovaný životom a jeden veľký charizmatický klenot medzi hercami.. Žijúca legenda, a môj obľúbený Anthony Hopkins. Aj vďaka nemu je Worlds fastest indian nezabudnuteľný film. Ak má človek cieľ, ktorý chce v živote dosiahnuť, nič by mu nemalo stáť v ceste naplniť ho ! 5*****, 82,922% ()

Rockerman

Překvapivě dobrý film o zarputilém a tvrdohlavém staříkovi, který propadl rychlosti a svému," na koleně" upravenému motocyklu "Indián". Děj je prokládán dost vtipnými hláškami a ani o dojemné scény není nouze. Velký sen, zúčastnit se rychlostních závodů v Americe se Burtovi, po strastiplné cestě až z Nového Zélandu, nakonec plní. Zvládá to hlavně svým věčným optimismem a správnému přístupu k životu. Jistě se tu najdou i nějaké chyby, ale já se pobavil a proto hodnotím nadprůměrně. ()

GOREGASM

Vynikající road movie líčící nezlomnou touhu a odhodlání Burta Munroa v lahůdkovém podání Sira Anthonyho. Přiznám se, že mě Roger Donaldson od první minuty doslova vcucl do "svého" příběhu a já celou dobu držel Burtovi palce, aby se dočkal svého vytouženého cíle. Navíc, jestli mají všichni Novozélanďani takový prima naturel jako je prezentován Burt Munro, tak už vím, kam emigrovat. 85% ()

Olík

Lehce zidealizované, ale díky tomu mile lidské životopisné drama o plnění celoživotních snů s televizním lookem a šaramantním Anthony Hopkinsem v roli rychlostního rekordmana Herberta Jamese „Burta“ Munroova, na svém motocyklu Indian Scout z roku 1920 vjede do srdce i toho nejzarytějšího škarohlída. Film je postaven na tom, že tomu v rychlosti zajatému podivínovy nejde jinak než držet všechny palce a na tuhle benzínem čpějící nudli utáhli i mě. Učebnicová ukázka jak jedna malá „one důchodce show“ dokáže bez vagónu dolarů a rádoby uměleckých postupů sdělit velké poselství. „běž Forreste, běž“…..pardon „jeď Burte, jeď“. ()

Ombak▼Penari

Velmi pěkný film, který vás nebude ani na minutu nudit. Antony Hopkins výborný, ačkoliv pro tuto roli nemusel tahat z rukávu zrovna esa. Film o jednom starém bláznovi, co si chtěl splnit svůj sen a šel tomu vstříc, ať se dělo cokoliv. Krásný film. ()

martiňák

Film by si zaslouzil 3,5 hvezdicky, ale o trosku bliz ma ke trem nez ke ctyrem. Na filmu je zvlastni, mozna az divne, ale taky trosku zajimave, jakym zpusobem je vypraven. Vypraveni zobrazuje udalosti 100% presne chronologicky jak sly po sobe a je bez jakehokoliv dejoveho prekvapeni, zlomu nebo zvratu a tim padem i bez napeti (s vyjimkou zaveru), coz misty prinasi nudu. Netypicke taky je, ze postavy spolu komunikuji jen vecne a rovne bez jakekoliv nadsazky, dvojsmyslu ci postranich umyslu, coz tak v jinych filmech ani v zivote nebyva. Casto jsou take vysloveny veci, ktere se bezne nevyslovuji, napr. kdyz si hlavni hrdina o vyfuk popali nohu, podiva se na ni a rekne: Pekne jsem si popalil nohu. Ale jak jsem psal, styl vypraveni na 1. pohled pusobi zvlastne, mozna az diletantsky, na druhy pohled zajimave, takze neni vylozene jeho slabou strankou. Pozitivem filmu je charismaticky Anthony Hopkins coby 100% originalni a za vsech okolnosti svuj motocyklovy zavodnik, prijemna pohodova atmosfera a zajimavy pribeh. ()

Yomega

Bohužel jsem udělal velkou chybu a to, že jsem měl od filmu přiliž velké očekávání. To se mě bohužel vymstilo. Dost dlouhé a roztahané a režijně ne moc dobře zvládnuté. Přesto nemůžu říci, že se mě film nelíbil. Herecké mistrovství Anthonyho Hopkinse a fakt, že příběh byl natočen podle skutečné události výslednému dojmu hodně napomáhá. Můj názor na film je stejný jako názor uživatele Tom Hardy. Tři až čtyři hvězdičky. ()

savage3303

Moc pekný filmíček so skvelou atmosférov. Pôsobí pozitívne a dej vás natolko upúta, že musíte dopozerať film. Anthony Hopkins je Pán herec. Všetko vyzerá dokonalo. Osobne mi tam chýbala aspoň jedna scéna, ktorá by ma dojola alebo inak by sa dotkla. Ale to by bolo už asi dokonalé. 4*. ()

darkreider

Hopkins je neskutočný sympaťák. Burt Munro je v jeho podaní tak dobrosrdečná a otvorená osobnosť, že si ju musí obľúbiť snáď každý. A na to, že ide o film o jednej veľmi rýchlej jazde je to dosť napínavé a kupodivu nenútene vtipné. Spokojnosť. Na prvý film na novom projektore som si vybral výborne. ()

Jeand´Boa

Příběh o někom, kdo si prožil vlastní sen...velice příjemný film, kterému však trochu ubírá ta skutečnost, jak vše hlavnímu hrdinovi vychází bez větších komplikací. Nevím, možná tomu tak skutečně bylo, ale je až záhadné, jak onomu "balíkovi" bez poznatků o velkém světě každý rád pomůže a nikdo jej nevyužije...pohádka, která však může tkováto být právě proto, že je založena na základě vyprávění právě onoho milého staříka, který se zlo vidět nesnaží a soustředí se spíše na pozitivní přístup k věci... ()

Stíba

Tenhle film má hodně společného s Příběhem Alvina Straighta. A stejně jako on je v mnoha částech hodně snový ale to nic nemění na tom, že je to nejen příjemný ale i moc dobrý film, které budu mít vždycky radši než dnešní americké teenage komedie a mnohé další. A Hopkins je tu mimochodem tradičně výborný. ()

bif

Nádherný film, jedna z nejlepších road movies vůbec. Úchvatně zahrané, skvěle zrežírované a bezchybně sepsané. Myslím, že mám nový oblíbený film :) ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)