Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

jokerik

Anthony Hopkins v roli jednoho z nejpříjemnějších filmových dědků se svéráznou životní filozofií. Tucet vtipných hlášek a dojemných okamžiků. Nemohu najít lepšího přídavného jména než: roztomilé. ()

Rill

Bert Munro dokázal přesvědčit okolí a sousedy, že nic není nemožné! Anthony Hopkins to zahrál na jedničku. Musím říct, že Bert měl pěkné bydlení... a zajímavý způsob zalévání citroníku... a vařit čas z vody kde před tím lil olovo, zajímavé! Občas jsem se i zasmál, například, u vyfouklého kola je defekt jenom na spodní straně :-D ()

Blazis34

Krásný lidský příběh s vidinou vysněné mety se vydařil. Burt Munro šel za svým snem nebojácně a cestoval kvůli tomu z Nového Zélandu až do amerického státu Utah. Není se pak co divit, že dostal vyjímku na startovní listině. I přes veškeré trable ve své peněžence i na svém motocyklu dokázal zdolat rychlostní rekord na motocyklech do 1000 ccm, který panuje dodnes. Happy end byl na světě a je to krásná věc, ale co se mi nejvíce líbilo, tak byla lidská solidarita, přátelskost (dá-li se to tak nazvat) a mírumilovost na cestě za Burtovým snem. Začalo to sbírkou ve své malebné vesničce, dále získání řady kamarádů a milenek cestou do Ameriky a končilo např. oceněním závodníka roku při akci rychlostních závodů. Právě tato vstřícnost druhých se mi nejvíc líbila, ale obávám se, že to dnes takto úplně nefunguje, že bychom nechali chlápka, kterého vidíme poprvé v životě nechat celou noc v dílně, pak přespat u sebe doma atd. Ale třeba tam někde v končinách se i toto vyskytuje. U nás moc ne. Jinak tento film se mi líbil, nese v sobě určité poselství a to se mi líbí. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

yazik

Neskutečně silný emotivní snímek a užasný herecký výkon A. Hopkinse, co více dodat. Rozhodně byste si film neměli nechat ujít. ()

Blongie

To je tak, když si někdo na "starý kolena" chce splnit svůj životný sen a jde si tvrdě za ním... Prostě nostalgovka... ()

mr.sulas

Překvapení za překvapením!Neustále jsem byl něčím překvapen!Co mě dostalo je to,že vždy mi u filmů vadí nedotahování příběhu a v tomto případě mi to "nedotahování" scén,příběhu,sedlo dohromady jak mé neoblíbenější puzzle!Skvělý film! ()

gu-staff

Tenhle film je přesně takový, jak se o něm mnohde píše. A to totiž LASKAVÝ. A toho jsem se bál, protože u většiny "laskavých" filmů vám to začne lézt krkem, až se z toho div nepozvracíte. Ale tady to vše nádherně kočíruje Hopkins, který z 80% tenhle film "udělal". Dvě hodiny utekly jako voda, a kdo nebyl ke konci dojatej je studenej jak psí čumák. ()

ijacobo

Výborný film s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, který mě přímo uchvátil. Tomuto snímku lze pouze vytknout až přílišně pozitivní a ochotné postavy. Přesto takovýto snímek v dnešní době není na škodu. ()

bonovox

Tento film vo Vás zanechá pohladenie na duši a to hlavne vďaka fenomenálnemu A.Hopkinsovi, uvolnenej atmosfére a krásnym scenériam. ()

mseet

Téměř pohádkový příběh o staříkovi, který cestoval přes půl světa, aby se stal nejrychlejším motorkářem na světě a splnil si tak svůj životní sen. Pořád přemítám, jestli 5* není moc, ale není - bylo to kouzelné, z velké části díky Anthonymu Hopkinsovi. ()

freEDelL

Tento film krásně ukazuje realitu. Prostě senioři jsou často podceňovaní a my "mladší" jim akorát říkáme, že to nezvládnou apod. V tomto filmu Anthony ukázal, že i se starší generací se musí počítat. Nic jiného než 5* si u mě tento film nezaslouží. ()

imaginer21

Vpodstatě jen taková příjemná jízda za snem, plná šťastných setkání a dobrosrdečných lidí, kterým se až při pohledu na reálný život divím. Vše plyne jako pohádka s dojemným koncem a člověk od toho taky nic neočekává. To by stačilo na průměr, ALE... když té roli novozélandského staříka žhnoucího po splněném snu sledujete Anthonyho Hopkinse, máte dojem, že vám touto tuctovou rolí chce říct každým niterným gestem mnohokrát víc. A než se nadějete, máte taky otevřené srdce. A když k tomu přičtete, že jde o příběh dle pravdivé události, tak prostě níž jít nejde... ()

Bornd

Úžasný film fakt! Neskutečný filmový zážitek. Anthony Hopkins zahrál fakt skvěle. Podle mně jeho nejlepší herecký výkon! Zezačátku jsem si myslel, že Burt je ten starý naivní fanatik co se stará jen o svůj sen, ale později to byl sympaťák, kterého si každý zamiluje. Nejvíc se mi líbilo jak přijel Burt do Ameriky a každý ho okrádal. Co dodat... Skvělý filmový zážitek. 90% ()

DansteR

"You live more in five minutes on a bike like this going flat out than some people live in a lifetime."...Dvěma slovy: Sportovní nádhera. Hopkins se stal na 120 minut skutečným Burtem Munroem za které dosáhl svého životního snu. Od chvíle co se člověk dostatečně dostane do děje (což je asi po prvních 30 minutách) se vytváří gradující až dojemná atmosféra a snad každý divák v napětí očekává jak to s Indiánem vlastně dopadne. I když je to vlastně "one man show" i zbytku obsazení si dost všimnete. Prostě nádhera od začátku až do konce. 90%...."If you don't go when you want to go, when you do go, you'll find you've gone." ()

Tomas_PO

Až neuveriteľne príjemný príbeh. Človek stále čaká, čo zlé sa v deji udeje, čo sa pokazí, kto koho zradí. No tento príbeh je presným opakom, kde každý pomáha a všetko sa na dobré obráti. Parádna oddychovka, skvelý Anthony Hopkins. ()

Radek273

Snímek, který poklidně a vlídně vypráví příběh o velkém snu, který došel svému naplnění. Anthony Hopkins tu přesvědčivě lidským způsobem ztvárňuje závodníka, který na sklonku života chce dokázat, co si právě zamanul a přes přehlížené nebezpečí se vrhá vstříc neznámému. Při sledování rozličných útrap hrdinových si nelze nevzpomenout například na snímek "Příběh Alvina Straighta" (1999), kde podobně svérázně a lehce přistupuje k jednotlivým etapám cesty i starý Alvin. Zkrátka oddychovka jak má být. ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)