Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

wipeout

Prekrásny príbeh o hľadaní cieľa tam kde ostatný už túto cestu nie sú ochotný podstupovať. O dôležitosti neoblomnej vieri aj keď s vedomím, že cieľ je možno nedosiahnuteľný, no ale veď keď stratíme vieru v hľadanie stratíme aj vlastný život."Keď nepôjdeš tam, kam chceš ísť, kedy vážne chceš, poznáš, že si umrel." Tento príbeh plný skúseností, ktoré so sebou prináša staroba proste nadchne a pritom nemusí citovo vydierať. Príbehy ľudí, ktorý viac dávajú a ešte nestratili vieru v základy ľudskej dobroty ma jednoducho nikdy neenchajú chladnými. Čo tento snímok s už bez tak nesmrteľným príbehom robí tak jedinečným je samotný Antony Hopkins, ktorého zjav a herectvo nachádza dokonalú synergiu so svojou (reálnou?) filmovou rolou. 4,5* ()

Fanucci

Film natočený bez nápadu a velice prvoplánově. Dokonalý, hodný a bezprostřední hrdina si jde za svým snem a šíří okolo sebe dobrou náladu, toleranci (viz transsexuál) a australskou pohodovost alá Krokodýl Dundee. Jestli tento film neuvidíte, o moc nepřijdete (snad jen pokud máte rádi Hopkinse, hraje zde výborně). ()

Frenegonda

A kolik jsi vlastně jel? no hrozně rychle... a co by se stalo kdybys při týhle rychlosti otevřel pusu? No, asi by mi to urvalo kalhoty na prdeli. ()

kagemush

Žili ,byli. Někteří z nás,co mají sen ,a splní si ho.Pak můžou říct,že byli,a že žili. A někdo říká umanutost,a já říkám radost. ()

Beagle

Svižná a téměř bezchybná (skoro jako ten jeho Indián) road movie z Nového Zélandu až na solné pláně Bonneville v Utahu s Anthonym Hopkinsem za řidítky. ()

balba

Kdo má rád příběhy okořeněny unikátním sportovním výkonem tak se mu tento film bude opravdu líbit.Má i skvělé herecké obsazení. ()

Muslicka

Příjemná roadmovie o cestě za životním snem, na které se vyskytuje spousta překážek, ale zároveň také spousta zajímavých lidí, kteří je pomáhají úspěšně překonat. ()

Martin741

Jeden z najlepsich filmov s oslnivym hereckym koncertom mojho najoblubenejsieho zijuceho herca : Anthony Hopkinsa. Pozitivny filmecek o tom, ako sa este stale oplati ist za svojim snom, a o tom, ze ludskost este nevymizla. 100 % ()

Garson

Film který mě velmi potěšil a ve kterém Anthony Hopkins opravdu lidsky zazářil.Na světě je mnoho snaživců,ale málo komu se povede stanovit dlouhodobé světové rekordy které se těžko překonávají jako je to v tomto případě u motocyklového závodníka Burtona Munroa nebo v českém podání u běžkyně "České Lokomotivy" Jarmily Kratochvílové jejíž světový rekord v běhu na 800 metrů nebyl dosud překonán a je královnou trati už 35 let.Anthonyho Hopkinse často navštěvuje kluk od sousedů a často mu pomáhá něco vylepšit a tak mu sem tam Anthony řekne nějaké to moudro jako třeba:"KDYŽ NESPLNÍŠ SVOJE TAJNÉ SNY DOPADNEŠ JAKO ZELENINA"(Pravdivá slova platná navěky).Jediné co mi na filmu přišlo přitažené za vlasy bylo surrealistické vykreslení Ameriky kde každý každému s nadšením pomůže a kde vdovy bez problému nechají přespat cizí chlápky ve svých postelích,ale tento detail neovlivní můj pozitivní názor na perfektně zpracovaný film. ()

bogomira

Výhradně pozitivní emoce ve vás zůstanou po skončení tohohle filmu. Sir Anthony má navíc tak neuvěřitelně nádhernej akcent, že to hladí uši. Pohodička. ()

marcek

V tomhle filmu ukázal Anthony Hopkins, že ještě nepatř do starého železa (i když mu je rovných 70let). Tenhle film se mi líbíl. Burt se s každým hned zkamarádil a to je hezký. Ještě víc mě zaujalo, že je to podle skutečné události ()

Petoss1

Majster Anthony Hopkins je skutočne výnimočný herec a celý film to dokazuje. Pri sledovaní som mu veril od začiatku do konca a držal som mu palce, je to typ filmu pri ktorom sa teším že to čo vidím je pravda a skutočnosť. Veľmi ale veľmi milé prekvapenie ktoré si budem dlho pamätať. 90% ()

Attta

Krásný film nejen pro chlapy nebo nadšence do motorek, protože z toho tématu dokázali tvůrci a herci vytlačit mnohem víc než by člověk čekal. Teď se přiznejte! Kdo z vás se do filmu zažral tak moc, že to s Burtem prožíval jak malé děcko?? Já rozhodně ano. Tohle je klukovský sen snad každého chlapa. Hrabat se v motorech, svoji píli dotlačit do cíle a ještě při tom procestovat kus států. Je tu jedno slovo, které film vystihuje asi nejvíc, ale bohužel mi ho z úst vzal můj oblíbený komentující Šakal, který ve svém komentáři použil slovo LIDSKÝ..... ()

4daPeace

Verdikt: Bravurně provedená road-movie, kde Vám ve 127 minutách proběhne před očima sen jednoho starého dědy, kterého všichni odepisují, všichni se mu posmívají, avšak ty samé lidi si dobrácký Burt Monroe v podání skvělého Anthonyho Hopkinse dokáže, svou upřímností, vtipem a snad i šarmem, získat na svou stranu. Nemůžete tomu starému Indiánovi nefandit. Shlédněte tento příjemný film a hurá si splnit nějaký vlastní a třeba i zdánlivě bláznivý sen... ()

DruidKarel

601. film: V poslední době bývá zvakem, že filmy s motoristickou tematikou stojí za hovno, což však není případem tohoto filmu. Skvělý příběh a herecký výkon Anthony Hopkinse, to je vlastně celý film. Tenhle stařík nám má toho ještě co ukázat. Film je skvělý a člověk se při jeho sledování neudí ani vteřinu. Skvělý po všech stránkách. 5* ()

starbrejkr

Rozhodně nemusíte být fandou rychlých kol či motorek, abyste si vychutnali tenhle film. Ona tady ta rychlost totiž není tak podstatná a popravdě řečeno mi i ty scény, kdy Indian jel na plný koule, připadaly kapku nereálný, případně špatně natočený - až moc to smrdělo digitálem. Nicméně vskutku o to až tak nejde, protože film je nejvíc vcelku netradiční road movie o postarším Novozélandanovi, který si přijel do Ameriky splnit svůj sen. Nejvíc dělá samotná jeho postava, protože Bert Munro byl evidentně člověk, který si hned svojí přímostí a bezelstností uměl získat každého - ať už to byli policajti, zkušební komisaři, týpci v hospodě nebo transvestita. Těžko si na tomhle místě představit někoho vhodnějšího než sira Anthonyho, který svým příjemným herectvím (nejvíc se tady svým výrazem blíží o kousek let staršímu Srdci v Atlantidě) postavě Berta Munroa dává ještě lidštější nádech. Možná maličko zklame, že co se týče stupňování příběhu, tak film ničím extra nepřekvapí (snad až na konec, který jsem já starý zloun čekal smutnější), ale koneckonců je to životopis, takže se nedá nic moc měnit. Samotnému Bertovi by se to jistě líbilo, určitě ne méně než mně, kterýžto dávám spokojené 4* ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)