Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiální text distributora)

J.Crusader

Pozitivní energie a nezdolný optimismus čiší z každé sekundy tohoto snímku. Anthony Hopkins v jedné ze svých nejlepších rolí člověka, který si jde za svým snem a všechny překážky, které mu osud staví do cesty, řeší s nadhledem, humorem a především laskavým lidským přístupem. Neskutečně příjemný a pohodový film a ke konci dokonce i trošku napínavý - ten, kdo nebude držet Burtovi všechny palce při jeho finální jízdě, tak asi vážně nemá srdce na správném místě. ()

cyglos

Kde je cíl, tam je cesta. Zabejčení, že nemůže být nikdy nejhůř, prochází celým filmem. Role A.H. je natolik přesvědčivá, že bych téměř uvěřil, že si ten závod zajel. Je nastavený stále do boje s osudem a nepohodou. Smyk namísto kola, improvizace s vyvážením motorky, namísto posečení trávníku vypalovaní. . .Komunikace s transsexuálem, kdy už skutečnost je naprostou banalitou, kterou není nutné nějak řešit. A nechtěl bych opomenout kameru. Pět bez výčitek. ()

mistr97

Velice příjemný film, tím spíše že mám sám rád motorky a rychlost. Sledování filmu mě těšilo a i když se některé situace zdály dost naivní, Burt nepůsobil trapně. Každý, kdo film viděl, určitě uzná, že Anthony Hopkins je pro roli Burta Munroa jako dělaný, takhle nějak jsem si ho po přečtení pár článků o něm představoval. Škoda je snad jen to, že děj nebyl ještě více založený na skutečných událostech, i beze změn by totiž jistě stál za to a byl neméně zajímavý a napínavý. ()

Fibonacci

Toto jednoducho fungovalo. a pekne postupne. skvelý príbeh a znamenitý hopkins. v uvode ma veľmi nezaujala jeho postava avšak každou minútkou ma strhával dej viac a viac. miestami mi tono pripomínal Pátroviča, ked stale videl, kde su chyby a čo neje dobre 😅😅 a zaver som prežival asi tak, ako si to režisér želal. krasne 4! ()

Marcimor

Jasně, že to není úplně podle skutečnosti, ale ten základ příběhu pravdivý je a dává filmu pořádné "koule". Protože to, co dokázal jeden novozélandský důchodce se opravdu jen tak nevidí. Je fakt, že Burta bych za souseda asi nechtěl, ale jinak před ním musím smeknout. Heslo "Kde je vůle, je i cesta" tento chlapík naplnil měrou vrchovatou, řekl bych. Navíc je to celé krásně natočené a A. Hopkins vynikající. Výborný film. ()

JohnnyCinema

Naprosto fascinující příběh inspirovaný skutečným příběhem nenechá nikoho chladným. Dokonalé ztvárnění hlavní postavy Anthony Hopkinsem si získá snad každého. Milovníci veteránů a motorismu si samozřejmě také přijdou na své. Je ale neodiskutovatelné, že filmový Burt Munro měl rád nejenom svůj motocykl, ale i lidi, které potkával na své cestě. Na tento laskavý a zároveň neuvěřitelný příběh se vždy rád podívám znovu a pokaždé se budu dobře bavit. ()

peproch

Především je to seniorský film, inspirační, motivační a tempem, zápletkami i vztahově. Pozdní věk je právě ten správný dokázat zdánlivě nemožné, překonat mnohé rekordy a přitom být stále věrný tomu, co se člověk naučil před padesáti lety. Burt 40 let vylepšoval svoji motorku vlastními silami, z NZélandu se konečně vydává do Utahu, A uspěje a věk mu jen pomáhá v tom, jak mu pomáhají druzí. Ve filmu je tedy hodně mávání a sportovní dokumentace vlastně jen jedna ale to přesně odpovídá požadavku na povahu filmu. ()

leafroller

Klidné tempo a vynikající pan Hopkins, to jsou hlavní atributy tohoto svědectví o vynikajícím člověku a pravém motorkáři. Ne vážně, kdykoli jedu na motorce a nějaký protijedoucí motorkář mě zdraví tím jejich pozdravem, zamýšlím se nad tím, kdo je "pravý motorkář". Maník, co má Harleye, kterého v květnu vytáhne a v září uloží? Nebo je to frajer na čínském skútru, co jezdí celoročně? Myslím, že tento film poskytuje jistou odpověď. ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (více)