Reklama

Reklama

Rituál

  • USA The Wicker Man (více)
Trailer

Obsahy(1)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (335)

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Překvapivě mi tento né moc ambiciózní remake přišel stravitelnější než originál z roku 1973 (který se mi mimochodem moc nelíbil), ale i tak se nejedná o nic víc než béčkový horor se solidním hereckým obsazením. Nové zpracování bylo převedeno do současnosti a ze skotského ostrůvku do USA, ale jinak se příliš neliší od původní verze. Nejlepší Wicker Man pro mě zůstává v podání Iron Maiden :-) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Oproti původnímu filmu je tenhle remake jen slabým odvárkem mysteriózního thrilleru. Přesto si myslím, že jde o průměrné dílo, které stojí především na slušném výkonu Cage a okopírovaném ději jenž byl místy po vizuální stránce i lepší než jeho předchůdce. Bohužel ono ''kouzlo'' originálu se jaksi vytratilo. Tenhle film stojí tak maximálně za dvě shlédnutí a pak od něj ruce pryč. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Angelo Badalamenti: 1. Corn Rigs ,2. The Landlord's Daughter ,3. Gently Johnny ,4. Maypole ,5. Fire Leap ,6. The Tinker Of Rye ,7. Willow's Song ,8. Procession ,9. Chop Chop ,10. Lullaby ,11. Festival / Mirie It Is / Summer Is A-comen In ,12. Opening Music / Loving Couples / The Ruined Church ,13. Masks / Hobby Horse ,14. Searching For Rowan ,15. Appointment With The Wicker Man ,16. Sunset, ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Čeho jsem se bál, toho jsem se dočkal. Nicolas Cage měl skutečně období, kdy natáčí na první pohled zajímavý, ale ve skutečnosti nesmírně tupý filmy. A Rituál se mezi ně bez problémů řadí. Jak tu někdo zmínil. Film obsahuje přesně to, co ve filmech nesnášim. Debilní romantickou vsuvku, ještě debilnější příběh, posraně natáhnutý scény a nesmírně úchylný skoky v příběhu. Asi aby mě to šokovalo uplně maximálně. Ještě, že si Nicolas přes to všecko už prošel a teď bude už jenom v těch dobrých filmech. ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Jestli jste si představovali peklo jako velké sklepení plné plamenů a čertíků, kteří vás budou dloubat vidlemi mezi žebra, tak jste na omylu. Peklo v podání Neila LaButeho vypadá jako malý, feministický ostrov v Pacifiku, kde včelky dávají dobrou noc, vládnou tady ženy a muži jsou zde tolerováni jen z reprodukčních důvodů a tak ani neumí mluvit (dobře tak pro říznou feministku by to mohlo být ráj. Já bych se asi rychle naučil plavat dlouhé tratě:-) Na tento ostrov přijíždí detektiv v podání Nicholase "psí oči mi ke hraní stačej" Cage, který se s komunitou bláznivých ježibab vůbec nemaže. Dokonce několik z nich dostane od Nicka pořádnou nakládačku (chtěli rovnocennost, maj ji mít). To všechno je zabaleno do rádoby chytrých dialogů, které ovšem moc smyslu nedávají, kýčovitých flashbacků, kdy policistu straší přízrak z minulosti (děsný klišé) a celé to z mého pohledu alespoň trošku zachraňuje syrový konec, který se mi celkem líbil. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (17)

  • Tvůrci filmu se snaží budit dojem, že obyvatelé ostrova nepoužívají elektřinu. Ve všech budovách na ostrově se svítí výhradně svíčkami (např. ve škole, v hospodě). Když detektiv Malus (Nicolas Cage) prohledává dům šéfové sekty, všude jsou jen svíčky (čas 1:12:36). Dokonce i před domem šéfové visí lucerna (čas 1:04:35). Během celého filmu není vidět žádný elektrický spotřebič jako rádio, televizor. Přesto při prohledávání ordinace svítí na stole elektrická lampa a v rohu stojí další elektrická lampa a navíc ještě hoří v doktorčině kanceláři svíčky. Kromě toho vidíme v domě doktorky další elektrická světla (nad operačním stolem) a vedle dveří vypínače. Ty jsou vidět i v pokoji zmizelé dívky. Zdá se, že ač se nám tvůrci snaží za každou cenu vnutit dojem, že komunita žije bez elektřiny, místy na to pozapomněli – elektrické vypínače (poté, co jedna dívka vypadne ze skříně a směje se, detektiv utíká z domu) vidíme velkou petrolejsku, ale současně vedle dveří vypínače, u doktorky i u zmizelé dívky. (pjotri)
  • V původní verzi filmu, která nebyla použita, byla také vystřižená scéna, která ve fanoušcích vzbudila velký posměch. V této scéně je na konci Edward Malus (Nicolas Cage) mučen maskou se včelami a obsahující i oblíbenou hlášku „Not the bess!“ Z této scény vzniklo i oblíbené internetový meme. (Steve02)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Reklama

Reklama