Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Další z (téměř) zapomenutých kreslených trháků z dob útlého dětství, Magionu (nebo Vegy, who cares), a legendárního dabingu, který se dnes (téměř) nedá sehnat. Upřímně mě překvapilo, že je to až tak stará záležitost. I to jak to dnes na mě nějak nefunguje... To, že je něco divné, prostě nestačí, i když zlá čarodejnice Edna Bedna zakletá do věčně nasr... telebedny nebo tlustá víla "Mejvis" s modrými vlasy jsou z řádu těch postaviček, které si - sice mlhavě, ale přesto - pamatujete desítky let. A to jen tak BTW asi všichni mluvíme o "první sérii", kterou od té "druhé" dělí bratru pětadvacet let. 60%(27.1.2014)

Seriál z produkce BBC „Bludička“. Českou verzi namluvil Oldřich Kaiser.(11.7.2005)

Rozkošná pohádka!(5.8.2008)

Na tohle psycho z dětství jsem úplně zapomněla - jak jen jsem mohla! Kaiserův dabing byl naprosto odzbrojující, příběhy a postavy seriálu totálně úchylné - zas by to mohli dávat.(22.6.2008)

Ó ano další "Magioňácká" nebo-li "Vegácká" dnes už klasicky nostalgická záležitost, která mě tehdy neuvěřitelně brala, pro svojí skvělou strašidelnou atmosféru ale hlavně nezapomenutelně namluvenou, skvělým Oldou Kaiserem. Nikdy nezapomenu na vílu Mejvis, na housenku Agnes, na pozdrav ahóóój, Ááágnes, a zlou televizi Ednu pro každého prostě tehdy bednu:-))(22.8.2007)

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

26/26 Edna Bedna a ta podivná partička z lesa během neskutečně řízných 104 minut ironie lehce pozvedne koutky fandům anglického humoru i dětem, které jsou jinak tak často podceňovány právě tvůrci animované tvorby povšechně.(19.3.2011)

Samotný seriál je za čtyři hvězdy, ale tu pátou mu lehce zařídil dabing Oldy Kaisera. Zlá televize Edna vždycky patřila k mým idolům a patřit k nim bude dál. Bludičky je třeba si vážit i proto, že pochází z časů, kdy pohádky nebyly určené jen dětem, ale to svoje (a někdy i mnohem víc) si v nich našli i dospělí. Kdo by nááhodou nevěděl, o co jde (a chtěl si tak pěkně nostalgicky zavzpomínat, jako já teď), tak: http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY(13.1.2011)

cynická housenka, trochu retardovaná vyhulená víla nebo zlomyslná bedna, na tohle prostě nejde zapomenout... a kaiser opravdu skvělý. 80%(5.1.2009)

Těžké psycho kalibru Tipa a Ťapa a možná ještě silnější, na které jsem se MOŽNÁ díval jako malý, ale zcela určitě před chvílí na Youtube. A toho Kaisera vážně jako bych slyšel...(22.5.2008)

Na tohle jsem narazil naprostou náhodou a dětské vzpomínky byly zpět. Tehdy jsem ale nedokázal ocenit bezvadný dabing Oldy Kaisera a především naprostou šílenost celého konceptu :-D(11.12.2009)

Téměř zapomenutá marginalitka mého televizního dětství, nedávno znovu objevena teprve došla zasloužené pozornosti. Nový dabing na současné poměry slušný, ale ten Kaisrův je opravdu jedinečný (nalezeny dvě pozůstalé epizody: http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo a http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY). Mejvís mi připadá zajímavější než Edna, která si mě ale získala nadšením z četby o elixíru Dr. Jekylla, po kterém "budu ještě zlejší než jsem teď". Ubozí diváci!(1.6.2013)

Úžasný britský humor, který lépe než v českém dabingu Kaisera nebo Juřičky (ten Kaiserův se v ČT nedochoval), vyzní v originále birtského herce Kennetha Williamse. Podle něho mimochodem je postava bludičky nakreslena. Jeho aristokratický přednes je ještě více v rozporu s těmi šílenostmi, co se dějí v každém příběhu a komičnost je tak o hodně posílena.(16.12.2008)

Tak tohle je opravdu ďábelská záležitost:)..Psycho pohádka nejen pro děti, plná infantilního, suchého anglického humoru(který mi tentokrát navýsost sedl). Jsem rád, že se mi to po letech dostalo do ruky a byla možnost to zhlédnout, hezky všech 26 dílů naráz. Protože tuhle přehlídku charakterů, kde si každý najde svého oblíbence cynická housenka Ágnes(moje favoritka), „obtloustlá“ lesní víla Mavis, začarovaný princ Chlupáč, kočka Elza a další a samozřejmě nejvýraznější postava seriálu „zlá čarodějnice bedna“ Edna se na pětiminutový „večerníček“ jen tak nevidí. Báječná záležitost, kterou vřele doporučuji každému, která i po těch letech, téměř nestárne a má divákovi co nabídnout.(18.6.2009)

Naprostá šílenost...skvěle nadabovaná a neustále šokující:) autoři, kteří obsadili hlavní roli záporáka televizí měli za ušima:)(5.4.2010)

Ó můj bože.... Jsem tak rád, že jsem to neviděl pod vlivem canabisových alkaloidů . Jinak bych se dostal do strašný schízy. I takhle jsem díl s Vikingou rozdýchaval dobře deset minut. Kdyby to viděl Freud, kašlal by na nějakou psychosexualitu. Willo the Whisp je výprava hluboko do temné dětské duše... "kurevskej" nářez.(7.7.2010)

Tohle byl hodně hustej dětskej seriál, že má moje uznání i dnes v dospělosti:-)(23.1.2010)

Naprostá klasika, co věta to neskutečná hláška a k tomu ty uchylné podivínské postavičky. nejuchylnější pohádka ze všech.(29.7.2014)

Skvělý seriál nakterý si pamatuji ze svého dětství. Nejvíce se mi samozřejmě líbila vždykcy zlá Edna(12.11.2008)

Edna Bednaaáá a víla Mavis díky které malé holčičky nemají deprese z tloušťky, pomalá Ágnes...fajn seriál(28.11.2007)

<< předchozí 1 2 3