Ve svém režijním debutu líčí herec Aksel Hennie, který zde ztělesňuje protagonistu Davida, drsný příběh mladíka, jenž se musí sám vyrovnávat s těžkými životními zkouškami. Otec umírá na rakovinu, bratr postižený Downovým syndromem potřebuje trvalou péči, matka jen rezignovaně vegetuje. Právě když má David zařídit otcův pohřeb, zaplete se v posilovně, kde pracuje, do obchodu s drogami, organizovaného Pákistánci. Jejich vydírání je nemilosrdné a David mu musí čelit docela sám poté, co ho opakovaně zradí nejlepší přítel. Ubránit se je nad jeho síly, David se však nevzdává, a navíc pochopí, že nejdůležitější hodnotou v životě je zodpovědný postoj. Kulisou tohoto dramatu je dnešní Oslo, pocity bezvýchodnosti a neustálého ohrožení umocňují scény uzavřené do těsných interiérů a opakované výjevy brutálních fyzických útoků. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

Autogram

Život nerozdáva karty spravodlivo, a keď je v rodine rakovina a dieťa s postihnutím, netreba k tomu pridávať ešte problémy s drogami. Dráma je to naozaj drsná, posilovňa tu nie je miestom pre fair play šport a z bezohľadnosti sa zastavuje rozum. Ak je toto zobrazenie dnešného Nôrska, tak môžeme byť radi, že žijeme na našom malom Slovensku. Film ale nie je nejako zvlášť podarený, množstvo scén, kde sa posiľuje, prechádza, prípadne nedeje vôbec nič a to všetko bez hudby, často v úplnom tichu. ()

lofa

Akselova prvotina na režisérském křesle a hned takový majstrštyk. Ač to David nemá v životě zrovna lehké, přesto mu osud háže pod nohy další a další klacky a on se s nimi snaží postupně vyrovnat. Do problémů nechce zatahovat rodinu a časem zjistí, že se se vším musí vypořádat zcela sám,...ale je to vůbec možné zvládnout? Hodnocení 88% ()

Jello Biafra

Veriť niekomu na 100% sa občas nevypláca. Svoje o tom vie hlavný hrdina tohto filmu, ktorý sa nevedomky zapletie do obchodu s drogami s ktorým nemal vôbec nič spoločné a nakoniec musí strpieť aj zradu údajne najlepšieho kamoša. Drsné severské drama ukazuje odvrátenú tvár nórskej metropole Oslo v pravej "kráse". Režisér Aksel Hennie, ktorý si tu zároveň zahral hlavnú úlohu, ukazuje Oslo ako špinavé a depresívne miesto, kde sa pre ranu od pakistánského gangstra nechodí ďaleko. Zaujímavé posolstvo filmu jasne zdeľuje, že človek sa má vždy spoliehať v prvej rade sám na seba. ()

bloodvomit

Parádní norské drama, které je podáno tak věrohodně, že s hlavním hrdinou opravdu soucítíte ;o) Věrohodně natočené, seversky nepřibarvované = povedená práce! ()

Forsberg11

Veľmi surový a autentický film. Nórom sa podarilo verne zobraziť drsný život mladého človeka na okraji spoločnosti. Na mladého Davida začnú padať sračky z každej strany a jeho existencia sa nevyhnutne rúti do záhuby. Ako sa s tým vyporiada posúďte sami. Ja som maximálne spokojný. Nenápadný, trestuhodne neznámy film a vo viacerých smeroch prekvapivý filmový zážitok. 75 %!! ()

klukluka

Čekal jsem to mnohem lepší. Na jednu stranu to mělo být děsně cool tím, jak byli všichni chladní a jakoby neteční, na druhou stranu to bylo děsně patetický. Vůbec mi to neladilo, cítil jsem z toho falešný tóny- kalkul. Komu bych vyseknul poklonu, to je ten mongoloidní chlapec- hrál to výborně. Nemyslím roli mongoloidního chlapce, ale filmového Kjetila. Režie fungovala výborně i při scénách se psem. Tady bych problém neviděl. Nacházím ho v tom urputném chtění. ()

EKLEKTIK

"Mortene, co je pro tebe důležitý?" Syrové a autentické drama, vypovídající o jednom rozmazleném a vyčůraném chlapečkovi, kterého z každého průšvihu dostane jeho pečující tatínek a o dvou nejlepších kamarádech, kteří za chlapečkovi průšvihy, musejí tvrdě zaplatit. ()

vander19

Fakt som nevedel, čo si pustiť a listoval som vo svojom zozname a na koniec som zvolil UNO. Priznávam sa, bol to výborný ťah. Film je trošku taký rozvláčnejší a dej sa rozbieha pomalšie, ale ako to býva pri škandinávskej kinematografií - stojí to za to...Už začiatok ma potešil prítomnosťou Aksela Hennieho, pre mňa známeho z filmu Lovci hláv. Je to síce taký film, ktorý sa snaží poukázať na tému pouličných problémov, kšeftovanie s anabolikami a má jemne gangsterský podtón, ale mne hlavne prišiel ako hustá rodinná dráma, kde väčšina postáv má myšlienku podstaty problému zakorenenú právu TU. Vhodné na sledovnie pre ľudí, čo si myslia, že sa im vysypal kýbel sračiek na hlavu, ale v skutočnosti len nafugujú svoje ego. A tu nám Hennie a Andersen predostrú čo je to mať v skutočnosti kurevskú smolu. ()

jasse

Aksel Hennie - scénář, režie i hlavní role. Vše zvládnuto velmi dobře. Neskutečně depresivní film, už nikdy více. ()

Vesecký

Tento film mě zklamal. Těšil jsem se na film z jiné kinematografie a z jiného soudku, než ty, které produkují tzv. "filmové velmoci", ale ničeho jiného jsem se nenadál. Umírání a smrt otce tam byla příliš okrajová a jen sloužila jako důvod Davidovy denunciace. Downův syndrom na mě působí depresivně, ale v podstatě ten chlapec tam byl také nepodstatný, odhlédneme-li od jeho "zkrocení" zlého psa a zjištění, že byl přes své omezení docela vykutálený, co se hry v karty týkalo. Takže zbývala jen parta dealerů drog, jíž zřejmě kraloval vedoucí posilovny. David udělal první chybu,. když vzal do ruky neúplnou zásilku drogy - a pak se to s ním vezlo. Spousta krve, nepřehledných situací - byl z toho klasický akční film, které nemiluji... Ani herecky nic moc, holohlaví, nesympatičtí mladíci. ()

Martyr

David na tom nie je bohvieako. Ma choreho otca, postihnuteho brata, apaticku mamu, kamaratov pohybujucich sa na hrane zakona ale on sam je charakter. V situacii, ked sa na krizovatke vsetky problemy stretnu David pod tlakom podlahne a priatelov zradi, z coho vyplyvaju problemy, z ktorych nieje jednoduche vycuvat. Z kamaratov sa zrazu stavaju nepriatelia, a to Davida stavia do ulohy osameleho vlka vytlaceneho svorkou, ktora ho prenasleduje. Situacia mrzi o to viac, ze je z kazdej strany nevyjasnena a tlaku svorky podlahne aj Davidov najlepsi priatel. Podobne ako akcne ladeny Pusher aj Uno si razi vlastnu cestu severskymi ulicami, tentoraz vsak ako excelentna drama, ktora riesi socialne a moralne otazky. Akcny film necakajte aj ked nasiliu sa nevyhyba, a konecne rozuzlenie nenecha chladnym asi nikoho. Mozem priznat, ze som skoro nedychal. Je az zarazajuce ako sa dokaze situacia v severskych statoch, v tomto pripade v Norsku podobat situacii vo vychodnej Europe s jedinym rozdielom. Pakistancami a inymi odnozami arabov, ktori maju podsvetie v tychto krasnych mestach kompletne pod palcom, a je tazke najst niekoho, kto je schopny vzdorovat. V severskych filmoch sa tento jav vyskytuje nadmerne casto a zacinam to povazovat za nenapadny a zufaly vykrik do sveta. A nakoniec ako sa hovori "Najviac boli zrada od kamarata ked ju necakas..." ()

honelnik

Človek si na niektoré veci nájde čas až keď je to vlastne už všetko jedno... Sympathy for Mr. Vengeance, Pusher, Bloody Sunday, Joint Security Area a teraz aj Uno. Fenomenálna (už mi dochádzajú synonymá), existenciálna dráma, v ktorej sa opäť raz obyčajný človek postavil osudu aj keď bol už výsledok dopredu daný....Kamarátstva sú fajn do doby než príde prvý prúser a ja dúfam, že nikdy nebudem musieť skúšať aké pevné sú tie moje...."....až ti zbyde jenom jedna karta. Až ti zbyde jenom jedna karta, tak musíš říct Uno. Když potom můžeš hrát dál tak, že ti nezbyde žádná karta, tak jsi skončil. Jsi volný a vyhrál jsi." A David vyhral. ()

boda777

Velmi podařený snímek ze života jednoho smolaře, falešném kamarádství, který vás nenechá vydechnout. Ve filmu necybí hrubé násilí, skvělá kamera. Soundtrack si mimojiné vzali na mušku nořští Ulver. ()

Ippolito

Film byl rozhodně dobře natočený, děj záživný, jen mi trošku unikl celkový smysl toho všeho. Zaplíst se s drogama a mafiánama není žádná prdel, to je jasný jako facka. A závěrečná katarze a z ní plynoucí myšlenka, že "nejdůležitější hodnotou v životě je zodpovědný postoj" zrovna objevná taky nebyla. ()

Veronica27

Ale jo, takové slabší čtyři hvězdičky to má.Hlavní hrdina je takový hodný ťuňta, který se zaplete tam, kde hold nemá.A tihle jeho kamarádi ? Radost pohledat. ()

Hank

Docela drsný a hodně uvěřitelný snímek, kde přátelství nic neznamená. Stačí se zaplést v dobré víře do obchodu se steroidy, kvůli otcově smrti přiznat skutečné viníky, bývalí kamarádi se odvracejí a horda brutálních Pakistánců vstupuje do hry... ()

S_t_e_a_d_y

Dá to práci vytvořit kompaktní a propletený příběh, který nebude působit příliš schematicky a prvoplánovaně a který bude disponovat určitou koherentní myšlenkou, a Uno je v tomto ohledu dobře odvedenou prací. ()

bohhous22

Já mám takový syrovky rád,i když v tomto případě se jedná spíš o hodně hutnou životní historku hozenou na plátno.Soundtrack vynikající,ostatně jako většina od Ulveru od roku 1998-2011. ()