cross

****1/2 - Velmi vydařená nádstavba původního vavříny sklízejícího kraťasu, která mě rozhodně velmi mile překvapila... Vizuálně zcela úchvatné, hudebně nesmírně kvalitní, příběhově velmi milé a příjemně osobní zároveň, navíc v celkově vtipném podání... Tohle je prostě ten typ filmu, na který se skvěle kouká, rozesměje, pohladí po duši ale zároveň předá něco víc... Když k tomu všemu přidáte tvůrčí invenci a necháte se uchvátit silou vizualní stránky, s radostí přehlédnete i pár přihlouplých filmových chybiček.... ()

smolicek04

Slušní film ktorý na prvý pohľad nieje o tom čo sa zdá, a to ma mrzí. Zo začiatku to vyzeralo sľubne ale ten koniec sa mi nezapáčil. Bol síce šťastný ale nepasovalo mi to tam. V priebehu polovice sa mi zdalo ako by sa všetko zmenilo od hlavnej línie. ()

Warsheek

Sympatičtí herci, stálé tempo a v některých chvílích příjemná kamera. Sice bez pointy, ale se spoustou pocitů. ()

V.Silver

Ani nevím, kde začít. Brilantní režie a kamera? Skvělý nápad? Perfektně vybraní takřka neznámí herci? Tenhle film má pro mě všechno a nadchnul mě především jako umělecké dílo - velice neotřelý pohled na svět jednoho skoroabsolventa umělecké koleje, který své okolí vnímá zcela odlišně než zbytek populace. Obřím plus je také skvěle vybraný soundtrack (upravená verze písně "She" od Grand Avenue v závěrečných titulkách je vynikajícím vyvrcholením atmosféry celého filmu) doplněný vydařenými autorskými počiny Guye Farleyho - prostě u tohoto filmu je všechno, jak má být a těším se na více filmů Seana Ellise. Co těším - prahnu po nich! 100% Zajímavé komentáře: kOCOUR, Flipper. ()

Autogram

Atmosférická dráma s vtipnými až šialene komickými vložkami. Podarilo sa sfilmovať skryté mužské fantázie, no nie vulgárnym spôsobom, ale tak, že to nemôže asi nikoho uraziť. K tomu príbeh jednej lásky a partie mierne uletených pracovníkov hypermarketu. Zásadné scény podfarbuje klasická hudba a dáva im veľmi dôstojný nádych. A kto znesie aj trochu dlhšie filozofovanie o nesmrteľnosti chrústa, čo nie je môj prípad, tak na filme nenájde žiadne hluché miesto. ()

Danikaa

Zaujímavý nápad na natočenie romantického filmu. Vizuálne skôr pre mužské oko, ale myšlienky, dej a dialógy aj pre nás. Hudba bola výborná, aj vďaka nej mal film zvláštnu atmosféru. Viackrát tu bolo spomenuté, že sekunda môže v živote človeka veľa zmeniť, často si to neuvedomujeme, ale je to tak. Emília Fox v takmer rozprávkovom závere filmu doslova žiarila. ()

Almásy

vynikajuca komedia, uzasna hudba, sympaticky predstavitel... to vsetko je sice pekne, len nieco uzasne mi tam este chybalo. ()

rubik1

Opäť raz jeden kvalitný, zábavný a aj romantický britský film. Neopakovateľný anglický humor dodáva filmu šťavu plus nevtieravé herecké výkony nie až tak známych hercov. Hlavne nočná šichta v supermarkete mi trochu pripomínala "Clerkosov" a to predsa musí každý kto má rád obyčajný a jednoduchý humor oceniť... ()

standsiller

V holej podstate jednoduchý film s tendenciami o nápaditosť o ktorej svedčia niektoré momenty , ba v podstate i celková hlavná idea tohto počinu. Smerovalo to totiž k tej jednoduchosti, čo dokáže vyrozprávať prehľadne silný film, kde sa fantázia mierne pustila z reťaze - užitočným spôsobom. Na druhej strane však v tomto filme existujú i výrazne rušivé elementy. Kazová bola i patetickosť , ktorú sa skrátka prehliadnuť nedá, taktiež pár charakterov by sa dalo bez problémov prečiarknuť. Pomohlo by, keby to bolo viac portrétnejšie a intímno smelo byť viac zabalené v postave hlavného hrdinu. Takto mi to pripadalo ako neustále prerušovaná spoveď , pri ktorej som sa ako divák nechcel deliť s nejakými scénami , kde sa kope lopta. Oceňovania hodné sú nádherné poetické chvíle, kedy sa svet delí na " predstavivosť a realitu" z ktorej víťaz je jasný. Bolo by snáď lepšie keby sa vo filme menej hovorilo , ale to je vecou vkusu. Mne sa pri tomto filme nechcelo smiať. Žiaľ Sean Ellis si to tak na diváka pripravil, a teda sa niekto i zasmeje. ()

Looser

Neuvěřitelné, jedno z největších překvapení letoška. Všechno super - scénář, kamera (přechod s ulehnutím do postele nema chybu), oba hlavní hrdinové a v neposlední řadě hudba. Moc se mi líbilo, fakt moc. ()

Ploutev

Už první scéna s hrnkem mi říkala, že to bude skvělý film, což se potvrdilo. Zajímavá atmosféra. V první řadě bych tomu dal nálepku Komedie, protože jsem se skvěle bavil. Nenásilně nás film poeticky provází úsekem života mladého muže, zhrzeného láskou. Ale jak už to bývá, když je člověk ůplně na dně tak se má aspon od čeho odrazit..že..? ()

ethos

Cashback bol velmi zvlastny, ale malo to svoju neopakovatelnu atmosferu. Mozno mi troska vadilo, ze so zaciatku sa trosku tahal, ale predpokladam ze beztoho by ta atmosfera nevznikla. Hlavny charakter bol uplne skvele prepracovany cely film vlastne bol totalna sonda do jeho duse, mozno je trochu skoda ze ostalo len pri nom a pri ostanych ostali len na povrchu. ()

Heraldika

Tímto moc děkuji za doporučení jednomu stejnému filmnadšenci jako jsem já, bez něho bych si tuto skvělou záležitost asi nikdy nesehnala :-) Snad stačí napsat, že se mi to hrozně líbilo a zvláště musím upozornit na vynikající soundtrack! ()

MaxipesFik

První shlédnutí mne docela příjemně překvapilo, ale podruhé atmosféra nefungovala stoprocentně a objevily se trhliny, jichž jsem si před tím nevšímal. 70% Pozitiva: nápad se zastavením/zpomalením času a jeho vizuální ztvárnění; několik vtipných momentů; rafinovaná struktura vyprávění včetně několika flashbacků. Negativa: melodramatické a kýčovité motivy (nejkřečovitěji působí hrdinova návštěva kurátora galerie, který náhodou objeví malířův talent); příliš ostentativní akcentace sebelítostivé melancholické nálady v první polovině. Film evidentně cílí na vymezenou věkovou skupinu. ()

Zombik.

Lovestory se zajímavými prvky a spoustou ženských vnad. Trochu zamyšlení, trochu kochání se a ve výsledku opravdu pěkná podívaná. ()

dita.krizova

Já chci taky zastavit čas a kreslit prsatý ženský! Z počátku mě to až tak nechytlo, prodavačka mi přišla nesympatická a jeho kamarádi z obchodu přinejmenším divní, ale pak nastal zlom, začala hrát Power of love a já si zamilovala scénu mezi vločkama. ()

gutshoter

Pomalejší, nudnější začátek vystřídala příjemná střední pasáž, kdy jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*, při níž jsem již s klidnými vibracemi očekával velice půvabný závěr. Především oceňuji velmi kvalitní scénář a působivou, trefně zasazenou hudbu. Jó, tohle bylo fajn, skutečně nevšední. ()