Na americkém velvyslanectví v Uruguayi sledují tajnou základnu skrytou ve vodní přehradě. Zde se nachází podzemní laboratoř a vojenský diktátor se svými lidmi. Přijíždí záhadný Adrian Lehder, zvláštním přístrojem ovlivní mysl lidí na velvyslanectví a ti se vzájemně postřílejí. Zahyne i velvyslankyně... Americký vojenský výsadek je vyložen v Uruguayi, aby pátral po Lehderovi. Jedna civilistka se je brzy pokusí zabít, pak je obklopí cizí vojáci. Mysl jejich plukovníka Sharpea je však záhadně ovlivněna a při přestřelce dává pokyn, aby se američtí vojáci vzdali. Poté jsou zavlečeni do tajné přehradní laboratoře a Lehder je použije pro své pokusy s ovlivňováním mysli... Na americkou letadlovou loď je přivezen vězeň Chris Cody, bývalý plukovník, a je požádán, aby Lehdera odstranil. Cody chce svůj tým – muže z námořnictva, kteří jsou také ve vězení, a je mu vyhověno. Doktorka Susan Chappellová podá Codymu zkreslené informace a Codyho tým spolu s agentem Fletcherem odlétá zneškodnit Lehdera a zajistit jeho laboratoř. Cody se cestou zbaví agenta Fletchera – je to Lehderův spojenec. Přibere další členku svého týmu – Damitu. V tajné laboratoři se zatím Lehder společně se svými muži a Fletcherem zbaví vojenského diktátora a jeho vojáků... Codyho tým se přesouvá k přehradě a hodlá osvobodit americké vojáky z prvního výsadku. Rozpoutá se téměř válečná bitva. Codyho muži úspěšně opustí přehradu a všichni odplouvají v ponorce. Zde doktorka Susan předává Codymu CD z laboratoře, na kterém jsou tajné informace. Také ho informuje, že zajatí vojáci jsou Američané z prvního týmu. Lehder jim ale „vymyl mozky“, teď z nich jsou nepřátelé, pro které není cesty zpátky. Záhy se první tým snaží zneškodnit ponorku a částečně se jí zmocní. Susan o všem informuje americkou armádu. Ta se však rozhodne ponorku po vynoření zničit, protože na ní jsou i „nepřátelé“... (TV Prima)

LukeSharp

Na Seagala hodně slušný film. Odmyslím-li si značně zmatený (čtěte stupidní) děj tak to nebylo tak špatné.Hodnotím ovšem z pozice jeho posledních kousků takže stále je to amaterská práce,ale rozhodně nic tak tragického. Uvažoval jsem chvilku o čtyřech,ale konec už neměl takové grády a přece jenom 4* už dostávají mnohem lepší filmy. A Vinnie Jones se po Condemned objevuje v další roli hláškujícího zabijáka a jako vedlejší postava byl jednoznačně nejlepší. Takže pokud máte rádi Seagala,ale nechcete se dívat na jeho nové filmy,protože jste slyšeli že je to děsná sračka tak doporučuji tohle.Nebo jak by řekl Vinnie ''Be buttfucked you cocksucking motherfucker''. 60% ()

Jaromír odpad!

Nuda, nuda, šeď, šeď :(, teda spíš tma, tma :). I akční scény stojí zanic. Seagal je opravdu "drsnej" :). Je to fakt síla. Tohle je perfektní film, aby se promítal v americkém venkovním kině, kde přijede člověk autem s kámoškou a nic z něho ani neviděl :D... :) LOL ze všeho nejlepší jsou komentáře tady na CSFD a doráží mě rok výroby 2005 :) LOL a jejich přiřazení kategorií Akční/HOROR :), jo je to fakt horor, to je pravda. Proč musí být scénáristi a režiséři těhlé Bčkových filmů takoví magoří?! Jjestli někdo pochopí ve filmu neakční scény získává bobříka naprostého šílence! Co má být tohle zač, to někdo natočil tři filmy a pak je nahodile rozestříhal a promíchal? Proboha neee, chce se mi umřít!!!! ()

J*A*M*B*O

Stevena Seagala vôbec nemám rád, točí také sprostosti, že ma z nich až brucho bolí. Seagalovky sú blbosti, v ktorých vždy každý dostane od Seagala po hube. Mal by prestať točiť filmy. Dávam 1/10 bodov ()

helrohir

Seagalove filmy patria už dosť dlhú dobu k tomu najhoršiemu, čo akčný žáner ponúka. Akcia je stále o tom istom - nekonenčé zásobníky, vykrútené a polámané hnáty a obstarožný Stevenov ksicht. Najhoršie na týchto filmoch je však to, že celý príbeh je poväčšinou absolútny nezmysel, a tento film nie je výnimkou. Tento herec a jeho filmy nikdy nepatrili k špičke žánru, ale je smutné, ako veľmi sa dá ešte klesnúť. 20%. ()

johnsnow

Ja som tomuto dal odpad? Asi som bol naprogramovaný jak v tom filme. Rozhodne sa to už serie a ide to s Pištom dole vodou ale tak ja mám rád aj tieto C-čkové hnojky a toto bolo na počudovanie dosť v pohode. Efekty samozrejme na chuja, až som bol prekvapený tou záverečnou haváriou vrtuľníka(chápte tak, že vyzerala super.) Herecky nemá význam riešiť, tam sa ta dalo, Jones tu Pištu doslova potopil, zaporáci nič moc. Akcia tá je tu naozaj slušná a okrem tej prestrelky na priehrade ktorá je dosť debilná a je v nej úplne nevyužitý tank, tak sa dá, napríklad súboj v ponorke alebo záverečný a žiaľ krátky fight Pištu s černochom bol dobrý. 3* dám na štvrtú to chcelo výraznejších záporákov. P.S. Fúú sa normálne čudujem ako dlhý komentár som napísal k takémuto filmu. ()

smrtubohem

Seagal nedostal moc příležitostí, aby ukázal boj, takže to zase nahradil střílením a rozšafným plkáním o ničem. Děj béčkovej, ale né tak špatnej jako např. u Tickera nebo Cizince. Další zářez v plejádě špatných Stevenových snímků. ()

Stanmi

Rok 2005 měl Steven Seagal docela plodný, stihl natočit čtyři kousky a jedním z nich je i Vnitřní nepřítel. Děj se točí kolem jistého Adriana Ledhera (Nick Brimble), který disponuje technologií schopnou vymývat lidské mozky a vkladat do nich jakékoli příkazy, jako třeba zavraždit velvyslankyni USA v Uruguayi, To se samozřejmě nelibí vládě Spojených států a tak ve vší tichosti vytáhne z basy Chrise Codyho (Steven Seagal) a pověří jej zabítím Ledhera, Cody si vybere svůj starý tým a jde se na věc, ale je nad slunce je jasné, že taková pohodička to zase nebude a příběh se nám o něco více zamotá. No co se týče děje, tak žádná sláva to není, ono někdy méně je přece jenom více, ale nedá se nic dělat, natočili to, tak jak natočili a my si můžem jenom povzdychnout. Co, ale potěší je výběr herců. Jelikož film je také produkován Velkou Británií, tak ta samozřejmě dodala své herce, hlavního padoucha Ledhera si zahrál Nick Brimble, který je záporák, jak má být, ve Stevenově týmu se nám objeví Vinnie Jones a je to asi ta nejvíc zapamatovatelná postava z celého filmu, také se tu mihne Gary Daniels, ale jeho potenciál zůstává celkem nevyužit, ale souboj se Stevenem si střihne. Děj se nám odehrává v Uruguayi, což je země celkem filmaři opomíjená, čert ví, proč děj zasadili zrovna tam, zvlášť, když se natáčelo v Bulharsku. Akce tu je, dokonce není ji málo, ale většina jsou buď přestřelky nebo se nám porve Vinnie Jones a samotný Steven tu má asi tři krátké scény, točené povětšinou v šeru, takže velké mínus, v tom film zklamal. Takže máme tady ucházející přestřelky, solidně hrající britské herce a samotného Stevena, ale ač se snaží, jak chtějí na nadprůměr to nevytáhnou. ()

Mikakel

SS a Jones, to je to co se mi nejvíce na Vnitřním nepříteli líbí. Není to zas taková ''kravina'' to vymejvání mozků, takže mi film stále dával smysl. Jeden z oblíbených filmů včele se Seagalem. 4* ()

gpx odpad!

No nevim, za tu dobu co jsem u toho vydržel Pišta Racek nikomu nic nezlomil. Jen tam trapně pobíhal s brokovnicí a kolem poskakovaly dvě prdelatý vojandy. Trochu mi to připomnělo seriál "Kung-fu: legenda pokračuje", kde se belhá karatista-důchodce a bojuje ve stylu WWF. ()

djtotal odpad!

Skoda toho draheho filmu, ktory sluzil na zaznam tejto hovadiny. Tomu, kto vydrzi dopozerat tento film do konca, zaplatim noc v bordeli.:) ()

carnacv

Nepatřím do klubu zarytých nepřátel Seagala, spíš naopak. Ale tady asi někdo trochu víc ustřelil, a tak totálně minul vypravěčské umění. Tož stane se, ještě, že tu máme akční scény. Ehm? Cože? Tohle, že je akce? Hmm, tak to jsem nečekal. Na Seagala se valí armáda vojáků a tank. Jenže se jim patrně zasekly náboje ve střeleckém vybavení, což však nevadí, rozkaz je rozkaz, na zteč! Zpět ni krok. A ono se pak neni čemu divit, že tam Steven může v klidu přijít s pohledem kabrňáka a celou armádu porazit. Chjo zas se to nepovedlo... ()