Ledová sklizeň

John Cusack a Billy Bob Thornton jsou v čele hvězdného obsazení této napínavé a nepředvídatelné komedie. Právník Charlie (Cusack) a jeho partner Vic (Thornton) okradou mocného gangstera a myslí si, že se jim povedl dokonalý zločin. Poté co prožijí noc plnou napětí a smrtících překvapení, zjišťují, že největší zkouškou, kterou budou muset podstoupit, je věřit si navzájem. Od režiséra Přeber si to a Na Hromnice o den více, je Ledová sklizeň plná fantastického humoru a náhlých zvratů, které vás nenechají vydechnout až do úplného konce! (oficiální text distributora)

spikey1

Král komedie osmdesátých a devadesátých let Ramis vždy dokázal do svých filmů obsadit zajímavé a správně volené charaktery, s Thorntonem a Cusackem to zkouší v gangsterském stylu. Zajímavostí filmu, je že děj je zasazen do událostí jednoho večera, a průvodcem je Cusack. Rozhodně to není úplně špatné, není to úplně utahané, není to úplně nudné, ale do skvělé gangsterské komedie to má přece jen trochu daleko. Nejedná se o klasického Ramise poznáte ho podle humoru v dialozích, zbytek filmu balancuje nad propastí nudy a zábavy. Pokud máte chuť na gangsterskou noir komedii, film byste si mohli užít. ()

Smileface

Krutá gangsterka o tom, co se může stát v noci z 24. prosince. John Cusack je vpodstatě slušný gangster, jestli to sousloví lze použít, avšak okolnostmi je donucen až k několikanásobné vraždě. Harold Ramis tentokrát přitvrdil a natočil temný atmosferický film s velkým množstvím pokřivených postav demonstrující nevlídné podsvětí.70% ()

Balu...

Moje blbost při výběru filmu na dopoledne po noci protkané výpary alkoholu.. Jak bláhově sem si myslel, že u filmu mě kocovina přejde. Tenhle snímek mě neustálým chlastáním protagonistů dohnal na okraj záchodové mísy; i když teda primární důvod to nebyl.. ()

Holina

Je to oddychovka, není to vůbec špatné a to jak film prolítl půjčovnami bez zjevného zájmu nebo marketingové podpory - to si nezaslouží ()

sona123

Slabší průměr ve stylu noir. Tedy nic pro mě. Herci průměrně nudní, dialogy tuctové, ani ty slečny u tyče nebyly nijak rajcovní. Nedostala jsem nic, co by za to koukání vůbec stálo. ()

Darkslayer

V tomto filme mi veľmy chýbalo bližšie približenie postáv ich vzájomných vsťahov a aj lúpeže samotnej. Celý film ubieha bez toho aby sme vedeli kto , čo , ako a prečo. Absencia tejto zložky sposobovala moju apatiu a častý nezáujem o dianie na obrazovke. Celkovo ani zápletka a následné "zvraty" sa nedajú považovať za niečo prevratné a nečakané. Aj na priek slušným hereckým výkonom Cusacka a Thorntna je oto dielko len nepodarená kopia jeho omnoho zábavnejšícha, prekvapivejších a napínavejších bratov. Slabe *** ()

Rockerman

Velmi netradiční černá komedie, kdy gauner podvádí, okrádá a nakonec zabíjí ještě většího gaunera. Místy je to hodně vtipné, jindy trošku trapné. Celkově však je to solidní film, až na ten "happy end", kdy (pravda ten nejsympatičtěší) zločinec odjíždí s kamarádem a 2 milony dolarů v kabele za nový životem. 3 a půl *. ()

Kingjiri

Jediný milý překvapení byla shoda náhod, kdy jsem až při projekci zjistil, že se děj odehrává o Vánocích, což se teď v předvánočnim čase fakt hodilo. Jinak jsem marně pátral, co chtěl Harold Ramis vlastně natočit. Gangsterku, černou komedii, thriller nebo neotřelej vánoční biják? Žádná poloha pořádně nezafunguje, jako celek naopak biják působí dost divně a v příběhu něni po fantastickym humoru nebo náhlejch zvratech slibovejch od distributora ani stopy. Jen spoustu kecání o ničem. A kvůli hodně skromný výpravě (téměř samej interiér) to působí spíš jak nějaká zfilmovaná divadelní inscenace nebo TV film než plnohodnotnej celovečerák. Tohle si budu pamatovat jenom jako "ten nudnej vánoční biják, kterej se z části odehrával ve stripbaru". A opět se ukazuje, že když neni pořádně co hrát, je hvězdný obsazení k ničemu. ()

AbelXavier

Co naplat zadne velepokoukanicko se nekona. Muj favorit Kiss Kiss Bang Bang ja o tri konske delky vepredu. Na to ze ma tenhle film 88 minut se celkem vlece. Par konverzacnich dzouku s chlapkem v kufru a zjisteni ze Benz je prostornejsi nez Lincoln nemuze zachranit dojem. ()

Louie

Ale jo, člověk sice čeká od Ramise něco víc, ale i tak se to dá bez problémů skouknout a docela se bavit. Už jen kvůli nadrženýmu Plattovi a Quaidovi, kterýmu hlavu učeše brokovnice :-). ()

Lumberjack

Škoda, že děj má takové pomalé tempo, ale jinak v pohodě film s plejádou fajn herců (Cusack, Randy Quaid, Mike Starr)... ()

markotter

Myslím, že pokus o film noir se tady moc nepovedl. Hlavně kvůli první polovině, která byla nudná až běda a ta druhá, zajímavější už to nedokázala zachránit. A taky John Cusack, kterého jsem měl docela v minulosti rád, se na tuhle roli dle mého moc nehodil. Nehledě na to, že ztloustl jako prase. No a B.B. Thornton, který byl o dost lepší, se zase na plátně moc neohřál... (doslova:-) ()

caba

Čekala jsem více .Lákali nás na fantastický humor, náhlé zvraty ,které nenechají vydechnout!Tak to opravdu lákalo.!!Normálně jsem dýchala ,ale přesto jsem se pobavila. ()

Bezda22

Je to celkem zajímavá detektivka. Dobrej nápad. Nezarazilo mě to do křesla, ale bavilo to. Hodnocení na pokraji 3 a 4 hvězd - 60% ()