Reklama

Reklama

Pán času - Série 14 (2023) (série)


Do modravých dálav (S14E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Wild Blue Yonder

TARDIS zaveze Doktora a Donnu až na nejzazší okraj vesmíru. Aby odsud unikli, musí se pustit do nejzoufalejšího boje svého života, v němž je v sázce osud všech. (Disney+)

Recenze (21)

Šimpy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dobrý příběh, super výkony. Mohli si teda odpustit narážku, že by Doctor mohl být gay. Jen jsme si říkal, že by nebylo od věci, kdyby poslední transformace lodi vytvořila kolem robota a panelu ochrannou bariéru, kdyby Nevěci náhodou odhalily plán kapitána. A v závěru mi i vyrazila slzička, když se objevil Wilfred Mott. P.S. V posledních záběrech jsou vzadu vidět dvě siluety, které vypadají jako cybermeni...očekával jsem jsem tedy o nich zmínku a on je to prý skutečný obchod v Londýně nazvaný Cyberdog. (Po známka pro mě ... 9. recenze zde.) ()

Dr_Virus12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konečně dobrá epizoda, s dobrým scénářem a kvalitními hereckými výkony. Nevím, co se dělo s tou první epizodou, nicméně tato už jela na klasické RTD vlně. CGI bylo trochu clanky, zvlášť oproti té první epizodě která asi dostala trošičku větší budget, ale i tak to pořád bylo dostatečně enjoyable.  Nicméně jako 60th special je tohle i předchozí epizoda naprosto vedle. U předchozí se to dalo ještě jakž takž pochopit, jelikož jsme museli znova představit Doctora a Donnu, ale tato epizoda je zvláštní filler. Kde je ta slibovaná a promovaná oslava 60 let Doctora Who?? ()

Reklama

Pykyli 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ono je to vlastně sakra dobrý. Ale sakra dobrý na klasickou epizodu uprostřed série. Tohle má být speciál, oslava 60. narozenin Doktora na obrazovkách. Strašně dobře se to sleduje, tempo bezvadné. Jen mám v hlavě neustále tu myšlenku, že tohle úžasné duo v příštím díle skončí. A to se mi sakra těžko kouše, kór po takhle dobré epizodě. Nechci aby tohle byl konec Tennanta, ale bohužel. Davies tímhle uplétá dlouhý bič na Gatwu a dost se bojím, že budu chtít víc 14 než 15. Škoda, že se nedala 14 celá série. Takhle se už druhým týdnem tetelím blahem, že se zase dívám na něco, co odešlo před patnácti lety. A o to víc mě bolí to, že to zase rychle skončí. ()

Prezdivka123 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S druhou epizodou se návrat RTD náramně rozjel. Měla skvělý, komický vizuál některých epizod předchozí Tennantovi éry. Running joke s Isaacem Newtonem potěšil. Skvělým návratem k původnímu seriálu Doctor Who byly otáčivé stěny, které byly strůjci mnoha záhadných zmizení společníků. Závěrečná scéna s Bernardem Cribbinsem byla dojemná a jednalo se o krásné rozloučení s hercem. ()

MrMartinTm 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY! Wild Blue Yonder určitě není perfektní epizoda, ale po minulém díle, ze kterého se vyklubalo extrémní zklamání, jsem si ji strašlivě užil. Začal bych samotným příběhem a dějem, který je prostě božský. Horrorové epizody jsou to nejlepší, co Doctor Who vždy nabízel, a já jsem rád, že pro jednou jsme zase jednu dobrou dostali. Epizoda má neskutečně silnou děsivou atmosféru, celou dobu si říkáte, že něco je sakra špatně (třeba moment, kdy se poprvé objeví dvojníci je neskutečně děsivý) a ten pocit záhadnosti a mysterióznosti, kdy absolutně netušíte, co se sakra děje a to, jak to díl využívá, aby vytvořil horrorovou atmosféru, to je hrozně super (nedivil bych se, kdyby se z „My arms are too long.“ stala nová ikonická horrorová hláška v podobě „Are you my mommy?“). Další věc je určitě vizuál, který je taky dost dobrý, samotná vesmírná loď na okraji vesmíru vypadá skvěle. Pokud bych přece jen měl něco kritizovat, tak počítačové efekty občas nevypadají moc dobře (ta dlouhá chodba v lodi občas vypadá podivně a natahování dvojníků též nevypadá moc dobře), dále úvodní scéna s Isaacem Newtonem je hrozně zbytečná (i když díky ní dostáváme poměrně fajn running joke), přistání TARDIS ve finále epizody vypadá brutálně komicky a hrozně levně (i když předpokládám, že tak to mělo působit), některé vtípky jsou taky dost podivné a finální cameo Wilfa je trošku méně emotivní, než jsem si představoval. Na závěr chci ještě říct, že mě neskutečně potěšila zmínka o Timeless Child a Fluxu, jelikož tyto dvě věci vznikli za asi nejnenáviděnější éry Doktora, a předpokládám, že skoro nikdo nepočítal s tím, že se ještě někdy zmíní. A taky je vtipné, jak Russell T. Davies dokázal o Timeless Child udělat jeden dialog, který je svým provedením milionkrát lepší, než cokoliv, co vytvořil Chibnall v minulých 5 letech na tuto tématiku. Skvělá epizoda, která konečně působí jako Doctor Who a která ve mně vyvolala zvědavost a natěšení na další díly. 7/10 ()

Reklama

Reklama