Pán času - Série 9 (2015) (série)

The Return of Doctor Mysterio (S09E14)

(epizoda)

Dvanáctý Doktor Who (v roli s Peterem Capaldim) se opět po nějakém čase ocitá v New Yorku – městě, kde si již zažil řadu svých dobrodružství. Není tomu ani tentokrát, aby město nemusel zachraňovat z nesnází. Na scéně se objevuje tajemný Doktor Mysterio a o to záhadnější případ, jenž zdá se musí být neodkladně vyřešen, aby nedošlo ke katastrofickému scénáři v podobě mimozemského výboje. (P. J. D.)

BardDeLune

Říkám to od začátku a řeknu to znovu, Peter Capaldi je úžasný Doctor, kterému se nedostává epizod a scénářů, jaké by si zasloužil. Toto je pro mne jeden z vůbec nejslabších vánočních speciálů. Uvidíme co přinese nová řada. ()

Spenatka

Tento speciál mě moc potěšil. Jako vždy dokázal spojit vánoční pohádkové s creepy hororovým. Dělá atmosféru Vánoc :D Opravdu moc tu chybí Clara :/ Ale jinak to má vše - vtipy, drama, akce, romantika, sny,... ()

Simon.Dobes

Nesmierne feel-good špeciál so sympatickými postavami. Tvorcovia sa výborne vyhrali s témou superhrdinu - fungovalo to. Zase nechýbajú silné momenty, ako napríklad, keď Lucy povie Grantovi, že sa jej viac páči v superhrdinskom obleku a nasadí mu okuliare. Taktiež pekný záver odkazujúci na minulý špeciál s River Song. Oddychovka, ktorá zahreje pri srdci. ()

Gelaos

7/10: Slabší než předchozí speciály - jako doktorovský rip-off marvelovek to ujde, jinak to ale nemá co nabídnout. Každopádně díky stravitelnému příběhu a fajn hercům je z toho příjemná komiksová jednohubka. Ale další obdobnou amerikanizaci Doctora Who bych si asi nepřál. ()

SimcaJB

Díl je to na Vánoční speciál docela slabý. Během hodiny celé epizody si člověk ani hraní potrhlého doktora (Peter Capaldi), moc neužije. Je spíše vedlejší postavou, která pomáhá hlavním hrdinům zachránit celý svět. Pro mě to je zklamání.60 % ()

BR23

SUPER časť ! Asi takto nejako som si to predstavoval. ano je tam plno klišé a zopár slabých počítačových efektov... ale komu to vadí? Mne nie. Za mna jednoznačne najlepší vianočný špeciál a rozhodne omnoho lepšia časť než som sa odvážil dúfať. čo si všímam tak ľudom vadí 1) že je málo vianočný, 2) že Doctor hraje vedľajšiu úlohu a 3) že to kopíruje dnes tak populárne komixové filmy. Po 1) no a čo ked je málo vianočný? Nie v každom vianočnom špeciále musí byť Santa Claus (trocha paradox kedže sme a aj Británia je v EU) alebo sneh a darčeky. Po 2) tak Doctor je ako vedlajšia postava no bože, a čo? pokial to dejovo vychádza tak prečo nie? Po 3) niesom jediný čo má dojem že Británia zvládla lepšie komixové spracovanie práve vymysleného superhrdiny a jeho života, než mnohé americké spoločnosti usilujúce sa o to podstatne dlhšie s omnoho väčšími prostriedkami. ;) ()